dodano: 2019-12-27 19:45:12

Premiery przygodówek styczeń 2020 - Miesiąc gier niezależnych

Autor: agusia16
Premiery przygodówek styczeń 2020 - Miesiąc gier niezależnych
16°
0

Pierwszy miesiąc nowego, 2020 roku należy do przygodowych gier niezależnych. W styczniu 2020 roku zadebiutuje między innymi mroczne The Blind Prophet. 
 
Styczeń 2020 roku jak każdy pierwszy miesiąc nowego roku, to czas growego spokoju. Nadchodzący miesiąc nie przyniesie dużych przygodowych tytułów, oferując kilka niezależnych przygodówek, w tym także darmowych.
 
Mroczne The Blind Prophet - wrażenia z wersji demonstracyjnej
 
Miesiąc zaczniemy 3 stycznia, grą która łączy elementy przygodowe z akcją i brutalnością, gra stworzona przez niezależne studio Skeleton, zatytułowana: The Sentinel.
 
Sentinel to mroczna gra w typie horroru, w której wcielamy się w bohatera, który próbuje przerwać na Północnej Wyspie o nazwie Sentinel. Nasza postać dostała się tam przypadkiem, ale nie jest na niej sam. Uciekając przed Sentinelami, którzy tworzą Plemię Sentinel, musi wybierać właściwe ścieżki, które wybiera mu los i znaleźć sposób, by wydostać się z wyspy. 
 
Sentinel zadebiutuje na Steam w wersji na PC. 
 
 
 
Na kolejne gry przygodowe, które zadebiutują w styczniu będziemy musieli do 9 stycznia, kiedy to swój debiut będzie mieć przygodówka niezależnego studia Rusty Lake, wykonana w rysunkowym, komiksowym stylu, zatytułowana: The White Door.
 
W grze wcielamy się w Roberta Hilla, który budzi się w ośrodku zdrowia psychicznego. Mężczyzna cierpi na poważną utratę pamięci, którą dzięki codziennym czynnościom, razem z nim spróbujemy odzyskać.
 
The White Door zadebiutuje w wersji na PC oraz Mac na Steam. 
 
 
 
Tego samego dnia, 9 stycznia swój debiut będzie mieć Mythic Ocean niezależnego studia Paralune LLC, narracyjna gra przygodowa rozgrywająca się na dnie oceanu. 
 
W Mythic Ocean zaprzyjaźniamy się z z panteonem bogów znajdujących się pod powierzchnią wody, w oceanie. Pomagamy im dokonać właściwych wyborów, które pozwolą kształtować świat. Musimy wybierać bardzo mądrze. 
 
Mythic Ocean zadebiutuje w wersji na PC na platformie Steam.
 
 
Dzień później, 10 stycznia rynek gier przygodowych wzbogaci się o dwa przygodowe tytuły. Pierwszą grą będzie HITOTSU NO MORI, niezależna gra studia ミナプラス, która swój debiut będzie mieć na platformie Steam. 
 
W grze przenosimy się w przeszłość, kiedy to na wyspie żyły istoty zwane "demonami". Potwory były niezwykle duże i bardzo potężne, biegały jak w amoku po wyspie, nie znając litości ani umiaru. Ich wędrówki niszczyły pola i wioski, niosąc nieszczęście ludziom, aż do chwili, gdy na wyspie pojawiły się Bestie Stróżujące, towarzysze bogów.
 
HITOTSU NO MORI zadebiutuje na Steam w wersji na PC. 
 
 
Tego samego dnia, również 10 stycznia premierę na growym rynku będzie mieć mroczna przygodówka, która miała zadebiutować w grudniu 2019 roku. Jest nią The Blind Prophet, gra stworzona przez niezależne studio ARS GOETIA.
 
W tej wykonanej w komiksowym, rysunkowym stylu graficznym, utrzymanej w mrocznym klimacie przygodówce typu "wskaż i kliknij", przenosimy się do miasta Rotbork, które nawiedzone zostało przez demony. Na ziemię zostaje zatem zesłany Apostoł Bartholomeus, który za pomocą miecza i wiary, spróbuje oczyścić to miejsce ze złej mocy.
 
The Blind Prophet zadebiutuje w wersji na PC na Steam oraz GOG.com.
 
 
17 stycznia zadebiutuje kolejna gra przygodowa, także stworzona przez niezależne studio Broken Bunny Studios, Inc, zatytułowana: Dark Hope: A puzzle adventure.
 
Dark Hope to gra przygodowa osadzona w świecie steampunku. Wcielamy się w niej w postać, która musi dowiedzieć się więcej o dziwnym opuszczonym laboratorium. Miejsce to wypełnione jest dymem, powietrze jest ciężkie, a atmosfera zagadkowa. Zadaniem gracza jest rozwikłać tę tajemnicę, skupiając się na łamigłówkach środowiskowych i wertując mnóstwo notatek. 
 
Dark Hope  zadebiutuje w wersji na PC, Mac i Linux na platformie Steam. 
 
 
Dzień później, 18 stycznia swoją premierę będzie mieć My Friend is a Raven, gra stworzona przez niezależne studio Two Star Games, łącząca elementy przygodowe, logiczne oraz RPG. 
 
W grze wcielamy się w Lutuma, ostatniego żyjącego człowieka, który tkwi na Ziemi wyniszczonej przerażającą plagą. Miejsce, w którym przebywa jest pozbawione życia. My zaś wracamy na Ziemię, powracamy do swego mieszkania w poszukiwaniu chorego kruka, z którym rozmawiając poznajemy tajemnice plagi, która szybko rozprzestrzeniła się na cały świat.
 
My Friend is a Raven zadebiutuje w wersji na PC na Steam. 
 
 
23 dnia stycznia zadebiutuje zaś Survive the Blackout, przygodówka z elementami RPG, stworzona przez niezależne studio Baby Bison Games, gra zabierająca nas w post-apokaliptyczną rzeczywistość. 
 
W świecie, w którym zanik prądu pogrąża cywilizację w chaosie, próbujemy jako przywódca doprowadzić niewielką grupę ocalałych do bezpiecznej przystani, wybierając jedynie mądre, ale niezwykle trudne decyzje. To one kształtują rozgrywkę. 
 
Gra zadebiutuje w wersji na PC i na konsole. 
 
 
W styczniu swoją premierę będzie mieć także Candle Night niezależnego studia Buckle Up Games, gra łącząca elementy przygodowe z platformowymi,  nastrojowa platformówka 3D wykorzystująca światło i ciemność. Kolejną grą, która zadebiutować ma także w nadchodzącym miesiącu będzie horror Aza Game Studio, zatytułowany: AKAI NOROI, gra inspirowana folklorem japońskim, w której wędrujemy po pełnym mroczności domu. 
 
 
Podsumowanie premier styczniowych kończymy grą, która swój debiut będzie miała w styczniu, ale dzień jej premiery, nie został jeszcze określony. W tym dniu zadebiutuje przygodowa gra logiczna stworzona przez niezależne studio Journey Bound Games, gra zatytułowana: Path of Giants.
 
W tej spokojnej przygodowej produkcji przyjdzie graczom poprowadzić trzech odkrywców: Berna, Matchiego i Totcha. Trójka badaczy i podróżników szuka zaginionego skarbu wędrując przez lodowate jaskinie i pokryte śniegiem klify. Zadaniem graczy będzie przenoszenie się między bohaterami, wykorzystywanie ich umiejętności i dzięki pracy zespołowej rozwiązywanie zagadek. 
 
Path of Giants zadebiutuje w wersji na PC na Steam, a także na Android i iOS. 
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama