dodano: 2019-09-30 12:00:09
PCPS4PS4 PROPS5STR

Pierwsze szczegóły na temat polskiego dubbingu w Cyberpunk 2077

Pierwsze szczegóły na temat polskiego dubbingu w Cyberpunk 2077
14°
0

Podczas trwania w ubiegły weekend Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi CD Projekt Red ujawniło szczegóły na temat polskiej wersji językowej Cyberpunk 2077.
 
Gra ma być w pełni zdubbingowana, a w role wcielą się znani polscy aktorzy. Pierwszym z nich jest Michał Żebrowski, który wcieli się w Johnnego Silverhanda. Aktor wcześniej wcielał się w rolę Geralta i choć adaptacja filmowa była porażką to Adam Żebrowski stanął na wysokości zadania i genialnie zagrał Białego Wilka. Zatem nie tylko sama gra aktorska ale także charakterystyczny głos nada Johnnemu Silverhand niezwykłą jakość. Gwoli przypomnienia w anglojęzycznym wydaniu rolę tę odtwarza Keanu Reaves.
 
Drugim aktorem będzie Kamil Kula, który użyczy głosu męskiemu V. Ten absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza posiada w swoim dorobku kilka seriali między innymi Hotel 52, Za marzenia czy W rytmie serca. Jednak jego specjalnością jest przede wszystkim dubbing. Swojego głosu użyczał Gasconowi w grze karcianej Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści, T'Challowi w filmie Czarna Pantera, Bestii w Pięknej i Bestii, a także Steveowi Trevorowi w Wonder Women.
 
Ile potrzeba czasu aby ukończyć Dying Light 2 ?
 
Ostatnią aktorką jest Lidia Sadowa, która tak samo ukończyła wspomnianą Akademię Teatrlaną i swojego głosu użyczy żeńskiej wersji V. Warto wspomnieć, że aktorka użyczała swojego głosu w takich produkcjach jak Horizon Zero Dawn - Vali czy Elsie w Krainie Lodu. Ponadto na swoim koncie ma role w serialach Barwy Szczęścia, Szpilki na Giewoncie czy Rancho. Z pewnością niebawem pojawią się także pierwsze próbki z sesji nagraniowej i wtedy poczujemy się jak w domu.
 
Cyberpunk 2077 ukaże się 16 kwietnia 2020 roku i trafi na komputery osobiste PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Warto podkreślić, że jeżeli nie spodoba wam się rodzimy dubbing to zawsze istnieje opcja grania z oryginalnym dźwiękiem i polskimi napisami. 
 
Karta gry na Steam
 
cyber_obsada

Komentarze (0):
Reklama
Reklama