dodano: 2022-09-23 20:00:01

Intel razem z Fundacją ITGirls zaktualizował bajki. To nowa kampania, która ma inspirować dziewczynki do rozwijania swoich pasji

aktualności newsy hardware Intel razem z Fundacją ITGirls zaktualizował bajki. To
Intel razem z Fundacją ITGirls zaktualizował bajki. To nowa kampania, która ma inspirować dziewczynki do rozwijania swoich pasji
10°
0

Intel nawiązał współpracę z Fundacją ITGirls, która ma na celu zachęcanie dziewczynek do rozwijania swoich pasji w programowaniu. Dzięki temu, powstała kampania Intel Aktualizuje Bajki, czyli przerobienie kilku znanych opowieści tak, aby inspirowały młode osoby.

W bajkach przerobiono historię, aby pokazać, jak można poradzić sobie w różnych sytuacjach dzięki technologii. Dziewczynki nie muszą czekać na rycerza, tylko same konstruują urządzenia, które wyrwą je z opresji. Wszystkie zaktualizowane opowieści można pobrać jako audiobook czy książeczkę w PDF.

Zapoznaj się także z:

 

Jakie opowieści znajdują się w przygotowanej kampanii? Można posłuchać między innymi o nowych przygodach Roszpunki, Kopciuszka czy Jasia i Małgosi. Poza inspirowaniem młodych osób, kampania Intela ma zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt - małą liczbę kobiet w branży IT.

Chętni mogą wejść na stronę kampanii i pobrać dostępne materiały. Wystarczy wypełnić krótki formularz. W otrzymanym pliku znajdzie się książeczka w PDF, audiobook, a także scenariusz lekcji i karty pracy, jeśli w szkole będą prowadzone zajęcia na ten temat. 

Przypomnijmy, że Intel w tym czasie szykuje się również na premierę swoich nowych kart graficznych Arc

Już teraz branża IT w Polsce odczuwa braki specjalistów, a kobiet wśród już pracujących specjalistów jest zaledwie 30 procent. Jeśli nie będziemy pokazywać dziewczynkom tych branż, pozwalać marzyć o pracy w takim zawodzie to liczba kobiet się jeszcze zmniejszy. Dlatego nasze warsztaty są wiatrem w żagle. Chcemy pokazywać dzieciom, że mogą być, kim chcą - mówią założycielki Fundacji.

Założyłyśmy fundację na bazie swoich doświadczeń. Wiemy, że potrzeba jest dużo samozaparcia, aby pracować w branży IT. Chociażby dlatego, że mężczyźni na każdym poziomie zarabiają więcej od kobiet. Europejski Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn potwierdza nierówności płacowe. Chcemy pokazać warsztatami, że nie ma zawodów męskich i żeńskich, każdy może sięgać po marzenia, tylko muszą w ogóle wiedzieć o tych zawodach. - kontynuują.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama