dodano: 2019-07-27 17:05:05

Premiery gier przygodowych sierpień 2019 - mało, ale treściwie

Autor: agusia16
Premiery gier przygodowych sierpień 2019 - mało, ale treściwie
15°
0

W kolejnym i nieco leniwym, wakacyjnym miesiącu, sierpniu 2019 gry z gatunku przygodowe pobudzą szare komórki graczy klasycznymi przygodówkami, przestraszą horrorami i wprowadzą trochę akcji i skradanek. Oto zestawienie premier przygodówek nadchodzącego miesiąca. 
 
Przygodowe propozycje ze świata gatunku adventure zaczynamy 2 sierpnia. Wtedy to na Steam oraz konsolach pojawi się przygodowa gra akcji stworzona przez niezależne studio Paranoid Productions, zatytułowana: The Church in the Darkness.
 
Konkurs: Green Hell, 3 przedmioty oraz amazońska dżungla!
 
Gra, łącząca zarówno elementy przygodowe, jak i akcji oraz skradankowe, przybliża graczom sposób działania religijnego kultu położonego w dżungli Ameryki Południowej. Działając jako Vic, były funkcjonariusz organów ścigania, wkradniemy się do Freedom Town, by zbadać Misję Kolektywnej Sprawiedliwości stworzoną przez Izaaka i Rebecci Walker i spróbować uratować swojego siostrzeńca, Alexa.
 
The Church in the Darkness zadebiutuje w wersji na PC i PlayStation 4, Pro i Xbox One, także na Nintendo Switch. 
 
 
Kilka dni później, 6 sierpnia zadebiutuje pierwsze straszydło na liście sierpniowych przygodowych premier. Będzie nim horror studia Cracked Heads Games, wydany przez Headup, noszący tytuł: Silver Chains.
 
Gra jest projektem nastawionym na eksplorację i opowieść, której istotą jest odnajdywanie wszelakich wskazówek. W Silver Chains wcielamy się w mężczyznę o imieniu Peter, który pewnej burzliwej nocy ulega samochodowemu wypadkowi. Gdy przytomnienie, uświadamia sobie, że trafił do opuszczonej angielskiej posiadłości. Jej mroczną tajemnicę będzie starał się odkryć. 
 
Gra zadebiutuje w wersji na PC na platformie Steam. 
 
 
7 sierpnia wkroczymy do świata klasycznych przygodówek, za sprawą Gibbous: A Cthulhu Adventure studia Stuck In Attic, które przeniesie nas w komediowy klimat point & clicka nawiązującego do mitologii Cthulhu.
 
W grze wcielamy się w bibliotekarza Buzza Kerwana, który dzięki księdze Necronomicon, która przypadkiem wpada w jego ręce, zamienia swoją kotkę Kitteh, w gadające ludzkim głosem zwierze. Zaginioną i przeklęta księgę poszukuje zaś detektyw Don R. Ketype. Losy bohaterów, zmierzających do Transylwanii, przeplatają się, niosąc wiele intrygujących i zabawnych przygód.
 
Gibbous: A Cthulhu Adventure zadebiutuje na platformach Steam oraz GOG.com w wersji na PC, Mac i Linux.
 
 
Dzień później, 8 sierpnia na rynku gier zadebiutuje kolejny przygodowy horror, tym razem stworzony przez niezależne studio Deceptive Games Ltd., zatytułowany: Room 208.
 
KONKURS i recenzja Ancestors Legacy: Saladin's Conquest
 
Historia w Room 208 przenosi nas do małego, spokojnego miasteczka Fleetwood Vale, do starego i zabytkowego hotelu, który ma bardzo złą sławę. Sprawa zbadania prawdopodobnie nawiedzonego miejsca, zostaje zlecona Victorowi Rockford'owi, duchowemu medium, który został poproszony o wykorzystanie swoich  umiejętności do zbadania hotelu w celu powstrzymania zła tkwiącego w pokoju 208.
 
Room 208 zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej na platformie Steam w wersji na komputery osobiste PC. 
 
 
Kolejna produkcja, tym razem przygodowo - logiczna z elementami akcji zadebiutuje 14 sierpnia. Będzie to The Great Perhabs studia Caligari Games, wydana przez Daedalic Entertainment.
 
W grze wcielamy się w astronautę, który wraca na Ziemię. Ta zniszczona została przez wielką katastrofę i zupełnie wyludniona. Jego celem jest poznanie przyczyn kataklizmu, a pomocna będzie tajemnicza latarnia. Znajduje się w niej portal czasowy przenoszący naszego bohatera w różne czasowe rzeczywistości, które może kształtować. 
 
The Great Perhabs zadebiutuje na Steam w wersji na PC, Mac i Linux.
 
 
Na kolejne przygodowe tytuły będziemy musieli poczekać aż do 30 sierpnia, kiedy to zadebiutują aż trzy tytuły przypisane do tego gatunku: Blair Witch, Unlucky Seven i The Dark Pictures: Man of Medan.
 
Zaczniemy od Blair Witch, kolejnego horroru rodzimego Bloober Team, który zabierze graczy w grową rzeczywistość inspirowaną filmami z cyklu o takim samym tytule. W grze wcielimy się w Ellisa, byłego glinę z niełatwą przeszłością, który wraz ze swym psim przyjacielem,  w lesie Black Hills w pobliżu Burkittsville w stanie Maryland spróbuje rozwikłać zagadkę zaginionego chłopca. 
 
Blair Witch zadebiutuje w wersji na komputery osobiste PC oraz na konsolach Xbox One. 
 
 
Kolejnym przygodowym tytułem będzie przygodówka Unlucky Seven, przygodowa gra akcji, w makabrycznym stylu, w typie horroru, stworzona przez studio Puzzling Dream i wydawca Ultimate Games S.A.
 
W grze wcielamy się w zwierzęcych bohaterów, z których najważniejsza jest Ellen, która zamiast udać się na kolejne spotkanie Anonimowych Alkoholików udaje się na kolejną imprezę, na której...o zgrozo....może zakosztować pasztetowej wykonanej z ludzkiego mięsa. 
 
Unlucky Seven zadebiutuje na Steam w wersji na PC, Mac i Linux.
 
 
Przegląd sierpniowych premier z gatunku przygodowego kończymy mocnym uderzeniem, tytułem stworzonym przez twórców Until Dawn, studio Supermassive Games, horrorem zatytułowanym The Dark Pictures: Man of Medan.
 
O tytule mieliśmy okazję Wam już wspominać na stronie, więc przypomnimy tylko, że gra jest pierwszym z cyklu przygodowych horrorów z serii Man of Medan. Poznajemy w nim grupę młodych ludzi, którzy wraz z kapitanem zamierzają zbadać wrak z II wojny światowej. Na wodach Pacyfiku czwórka Amerykanów odkrywa znacznie więcej niźli by chciała. 
 
The Dark Pictures: Man of Medan zadebiutuje na komputerach osobistych PC, Playstation 4, Playstation 4 Pro, Xbox One, Xbox One X. 
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama