dodano: 2020-05-22 18:55:24

Lenovo prezentuje znakomite wyniki finansowe oraz rekordy za rok obrachunkowy 2019/2020!

Autor: AnoX
Lenovo prezentuje znakomite wyniki finansowe oraz rekordy za rok obrachunkowy 2019/2020!
11°
0

Grupa Lenovo zaprezentowała zestaw danych oraz statystyk za rok obrachunkowy 2019/2020, mogąc się pochwalić świetnymi przychodami oraz pobitymi rekordami.
 
Jedna z najbardziej znanych firm technologicznych pochwaliła się bardzo, bardzo dobrymi wynikami finansowymi, osiągając przychód przekraczający 50 mld dolarów, czyniąc to drugi rok z rzędu! W ten sposób przed opodatkowaniem osiągnięto przeszło 1 mld dolarów, notując w ten sposób wzrost na poziomie 19%.
 
Pomimo trudnej sytuacji, szczególnie w ostatnich miesiącach gdy wiele gospodarek oraz granic pozostało zamkniętych w związku z ogłoszeniem pandemii COVID-19, firmie udało się mimo wszystko zakończyć cały rok obrachunkowy sukcesem.
 
Cyber Ops od Octeto Studios i Games Operators jest już oficjalnie dostępne na Steam, tak samo jak Prologue!
 
Pomimo spadku o 9,7% przychodów w czwartym kwartale i tak firma osiągnęła 43 mld dolarów dochodu, na co szczególnie mocno zapracował sobie dział PC and Smart Devices, przynosząc rekordowe dochody w tym okresie (525 mln dolarów).
 
Komputery PC wszędzie radziły sobie coraz lepiej, natomiast w związku z zamknięciem fabryki w Wuhan, dział Mobile Business Group padł ofiarą kwarantanny, radzą sobie zdecydowanie gorzej.
 
Centra danych uzyskamy wzrost sprzedaży na poziomie 14% i to pomimo problemów z segmentem hiperskalowych spadków cen towarów o niemal 4%.
 
Firma Lenovo sporo zyskała w segmencie stacji roboczych, gamingowych oraz w dziedzinie Chromebooków oraz monitorów, umacniając pozycję i pozytywnie spoglądając na przyszłość tych rynków.
 
- Firma Lenovo znacząco zreorganizowała swoją działalność przez ostatni rok pomimo jednego z najdonioślejszych okresów globalnych zmian w historii. Jestem niezwykle dumny z naszych solidnych wyników: od rekordowego dochodu przed opodatkowaniem w wysokości 1,02 mld USD po niemal rekordowe przychody na poziomie 50,7 mld USD — powiedział Yang Yuanqing, prezes i CEO Lenovo. - Jestem też niezwykle dumny z naszej nieustającej reakcji na ogólnoświatową pandemię — zarówno z punktu widzenia biznesowego, jak i odpowiedzialności społecznej. Jestem przekonany, że pomimo niepewnych czasów Lenovo będzie nadal realizować strategię inteligentnej transformacji dzięki swojej doskonałości operacyjnej i globalnemu zasięgowi oraz w pełni wykorzysta szanse, jakie przynosi nam nowa normalność. -
 
Strona Lenovo

źródło: Informacja prasowa fot. Lorenzo Cafaro z Pixabay

Tagi: lenovo,
Komentarze (0):
Reklama
Reklama