dodano: 2018-07-30 22:21:07
PC

KONKURS z Tales of Cosmos - wszechświat jest taki piękny

Autor: agusia16
KONKURS z Tales of Cosmos - wszechświat jest taki piękny
29°
3

Tales of Cosmos, to przygodowa, niezależna produkcja Red Dwarf Games, która, jak w tytule zabiera graczy w międzygalaktyczną podróż, o czym przeczytać możecie w naszej recenzji . Kosmos to rzecz jasna nie tylko odległe planety, ale i przepiękne gwiazdy, galaktyki i konstelacje. 
 

ZADANIE:

A skoro mamy wakacje, czas błogiego lenistwa i urlopowania, a letnie niebo raczy nas wielką ilością spadających gwiazd i zachęca do ich obserwowania, toteż mamy dla Was razem z twórcą gry, studiem Red Dwarf Games pierwszą wakacyjną zabawę, grę w gwiezdnego obserwatora. Grafika, którą widzicie poniżej przedstawia 12 gwiazdozbiorów, odpowiedników znaków zodiaku. Waszym zadaniem jest nazwanie ich w języku polskim i po łacinie oraz uszeregowanie ich od znaku rozpoczynającego rok, po ten, który go kończy. Prosimy też, byście w dosłownie kilku zdaniach opisali nam jaki gwiazdozbiór najbardziej przypomina Wam znak zodiaku (przyznacie, że są bardzo abstrakcyjne) i dlaczego. Liczymy na Waszą pomysłowość i liczne uczestnictwo w konkursie. Powodzenia! 
 
 konkurs_

NAGRODA:

Gra Tales of Cosmos w cyfrowej wersji.
 

WYNIKI:

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone jako aktualizacja tego newsa oraz jako wpis na naszym Facebooku.
 

CZAS TRWANIA:

Od 09.07.2018 do 30.07.2018 do godziny 18:00
 

INNE INFORMACJE:

Na czas trwania konkursu komentarze zostaną ukryte, aby zapewnić bezpieczeństwo przed możliwymi plagiatami poszczególnych pomysłów. NIE ma możliwości poprawiania swoich prac. Przed publikacją swojej pracy dobrze się nad nią zastanów i sprawdź :). Po dodaniu Twój komentarz będzie widoczny tylko dla Ciebie. Jeśli Twój komentarz nie pojawił się, to znaczy że post się nie zapisał. W razie problemów piszcie na bok@lubiegrac.pl
 
 
AKTUALIZACJA:
 
Kolejny konkurs już za nami, a rywalizacja w nim była naprawdę zacięta oraz spowodowała, że nasz wybór był naprawdę ciężki. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że z małą przewagą zwyciężył nagelfar

Na pocieszenie dla the-matrix i innych użytkowników możemy Was zapewnić, że już w najbliższym czasie odbędzie się kolejny konkurs z kolejnymi przygodówkami!

Komentarze (3):
avatar nagelfar
dodano: 2018-08-03 21:54:49

Bardzo dziękuję za wybór mojej odpowiedzi jako zwycięskiej w tym konkursie (choć trochę szkoda, że współzawodnictwo było tak kameralne). Pozdrawiam kosmicznie :^)

avatar nagelfar
dodano: 2018-07-28 00:37:14

Oto jak wygląda kalendarzowa kolejność tradycyjnych (bez Wężownika) znaków zodiaku oraz które obrazki gwiazdozbiorów z grafiki konkursowej odpowiadają tym znakom: 1. Wodnik [Aquarius - rys.1]; 2. Ryby [Pisces - rys.8]; 3. Baran [Aries - rys.4]; 4. Byk [Taurus - rys.6]; 5. Bliźnięta [Gemini - rys.9]; 6. Rak [Cancer - rys.7]; 7. Lew [Leo - rys.3]; 8. Panna [Virgo - rys.5]; 9. Waga [Libra - rys.12]; 10. Skorpion [Scorpio - rys.10 (oraz dodatkowo pod rys.11)]; 11. Strzelec [Sagittarius - rys.11]; 12. Koziorożec [Capricornus - rys.2]. Co zaś do konstelacji, która wśród ukazanych na grafice konkursowej najbardziej kojarzy mi się ze znakiem zodiaku, to jest nią Lew. Układ gwiazd w tym gwiazdozbiorze faktycznie przypomina postać leżącego lwa z dumnie uniesioną głową. Prezentuje się on okazale, jak posąg Wielkiego Sfinksa, strażnika piramid w Gizie, choć komuś innemu ten kształt mógłby skojarzyć się np. z myszką przewodową albo z kielnią murarską, czy nawet z basenem szpitalnym ;^) Wszystko to jest kwestią wyobraźni i umownego połączenia liniami poszczególnych gwiazd w danym gwiazdozbiorze. Jeśli trochę inaczej poprowadzić te linie, to - tak jak na wizualizacji gwiazdozbioru Lwa w polskiej Wikipedii - można tu jeszcze wyraźniej zobaczyć postać kroczącego lwa. Tak czy inaczej jest to bezsprzecznie lew, czego nie można swobodnie powiedzieć chociażby o gwiazdozbiorach Panny albo Barana. Oj, niezłą mieli wyobraźnię starożytni, skoro te gromady gwiazd skojarzyły im się z takimi właśnie postaciami... P.S. Gdybym ja miał którąś z zaprezentowanych tu konstelacji ochrzcić nowym mianem, to byłby to rys.8 - Ryby (tak na marginesie, to gdzież tu, na Jowisza, widać jakiekolwiek ryby???) Według mnie ten gwiazdozbiór i jednocześnie znak zodiaku mógłby się nazywać Królewską Kobrą, bo ją właśnie widzę w gwiezdnym zarysie tej konstelacji. Urodzeni pod takim znakiem ludzie są tajemniczy i cierpliwi, lecz jednocześnie pamiętliwi i mściwi. Znają się na dyplomacji i skomplikowanych przedsięwzięciach, jednak niekiedy reagują gwałtownie i z agresją i wtedy mogą ranić również najbliższych. Oszczędni, "z wężem w kieszeni". W większości samotnicy, lubią spokojny tryb życia, czasem dają się zmanipulować. Zazwyczaj długowieczni, choć niektórzy mogą mieć problemy ze zgryzem (przerost kłów) i wadami wymowy (seplenienie, poświstywanie). Gustują w gorącokrwistych partnerach. Ulubiony dzień tygodnia: ssssobota :^)

avatar the_matrix
dodano: 2018-07-13 18:11:10

1. Wodnik (Aquarius) 8. Ryby (Pisces) 4. Baran (Aries) 6. Byk (Taurus) 9. Bliźnięta (Gemini) 7. Rak (Cancer) 3. Lew (Leo) 5. Panna (Virgo) 12. Waga (Libra) 10. Skorpion (Scorpio) 11. Strzelec (Sagittarius) 2. Koziorożec (Capricornus) Gemini czyli Bliźnięta. Dlaczego? Jestem wieloletnim graczem bardzo lubię serwis LubieGrac.pl Wraz z Nim czuję się właśnie jak bliźnięta czyli po prostu czuję jedność z tym serwisem i jego osobami tworzącymi Ten serwis. Bliźnięta zawsze trzymają się razem tak samo jak ja z serwisem LubieGrac.pl!!! Powinien powstać jeszcze jedne gwiazdozbiór – LubieGrac (LikeGamer) który zrzeszałby takich jak ja graczy!!!