dodano: 2020-03-31 08:40:02

Kwietniowe premiery na kanale CBS Europa pełne emocjonujących filmów

Autor: agusia16
Kwietniowe premiery na kanale CBS Europa pełne emocjonujących filmów
12°
0

Kwietniowa filmowa ramówka kanału CBS Europa to lista emocjonujących produkcji filmowych, od dramatów po klasyczne westerny i filmy biograficzne. 
 
W kwietniu kanał CBS Europa ma dla swoich widzów różnorodną tematycznie filmową propozycję, którą łączy wspólna cecha, nastawienie na emocjonalne produkcje, które opowiadają intrygującą, przekonywującą historię.  
 
Bates Motel - recenzja trzech sezonów serialowego mrocznego thrillera
 
Kwietniowe seanse zaczynamy 2 kwietnia, kiedy to na kanale CBS Europa zadebiutuje filmowy dramat Wbrew jej woli (Against Her Will: The Carrie Buck Story), produkcja amerykańska z roku 1994 w reżyserii Johna Davida Colesa.
 
Obsada: Marlee Matlin, Melissa Gilbert, Peter Frechette, Pat Hingle, Joe Inscoe, John Bennes, James, Martin Jr., Elaine Nalee, Terry Loughlin, Sharyn Greene, Moses Gibson, Trenton McDevitt, Tammy, Arnold, J. Michael Hunter, Joanne Pankow, Laddy Sartin
 
Historia rozgrywa się w roku 1924 w stanie Wirginia, kiedy to siedemnastolatka, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu rodzi dziecko, córeczkę. Dziewczyna, Carrie Buck jest postrzegana przez lokalną społeczność jako nastolatka nie w pełni intelektualnie rozwinięta. Dla niej samej urodzenie dziecka jest szokiem. Wkrótce dziecko, z którym szybko nawiązuje więź, zostaje jej odebrane, podobnie jak prawa do wychowywania córeczki. Niestety, to nie koniec dramatu młodej kobiety. Wkrótce zostaje przez swoją rodzinę oddana do zakładu opieki, do ośrodka nad epileptykami i „mentalnie” niedostosowanymi, gdzie wbrew swojej woli ma przejść zabieg sterylizacji. Losem dziewczyny zaczyna interesować się wpływowa kobieta, Melissa Prentice.
 
Wbrew_jej_woli
 
Tydzień później, 9 kwietnia na CBS Europa zadebiutuje film zatytułowany Buntownik XX wieku (Keep the Faith, Baby), również produkcję amerykańską, tym razem z roku 2002, w reżyserii Douga McHenry'ego.
 
Obsada: Harry Lennix, Vanessa Williams, Lance Reddick, Sean McCann, Julian Sedgwick, Naomi, Gaskin, Rufus Crawford, Russell Hornsby, David Clement, Jim Codrington, Michael Coperman, Don Allison, Kedar Brown. 
 
W filmie przenosimy się w lata 30-te ubiegłego wieku, do nowojorskiego Harlemu, gdzie w amerykańskim Kongresie, Adam Clayton Powell Jr. po latach kontrowersyjnej działalności, zostaje zawieszony. Adam jest przyszłym pierwszym czarnym kongresmen i jednocześnie niezwykle charyzmatycznym pastorem. Jest czas światowego kryzysu, który wszystkim daje się we znaki, ale Adam to ostoja i pokrzepienie miejscowej społeczności, jednocześnie osoba nauczająca o demokracji i prawach człowieka. Wkrótce postanawia na serio zająć się polityką. 
 
 CBS_Europa 
 
14 kwietnia kanał CBS Europa wyemituje film Dziewiąte wrota (The Ninth Gate), produkcję hiszpańsko-francusko-amerykańskiej z roku 1999 w reżyserii Romana Polańskiego.
 
Obsada: Johnny Depp, Frank Langella, Lena Olin, Emmanuelle Seigner, Barbara Jefford, Jack Taylor, José López Rodero, Tony Amoni, James Russo, Willy Holt, Allen Garfield, Jacques Dacqmine, Joe Sheridan.
 
W filmie śledzimy pełną napięcia, rodem z horroru, historię Deana Corso, znawcy starodruków i handlarza, potrafiącego jak nikt inny wyczuć okazję i ją wykorzystać. Pewnego dnia zostaje zatrudniony przez bogatego klienta Borisa Balkana, by zbadał oryginalność wydanego w 1666 roku cennego dzieła okultystycznego, zatytułowanego Dziewięć Wrót do Królestwa Cieni, który został przez niego nabyty od poprzedniego właściciela, Andrew Teflera, zanim ten się zabił. Corso ma porównać wszystkie trzy zachowane egzemplarze księgi i potwierdzić lub odrzucić ich oryginalność. Wkrótce, zanim udaje się do Europy, wokół niego zaczynają dziać się tajemnicze. Śladami książki rusza także wdowa po Teflerze, która pragnie ją odzyskać. To jednak nie zniechęca Corso. 
 
 dziewi_te_wrota 
 
Kwietniowe emocjonujące kino kończymy na CBS Europa 15 kwietnia, kiedy to kanał pokaże klasyczny western. Produkcja zatytułowana Monte Walsh (Monte Walsh) to film z roku 1970, w reżyserii Williama A. Frakera.
 
Obsada: Lee Marvin, Jeanne Moreau, Jack Palance, Mitchell Ryan, Jim Davis, G.D. Spradlin, John Hudkins, Raymond Guth, John McKee, Michael Conrad, Tom Heaton, Ted Gehring, Bo Hopkins, John McLiam, Allyn Ann McLerie
 
Poznajemy w nim historię dwóch kumpli. Monte Walsh i Chet Rollins przemierzają Arizonę w poszukiwaniu pracy, ale tak naprawdę nie mają nic, oprócz dobrego humoru, który stale im towarzyszy. Nie chcą pracować przy budowaniu, ani przy hodowli krów czy łapaniu mustangów. W końcu docierają do miasteczka na trasie Monte, gdzie spotykają znajomą Martinę. Obije zaczynają romansować. Chet myśli nawet o ustatkowaniu się z powabną wdówką. Przyjdzie im stawić czoło wyzwaniom współczesności, co wcale nie będzie takie łatwe. 
 
Western_  
 
Oferta kanału na kwiecień jest zatem szeroka i różnorodna, pozwalająca zadowolić niejednego miłośnika kina, który stawia na opowieść i emocjonujące kino, w którym opowieść to cecha nadrzędna. 
 
Na kwietniowe premiery kanał CBS Europa zaprasza od 2 kwietnia 2020 roku. 

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama