dodano: 2017-01-09 10:00:02

NZXT H440 obudowa dla graczy

Autor: redaktor
NZXT H440 obudowa dla graczy
18°
1

Obudowa NZXT H440, którą dostałem tuż przed świętami na testy, zostanie już ze mną na długi czas, gdyż jest to produkt zdecydowanie godny polecenia. Zacznijmy jednak od samego początku.
 
Obudowa NZXT H440 jest obudową dla graczy ze specjalnym systemem chłodzenia i układem montażu w środku, tak aby komponenty nie kolidowały ze  sobą a system chłodzenia był jak najbardziej optymalnym o czym za chwilę napiszę. Ta recenzja może być trochę nie typowa, gdyż obudowa sama z siebie z założenia nie wnosi za wiele do komputera choć może to być bardzo mylące stwierdzenie.
 

Pierwsze wrażenie

Moje poprzednie obudowy choć były ze średniej półki nigdy nie miała szans dorównać produktom firmy NZXT, dlaczego? Przede wszystkim różnice można poczuć w rękach robiąc prosty test wagi, H440 waży więcej od mojego całego komputera co już może dobrze świadczyć o materiałach użytych do zbudowania. Obudowa jest wykonana z bardzo solidnych części, a ścianki są wykonane z dobrego kawałka stali w przeciwieństwie do najtańszych rozwiązań na rynku gdzie blachy mają po kilka milimetrów tandetnego aluminium i już przy skręcaniu się wyginają i nie pasują do siebie.
 
Ale oczywiście solidna budowa ma na celu robić coś więcej niż tylko budzić wrażenia to przede wszystkim bardzo dobra ochrona, przenoszenie drgań oraz tłumienie dźwięków, co w H440 działa bardzo dobrze. Następna rola to wizualne wrażenia, które ze względu na szlify, wykończenia i dobrane kolory prezentują wysoki poziom. Otrzymana obudowa jest w kolorach czerwieni i czerni, ale ta jak większość obudów firmy NZXT ma kilka wariantów kolorystycznych, dzięki czemu możemy dopasować obudowę do swojego środowiska pracy.
 
H440 jest wyposażony w wiatraki z dobrą mocą i prędkością oraz specjalną klatkę na zasilacz. Dyski są montowane z bocznej strony w kieszenie bez narzędziowe, swoją drogą to bardzo fajne rozwiązanie. Dzięki czemu dostajemy pełen produkt i nie musimy się przejmować o brakujące elementy jak np. wiatraki.
 

Montaż H440

Do obudowy H440 od NZXT nie można podejść z marszu, gdyż jest to bardzo przemyślane urządzenie, które wymaga od nas skupienia i przygotowania. Każdy komponent twojego komputera znajdzie tu odpowiednie miejsce dla siebie, nie ma tu przypadkowej konstrukcji, która mogła by wpłynąć na dynamikę powietrza w środku. Kable mają swoje tory gdzie są pociągnięte tak, aby uniknąć niepożądanego swobodnego zwisania, przez to nie ma możliwości łączenia elementów na szybko albo na dziko, każdy twój ruch musi być przemyślany, choć samo składanie jest przyjemne, ale musi być robione z uwagą.
 
Zanim zaczniesz przekładać swoje podzespoły przypatrz się dokładnie jak wygląda konstrukcja obudowy i czy wszystkie twoje obecne komponenty będą dobrze pasowały. Nie powinno być z tym problemu, ponieważ obudowa jest bardzo duża, ale możesz dzięki temu uniknąć frustracji, gdy będzie w środku pracy i stwierdzisz, że twoje stare kable do dysków za nic tu nie pasują.
 
Obudowa H440 jest przygotowana do montażu chłodzenia wodnego, które również w swojej ofercie ma NZXT, dzięki czemu odpowiednio dozbrojona może stanowić super cichy zestaw.
 
H440 ma możliwość zamontowania aż do 11 napędów 3,5’’ lub 8 napędów 2,5’’ co daje ogromne możliwość montowania dysków twardych różnego rodzaju.
 

Ciekawostki o H440

Jak już wspomniałem wyżej obudowa H440 nie jest zwykłą blachą, a jest przemyślanym tworem. Dlatego H440 ma wbudowany koncentrator wentylatorów PWM, który umożliwia sterowania wszystkimi wentylatorami z poziomu płyty głównej i dostosowywać pracę chłodzenia pod kątem aktualnie wykorzystywanych zasobów przez komputer.
 
Płyty obudowy o których też już wspominałem wstępie są wykonane z stali z specjalnym systemem wentylacji przez co powietrze zachowuję odpowiednią dynamikę w środku obudowy i nie kisi się tam utrzymując optymalną temperaturę w środku.
 
Obudowa jest uzbrojona w podświetlenie LED: dla tych, którzy nie chowają swoich obudów pod biurko (a tą jest aż żal)  dostaną możliwość podświetlania niektórych elementów obudowy w standardzie; nie trzeba jej modować dla efektów świetlnych.
 

Podsumowanie

Mogę polecić wam obudowę H440 z czystym sercem i sumieniem. Jest to solidny produkt za nie wielkie pieniądze w stosunku do tego co otrzymujemy. Na dzień recenzji ta obudowa kosztuje 550 zł, ale trzeba pamiętać, że to nie tylko czyste blachy, ale cały system montażu plus system chłodzenia. Choć obudowa jest dedykowana graczom uwierzcie mi, że prezentuję się na tyle dobrze, że będzie wyglądać dobrze na każdym biurku.

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2018-06-09 12:39:46

Za bardzo zaznaczona ta piwnica moim zdaniem i przód zbutnio zabudowany z boku.

Reklama
Reklama