26°
0
dodano: 2022-05-12 16:00:01

Nintendo ma poważny problem z przejściem na konsole nowej generacji! Firma martwi się o utratę użytkowników

Prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, potwierdził niedawno, że przejście na nową konsolę może być dużym zmartwieniem. Chodzi o możliwą utratę użytkowników.

Prezes japońskiej firmy przyznał podczas przemówienia do inwestorów, że wejście na rynek konsoli nowej generacji może spowodować znaczącą stratę odbiorców. Obecnie Nintendo ma około 100 milionów użytkowników.

Zapoznaj się także z:

 

Jak Nintendo będzie chciało zapobiec odejściu użytkowników? Według Furukawy kluczowe jest zbudowanie długoterminowych relacji między innymi przez konta Nintendo i wykorzystaniu swoich tytułów. Przypomnijmy, że do tej pory Nintendo sprzedało niecałe 102 miliony egzemplarzy Wii oraz 154 miliony DS, co okazało się sporym sukcesem, ale ich następcy już nie osiągnęli takich wyników. Furukawa boi się, że może to się powtórzyć w przypadku Nintendo Switch. 

Nintendo przyznało także, że aktualnie opracowywana konsola nowej generacji pochłonęła sporo wydatków na badania i rozwój, jednak nadal nie dowiedzieliśmy się o szczegółach premiery. Warto wspomnieć, że w zeszłym roku zostało sprzedanych 23 miliony konsol Nintendo Switch, co stanowi 20% spadek względem poprzedniego roku.

Pytanie, czy będziemy w stanie płynnie przejść z Nintendo Switch na następną generację sprzętu, jest dla nas poważnym problemem. Opierając się na naszych doświadczeniach z Wii, Nintendo DS i innym sprzętem, trzeba odpowiedzieć sobie, jak można łatwo przejść z jednego sprzętu na drugi. - mówi Shuntaro Furukawa.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendo-says-the-transition-to-its-next-console-is-a-major-concern-for-us/

Komentarze (0):
Reklama