dodano: 2019-05-10 18:05:02
PC

Night Call, paryska tajemnica morderstwa w klimacie noir

Autor: agusia16
Night Call, paryska tajemnica morderstwa w klimacie noir
12°
1

Night Call, czarno - biała  gra detektywistyczna i symulacyjna autorstwa Monkey Moon i Black Muffin, wydana przez Raw Fury zabierze graczy do prawdziwego Paryża.
 
Night Call wspominaliśmy Wam podczas zeszłorocznych targów E3, przedstawiając Wam bliżej warstwę fabularną owego projektu, która skupia się na tajemniczych morderstwach w Paryżu czarno - białego stylu noir, pozwalając graczom wcielić się w taksówkarza, który jako ostatni widział ofiarę seryjnego mordercy oraz policjanta prowadzącego dochodzenie.
 
Gra, która opiera się na narracji, detektywistycznym podejściu do fabuły i symulacji, tworzona jest między innymi przez dwójkę ludzi, Sandrę Fesquet i Mathieu Collangettesa, którzy wspólnie tworzą BlackMuffin Studio. Ich twórczość i sposób pokazania nieco mroczniejszej strony Paryża, została przekazana w formie biuletynów z serii którą nazwali „Creating Noir”. Postanowili reprezentować „prawdziwy” Paryż, mroczny z tajemnicami i konsekwencjami, w przeciwieństwie do czarującego City of Lights sprzedawanego przez agencje turystyczne.
 
 

- Klimat„ czarno-biały ”był naszym pierwszym pomysłem. To interesujące, ponieważ tworzy unikalny styl wizualny, pozwalający na „pop” wśród innych gier - mówi Sandra.
 
- Oczywiście nasze wpływy pochodzą z wielu klasycznych filmów noir, ale nasza główna inspiracja pochodzi z francuskiego filmu "La Haine" , współczesnego czarno-białego filmu o świetnej wizji przedmieść Paryża, mówi Mathieu. - W tym filmie Paryż jest przedstawiany jest także jako postać; to właśnie staramy się robić w Night Call.
 
Dla Mathieu Night Call jest drugim po Void And Meddler projektem growym, w którym pragnie stworzyć świat o stonowanych szczegółach realistycznych, pozwalających graczowi wtopić się w zamysł twórcy. Minimalistyczny styl artystycznego rysowania postaci w wykonaniu Sandry kontrastuje z jej poprzednimi doświadczeniami. 
 
Night Call zadebiutować ma na Steam latem tego roku w wersji na PC. Już teraz można ją dodawać do naszej listy życzeń. 
 
Karta gry na Steam
 
Odwiedź stronę oficjalną
 

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2019-05-11 22:02:31

Jakoś nie przekonują mnie tego typu motywy ale kto wie może kiedyś spróbuje i zmienie zdanie.

Reklama
Reklama