dodano: 2018-01-12 18:00:01
PCPS4PS4 PROXONE

Paszport Polityki dla studia Bloober Team

Autor: agusia16
Paszport Polityki dla studia Bloober Team
2

Ekipa krakowskiego studia Bloober Team, które zasnęło z klimatycznych przygodowych horrorów została nagrodzona prestiżowym Paszportem Polityki.
 
Wyróżnienie w kategorii Cyfrowa Kultura zostało studiu przyznane we wtorek 9 stycznia 2018 r., w warszawskim Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Odbyła się tam odbyła się jubileuszowa, 25. gala Paszportów Polityki, jedna z najważniejszych imprez, na których nagradza się twórców kultury w naszym kraju. We wspomnianej wyżej kategorii nagrodę otrzymał zespół studia Bloober Team w składzie:  Mateusz Lenart, Andrzej Mądrzak i Wojciech Piejko. Ich ostatnie dzieło, cyberpunkowy horror Observer niezwykle dobrze przyjęty przez graczy i krytyków,  kapituła doceniła za „imponującą, śmiałą wizję artystyczną i jej efektowną realizację". 
 
Doceniono między innymi zdolność łączenia ambicji twórców z wymogami współczesnego runku gier, który nie jest przychylny dla twórców gier niezależnych. Chwalona była dojrzałość młodego krakowskiego studia i zdolność dokonywania wyborów, przynoszącą grze medialny rozgłos. 
 
- To ogromne wyróżnienie jest dla nas niezmiernie ważne, bo potwierdza słuszność kierunku, który obraliśmy jako twórcy gier. Mimo początkowych porażek i głosów sugerujących, że powinniśmy zająć się popularnymi gatunkami lub zróżnicować nasze portfolio, to jednak nasz wybór okazał się słuszny. Postanowiliśmy skupić się na produkcji narracyjnych gier premium, horrorów psychologicznych, będących indywidualnymi doświadczeniami w trybie single player. I to okazało się kluczem do sukcesu na światowym rynku - mówi Piotr Babieno, Prezes Bloober Team. - W naszych produkcjach często odwołujemy się do polskich motywów, znanych z kultury i realiów - to też nam odradzano, a jednak okazało się, że jest to ciekawe dla zagranicznych odbiorców! Paszport POLITYKI, choć odbierany był przez trzech naszych twórców, to ukoronowanie pracy doskonałego zespołu liczącego niemal 70 osób. Zespołu, który razem, jako Bloober Team, jest obecnie najbardziej rozpoznawalną grupą twórców gier zajmujących się horrorem psychologicznym - gotową, by zaskoczyć i zszokować naszych fanów kolejnymi, nadchodzącymi produkcjami. - 
 
Nagroda Paszport Polityki jest dla studia Bloober Team szczególnym i ważnym wyróżnienie motywującym do dalszego działania. Deweloperzy nie zwalniają tempa i już w pierwszym kwartale bieżącego roku ekskluzywnie na konsolę Nintendo Switch ma się ukazać „Layers of Fear: Legacy" - horror psychologiczny oparty na doskonale przyjętej marce.
 
Strona oficjalna studia Bloober Team
 
Kup Observer na Steam
 

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (2):
avatar Mariusz
dodano: 2018-01-13 15:59:16

Za ciekawe projekty trzeba nagradzać.

avatar TOM3K
dodano: 2018-01-12 21:26:23

Oglądałem rozdanie na żywo i zasłużona nagroda. Mam ich Layers of Fear, które nie raz mi przyprawiło ciarki a na Observera bardzo mocno nie mogę się doczekać. Oby więcej takich studiów. Kolejna nagroda obstawiam bęedzie dla 11bitów :)