dodano: 2020-06-02 23:00:01

JBL QUANTUM 300 recenzja

Autor: redaktor
JBL QUANTUM 300  recenzja
27°
1

Przedstawiamy wam pierwszy z trzech tekstów na temat najnowszego produktu firmy JBL którym jest seria słuchawek dla graczy. Z tej okazji zostaliśmy poproszeni o zrecenzowanie ich dla was co czynimy z wielką przyjemnością.

Na pierwszy ogień idą słuchawki JBL QUANTUM 300 nie jest to najtańszy model z tej serii ale też nie najdroższy.  JBL QUANTUM 300 to typowy zestaw słuchawek z mikrofonem przeznaczony dla gracza bez żadnych dodatkowych bajerów czy wyposażenia. Zestaw jest przewodowy ale w cenie około 300 zł nie należy spodziewać się jeszcze słuchawek bezprzewodowych chodź na pewno szkoda bo jest to dość istotna cecha dla mnie tego typu sprzęcie.

 

jbl_1Design słuchawek  JBL QUANTUM 300 moim odczuciem to najsłabszy punkt, zdecydowanie nie przypadł mi do gustu i też niczym nie zaskoczył. Kabel do podłączenia jest wytrzymały i dobrze wykonany a wtyczka zakrzywiona pod kątem 45 stopni co zapewne ma jakiś cel którego nie odkryłem. Mikrofon jest podnoszony tak aby nie przeszkadzał jeśli go nie potrzebujemy oraz jest zakończony gąbką przeciwko szumom czy to naszego oddechu czy też otoczenia..

Słuchawki na głowie spisują się bardzo dobrze, przede wszystkim nie czuć dyskomfortu w pierwszych godzinach grania czy to pracy. Nauszniki są wykonane z dobrej jakości materiału i w moim wypadku pokrywają całą uszy co jest ważne w komforcie pracy z słuchawkami na dłuższą metę. Materiał na nausznikach zapamiętuje kształt naszych uszu dzięki czemu otrzymujemy wyższy komfort pracy z JBL QUANTUM 300.

Według ulotki którą otrzymaliśmy do słuchawek, mają one dać nam dźwiękową przewagę dzięki JBL QuantumSURROUND jest to system który ma zapewnić nam odpowiednie postrzeganie dźwięku w momencie obrotu głowy i jej przemieszczania ponieważ naturalne jest to że podczas grania również się poruszamy i to technologia QuantumSURROUND ma zapewnić nam jak najwyższy komfort rozgrywki bez względu jak często unikamy kul głową ;). Oczywiście dodatkowo QuantumSURROUND ma również zapewnić fakt lepszej orientacji położenia dźwięku w samej rozgrywce np. jeśli dźwięk jest oddalony od pozycji gracza w grze to będzie tak słyszalny a nie spłaszczony jak jest to robione w tanich modelach słuchawek na rynku.

JBL QuantumSURROUND może być używany we wszystkich strumieniach muzyki wielokanałowych więc trzeba pamiętać aby w grze włączyć 5.1 lub 7.1 aby z tego korzystać a nie zostać na stereo.Oczywiście QuantumSURROUND  również zadziała w typowych rozwiązaniach tego typu technologii czyli Netflix® content, Blu-ray™, czy muzyka w 5.1 or 7.1 surround.


jbl_2
A teraz przejdźmy do najważniejszego elementu tej recenzji czyli dźwięk nie czarujmy się jeto to najistotniejszy element przy wyborze słuchawek. Na początku warto wspomnieć że należy zawsze pamiętać że sprzęt marki JBL w większości  przypadków bazuję na głośnikach Harman  Kardon (właściciel marki JBL) który jest uważany za lidera w produkcji tego typu sprzętu na świecie. Chodź słuchawki nie są najdroższe w tej serii to trzeba przyznać że dźwięk mają wyśmienity przede wszystkim dźwięk w słuchawkach jest czysty i wyraźny nie czuć żadnych zniekształceń czy tłumień.

Przy pierwszej próbie nowych słuchawek JBL QUANTUM 300 zaskoczyła mnie głośność tego sprzętu która jest zdecydowanie większa niż używanych przeze mnie na co dzień słuchawek Steelseries . Dźwięk przy tych samych ustawieniach na PC jest mocniejszy i bardziej wyrazisty. Dynamika dźwięku też wydaje się lepsza niż w wcześniej wspomnianych słuchawkach firmy Steelseries. JBL zawsze kojarzy mi się z sprzętem korporacyjnym dedykowanym do wideo rozmów dla tego dźwięk w nich jest nastawiony na najlepszą pracę z ludzkim głosem i co ciekawe w tym modelu również dialogi są znacznie lepiej słyszalne niż w innych słuchawkach.

Chodź słuchawki są dedykowane PC to są również kompatybilne z xbox™, PlayStation™, Nintendo Switch™, Mobile, Mac, and VR. Co raczej nie dziwi tylko do iphone będzie trzeba używać przejściówek ale to każdy posiadasz jabłuszka już wie.

Poniżej możecie zobaczyć specyfikacje słuchawek:

specyfikacja_jbl_quantum_300

Podsumowanie:

Według mnie słuchawki JBL QUANTUM 300 to może być twój pierwszy krok do rozkoszowania się muzyką z gier. Dzięki wewnętrznym systemem zarządzania dźwiękiem również poczujesz dla czego w niektórych grach tak często się pisze o wadzę i przewadze dźwięku w rozgrywkach multiplayer, jeśli dziś grasz na tanich słuchawkach z marketu albo co gorzej na słuchawkach z telefonu komórkowego a nie żal ci paru stówek na dobre doznania dla twoich uszu to słuchawki JBL QUANTUM 300 mogą być twoim wejściem do świata muzyki gier z którego uwierz mi będzie Ci trudno wrócić.

Słuchawki dostają od redakcji “Lubiegrac.pl poleca” ponieważ zaskoczyła mnie jakość dźwięku w stosunku do ceny i jestem przekonany że jest to produkt godny polecenia.

Słuchawki - porównaj na Ceneo.pl


Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2020-06-03 12:18:00

Za tą cenę to faktycznie powinny być już bezprzewodowe bo to trochę przeginka plątanie się kablach w dzisiejszych czasach.

Reklama
Reklama