dodano: 2021-04-16 10:05:01

Nvidia GeForce RTX 3080 w 2021 roku? Niestety, producenci półprzewodników mają złe wieści

Nvidia GeForce RTX 3080 w 2021 roku? Niestety, producenci półprzewodników mają złe wieści
15°
0

TSMC, firma która dostarcza chipy dla AMD, Intela i Nvidii, ostrzega, że ​​globalny niedobór komponentów prawdopodobnie utrzyma się do 2022 roku.

Tajwańska odlewnia półprzewodników, która rzekomo planuje podnieść cenę swoich chipów w wyniku trwającego niedoboru, powiedziała podczas niedawnej telekonferencji, że spodziewa się w dalszym ciągu wysokiego popytu - którego prawdopodobnie nie będzie w stanie zaspokoić do 2023 roku.

CEO TSMC C.C. Wei skomentował to w ten sposób:

Widzimy, że popyt jest nadal wysoki. Mam nadzieję, że w 2023 roku będziemy mogli zaoferować więcej możliwości obsługi naszych klientów. W tym czasie będziemy obserwować, jak szczelność łańcucha dostaw zostanie nieco zwolniona.

Uspokajając nieco, dodaje:

Pozyskaliśmy ziemię i sprzęt oraz rozpoczęliśmy budowę nowych obiektów. Zatrudniamy tysiące pracowników i zwiększamy nasze możliwości w wielu lokalizacjach 

TSMC ma dobre wieści dla swoich klientów z branży motoryzacyjnej, ponieważ spodziewa się poprawy podaży chipów w następnym kwartale. Jest to jednak prawdopodobnie znak, że niedobór procesorów i kart graficznych  wpływający na takie firmy jak AMD i Nvidia prawdopodobnie nie zmniejszy się w najbliższym czasie.

Komentarze Wei odzwierciedlają przewidywania dokonane przez dyrektora generalnego Intela, Pata Gelsingera, CEO Intela, na początku tego tygodnia, który ostrzegł, że zlikwidowanie problemu niedoboru komponentów może zająć kilka lat w wywiadzie dla Washington Post.

Zobacz także: Monitor Acer Predator X25 w Polsce już dostępny! Czas na... 360 Hz częstotliwości odświeżania!

Nvidia również ostrzegła, że ​​podaż jej procesorów graficznych z serii RTX 30 prawdopodobnie nie poprawi się w tym roku, co oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, aby łatwiej było dostać w swoje ręce Nvidia RTX 3080.

Colette Kress, dyrektor finansowy Nvidii podczas corocznego dnia inwestowania firmy oświadczyła, że

Ogólny popyt pozostaje bardzo silny i nadal przewyższa podaż, podczas gdy nasze zapasy w kanałach sprzedaży pozostają dość niewielkie pomimo wcześniejszych sugestii, że poziom akcji poprawi się do maja.


źródło: https://www.techradar.com/news/chip-maker-has-bad-news-for-those-hoping-to-buy-an-nvidia-geforce-rtx-3080-in-2021

Komentarze (0):
Reklama
Reklama