dodano: 2019-12-11 12:03:02
PC

Kalypso Media ogłasza prace nad nową odsłoną serii Commandos

Autor: nocarz
12°
0
Kalypso Media ogłasza prace nad nową odsłoną serii Commandos
Kalypso media zapowiedziało prace nad nową odsłoną kultowej strategiczno-taktycznej serii Commandos.
 
Któż z nas nie grał w kultową serię Commandos, która w swoim czasie wniosła sporo do rozgrywki strategiczno-taktycznej. Niebawem też ma pojawić się remaster drugiej odsłony tej serii, a Kalypso Media ogłosiła rozpoczęcie prac nad całkowicie nową serią Commandos. Za tworzeniem gier z tej marki będzie stało nowo powołane przez spółkę niemieckie studio z siedzibą we Frankfurcie.
 
Jego szefem został Jürgen Reußwig, który wcześniej pracował w Sunflowers Interactive Entertainment Software (pierwsze części Anno) oraz w słowackim studiu Games Distillery odpowiedzialnym za stworzenie Citadels, Aqua czy Naval Warfare. Jak twierdzi jeden z dyrektorów Kalypso Media, marka Commandos jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i dlatego warto nad nią pracować aby dostarczyć fanom nowych wrażeń i rozrywki.
 
 
Szef nowo powstałego studia tak określa rozpoczęcie prac:
 
- W nowym miejscu będziemy starali się stworzyć godnego następcę Commandos, który zaprojektowany zostanie z myślą o komputerach PC oraz konsolach i zadebiutuje na świecie w tym samym czasie na wszystkich wspieranych platformach sprzętowych. Osobiście jestem niezwykle dumny z tego, że będę pracował nad prawdziwą ikoną gier strategicznych. Nie mogę doczekać się zgłoszeń od kandydatów do pracy w zespole, które pochodzić będą od doświadczonych, jak i początkujących deweloperów, dzielących ze mną pasję dla serii.
 
Studio to niestety nie posiada jeszcze nawet nazwy i chociaż, kierownictwo zapewnia, że ma to być godny następca kultowego cyklu, nie można wykluczyć, że jej rozwój może pójść w innym kierunku niż oryginał. Obawy fanów mogą być uzasadnione, a to z uwagi na wydanie nowej odsłony także na konsole. Co za tym idzie można się spodziewać uproszczenia mechaniki i sprawdzonych systemów całej rozgrywki. 
 
 
 
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama