dodano: 2020-07-24 07:00:02

Przepustka Sezonowa, a Przepustka Bojowa - Różnice, charakterystyka, najważniejsze aspekty, czy warto z nich skorzystać?

Autor: AnoX
Tagi: Przepustka Sezonowa,Przepustka Bojowa,season pass,battle pass,pass,przepustka,gry,model gry,model dodatków,model zarobków
22°
0
Przepustka Sezonowa, a Przepustka Bojowa - Różnice, charakterystyka, najważniejsze aspekty, czy warto z nich skorzystać?
Przepustka Sezonowa i Przepustka Bojowa to obecnie dwa odmienne typy atrakcji, ze sporymi różnicami, charakterystyką oraz rozwojem niektórych aspektów.

Od Przepustki Sezonowej po Bojową...

Dodatki, rozszerzenia, DLC, aż w końcu doszliśmy do etapu Przepustki Sezonowej, elementu który przez długi czas zapewniał wybranej grupie graczy dodatkową zawartość. Metod zarobienia było wiele, część z nich znacząco się zmieniał w związku z czym warto przyjrzeć się na to jak wiele pracy włożono w znalezienie najlepszego rozwiązania. Czy takie powstało? Nie za bardzo, choć najbliżej jest mu rozpowszechniony w ostatnim czasie model Przepustki Bojowej. Na czym polega to rozwiązanie?
 

Przepustka Sezonowa i jej różne oblicza.

Rozpocznijmy chronologiczną kolejnością od Przepustki Sezonowej, czyli specjalnego narzędzia służącego porządkowaniu wprowadzanej nowej zawartości, zaplanowanej wcześniej na określony okres czy też zwyczajnie na specyficzną formę popremierowego wsparcia gry. W pierwszym przypadku rozwiązanie to łączy się głównie ze skórkami oraz dodatkową zawartością w ramach sezonów pojawiających się kilka razy w ciągu roku. W tym drugim, najlepszym przykładem są dodatki do Wiedźmina 3 Dziki Gon, znane jako Serca z Kamienia oraz Krew i Wino, które można było zakupić w pakiecie znanym jako Przepustka Sezonowa, dzięki któremu można było nieco zaoszczędzić na zakupie fabularnych rozszerzeń.

Przepustka Bojowa, czyli rozwiązanie idealne? 

Jedną z nowinek, którą w zasadzie rozpropagował w zasadzie na dużą skalę Fortnite jest Przepustka Bojowa, za sprawą którego wiele się zmieniło. Otóż wiele propozycji przeszło na model, w którym gracze mogą grać i odblokowywać określone wyzwania, dzięki którym wszyscy będą mogli odblokować określone nagrody. Te dostępne są w formie określonych punktów oraz progów, pośród których jeden jest darmowy, a drugi dostępny po zakupie lub odblokowaniu poprzez wewnętrzne waluty. W ten sposób twórcy mogą uzyskać środki, bez obawy o znaczące podzielenie społeczności.
 
Czy zatem Przepustki Bojowe są idealnym rozwiązaniem? Oczywiście, że nie czego przykładem jest chociażby Karnet Zadymiarza w mobilnej grze Brawl Stars, gdzie społeczność i tak udało się podzielić kreują spore rozbieżności.
 

Na czym polegają zasadnicze różnice pomiędzy Sezonową, a Bojową Przepustką?

Rozpocznijmy od tego, że Przepustka Sezonowa od samego początku zaprojektowany został z myślą o wprowadzaniu jedynie płatnej treści dla wydających klientów w przystępnej formie, natomiast Bojowa ma na celu zaoferowanie wszystkim grającym podstawowej dawki atrakcji, a dodatkowo możemy zdobyć większą porcję atrakcji wycenionych przez deweloperów.
 
Battle Passy są zawsze dostępne jako dodatek, natomiast Season Passy dostępne są po zakupieniu określonej zawartości. Tę mogą być dodatki, mogą być to zestawy map, skórki oraz wiele elementów kosmetycznych czy nawet skrzynek z Overwatch lub beczek z Gwinta w formie lootboxów.

Jakie aspekty powinniśmy brać pod uwagę gdy nie wiemy z czym mamy do czynienia?

Oba elementy składały się na rozwój koncepcji gry jako usługa, w ramach której określona zawartość jest nam oferowana. Sezonowe są już z rzadka dostępne i w zasadzie powiązane są z tytułami odcinkowymi czy też opracowanymi z myślą o głównie grach dla pojedynczych graczy. Bojowe trwało zapisały się z atrakcjami dla osób preferujących wieloosobowe propozycje, gdzie regularnie wprowadzana jest zawartość zmieniająca się regularnie.
 

Czy warto skorzystać z Przepustki Bojowej? A co z Przepustką Sezonową?

Jeżeli czujemy się przywiązani do danej produkcji to odpowiedź oczywiście jest pozytywna, z resztą zapewne jedyne co będzie u Was budzić wątpliwości to rodzaje skórek czy zawartości. Jeżeli jednak myślicie o Sezonowej pod kontem odcinków czy też gry dla pojedynczego gracza to powinniście się zastanowić czy nie jest dla Was zaczekanie na specjalne, wielkie wydanie tytuły w lepszej cenie, dzięki czemu uda Wam się zaoszczędzić nieco grosza. A jest to o tyle ważne, że przecież wkrótce gry mogą kosztować 70 dolarów....

źródło: fot. Vlad Gorshkov on Unsplash

Komentarze (0):
Reklama
Reklama