dodano: 2020-05-29 13:25:01

Premium Fund kontynuuje zakupy, tym razem nabywając Glass Cannon Games z prawami do gry Jars

Autor: AnoX
Premium Fund kontynuuje zakupy, tym razem nabywając Glass Cannon Games z prawami do gry Jars
28°
0

Spółka Premium Fund ponownie wybrało się na zakupy. Po przejściu Mousetrap Games, postawiono tym razem na Glass Cannon Games z prawami do gry Jars.
 
Notowana na NewConnect spółka nabyła 100% udziałów w Glass Cannon Games Sp. z o.o., mając obecnie w swoich ramach dwie ekipy deweloperskie.
 
Wcześniej wykonano taki krok wobec Mousetrap Games, które niebawem zajmie się chociażby grą o Robercie Lewandowskim, będzie opracować nad mobilną propozycją.
 
Spółka z Iławy to nie tylko zdolni twórcy, to także prawa do gry „Jars" („Słoiki"), docenionej już teraz chociażby na targach gamescom 2019 w Kolonii w Niemczech.
 
Przez cały czas Premium Fund prowadzi także kampanię crowdfundingową na platformie Crowdway.pl, gdzie gracze mogą zainwestować w akcje. Na ten krok zdecydowało 137 inwestorów, którzy łącznie zainwestowali przeszło 1,35 milionów złotych.
 
Rocat Jumpurr polskiego studia Mousetrap Games wspiera terapię ADHD
 
- Przejęcie Glass Cannon Games jest zgodne z naszymi planami w zakresie produkcji i dystrybucji gier mobilnych. Mocnym atrybutem Glass Cannon Games jest tytuł „Jars". Jako Premium Fund poszukujemy w produkcjach naszych spółek innowacji, których w tym tytule nie brakuje – mówi Edward Mężyk, Prezes Zarządu Spółki Premium Fund S.A. – To midcore'owa gra o unikalnej grafice i rozbudowanej rozgrywce. Tytuł łączy w sobie cechy gry logicznej i mechanikę tower defendera. Takiej produkcji jeszcze nie mamy w naszej kuźni. Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc w rozwoju tego świetnego produktu, by wkrótce pokazać go szerszej publiczności - dodaje Mężyk.
 
- Kluczem do przyspieszenia stało się zwiększenie zaangażowania graczy, którzy dzięki niskiej barierze wejścia do gry, skorzystali z możliwości wspólnej zabawy ze znajomymi w świecie wirtualnym. Niezależnie od czynników okresowych, rynek gier mobilnych notuje od kilku lat największe wzrosty. To obiecujące perspektywy dla Premium Fund S.A., która dzięki inwestycji w kolejny podmiot w segmencie, będzie czerpać korzyści z długofalowych trendów – mówi Edward Mężyk.
 
Spółka Premium Fund S.A. (w trakcie zmiany nazwy na Oxygen S.A) obecna jest na NewConnect.

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama