dodano: 2019-04-29 18:00:01

Przygodowe premiery maj 2019. Będzie straszno, retro i klasycznie

Autor: agusia16
Przygodowe premiery maj 2019. Będzie straszno, retro i klasycznie
18°
1

Zbliża się najpiękniejszy miesiąc roku czyli maj, a wraz z nim majowe premiery gier przygodowych. Tym razem będzie trochę straszno, nieco retro, po polsku, ale i klasycznie.
 
Kwiecień nie był złym miesiącem dla przygodowych graczy, maj też nie zawiedzie graczy, ciesząc zarówno fanów mrocznych przygodówek, jak i tajemnicy, klasycznej rozgrywki w stylu retro.
 
Przygodowy miesiąc zaczniemy już 1 maja, kiedy to swoją premierę będzie mieć przygodówka klasyczna i pikselowa graficznie,  nawiązująca do tradycji chińskiej, stworzona przez niezależne studio Nupixo Games, zatytułowana: Detective Di: The Silk Rose Murders
 
W grze, o której mieliśmy okazję wspominać   w tym wpisie, wcielamy się tytułowego detektywa, Di Renjie, który znajdzie się w samym środku sporu między nową mianowaną cesarzowa Chin, Wu Zetian oraz niezadowoloną z jej panowania i zbuntowaną grupą jej przeciwników. Jego zadaniem będzie zajęcie się szeregiem brutalnych morderstw, dokonywanych w cesarskim państwie.
 
Detective Di: The Silk Rose Murders zadebiutuje na Steam w wersji na PC oraz Mac.

2 maja swoją premierę będę mieć aż dwa przygodowe tytuły, jeden utrzymany w klimacie horroru, drugi klasyczny, wykonany w pikselowej grafice retro. Tego dnia swoją premierę w wersji na PC wyłącznie na Epic Games Store, a także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One będzie mieć przygodowy horror włoskiego studia Storm in a Teacup, wydany przez Wired Productions, zatytułowany: Close to the Sun.

W grze, o której wspominaliśmy Wam między innymi  w tym wpisie, wcielimy się w Rose, młodą dziennikarkę szukającą swojej zaginionej siostry. Kobieta trafia która na pokład Heliosa, ogromnego i tajemniczego statku, stworzonego przez Nikola Teslę. Miejsce to ma stanowić przystań dla naukowego postępu, odizolowane od społeczeństwa i zagrożenia ze strony korporacji i przemysłowego szpiegostwa.

Tego samego dnia, również 2 maja swój debiut będzie mieć Guard Duty, retro przygodówka, rozgrywająca się w diametralnie różnych strefach czasowych, dzieło niezależnego Sick Chicken Studios.

O grze mieliśmy okazję pisać już na łamach naszego serwisu wielokrotnie, między innymi tutaj. A wcielamy się w niej w dwie osoby żyjące w zupełnie różnych strefach czasowych, mężczyzną o imieniu Tondbert, lojalnego strażnika na Zamku Wrinklewood, próbującego ocalić swoją miłość, którą porywa dziwna zakapturzona postać, a także agenta Starborna, który po wielkiej wojnie, która zniszczyła świat żyje wraz z innymi ocalałymi poza światem na odległej, niewielkiej stacji orbitalnej.

Guard Duty zadebiutuje na Steam w wersji na PC, Mac i Linux. 

Na kolejną przygodówkę gracze będą musieli poczekać do 16 maja i będą to Ci z nas, którzy są posiadaczami konsoli Nintendo Switch. Wtedy to swoją premierę będzie mieć 39 Days to Mars,  gra typu "steampunk", stworzona przez studio It's Anecdotal.

W grze, o której wspominaliśmy, między innymi w tym newsie wcielamy się w dwójkę bohaterów, Sir Alberta Wickesa i Clarence'a Baxtera, XIX-wiecznych odkrywców, odbywających podróż HMS Fearful na planetę Mars. Szereg niefortunnych i groźnych w skutkach wydarzeń zmusza naszych bohaterów do współpracy i zrobienia wszystkiego, by bezpiecznie dolecieć do celu. 

39 Days to Mars dostępna jest w wersji na PC, Xbox One i Nintendo Switch. 

Pięć dni później, na Epic Games Store zadebiutuje Observation, przygodowy thriller science - fiction, stworzony przez studio No Code, wydany przez Devolver Digital.

W grze, o której wspominał Wam między innymi  Tamer, w tym wpisie, ruszamy na ekscytującą, pełną napięcia podróż w przestrzeni kosmicznej, na której swoją podróż odbywała Dr Emmą Fisher oraz cała załoga stacji. Przejmując kontrolę nad sztuczną inteligencję statku kosmicznego, w którym podróżowała Emma i jej załoga, w S.A.M. – SI obsługujące stację, kontrolując kamery, systemy podtrzymywania życia oraz wszelkie narzędzia niezbędne pani doktor dożycia, będziemy stopniowo odkrywać prawdę o jej zniknięciu i jej zaginionych towarzyszy.

Observation zadebiutuje na Epic Games Store w wersji na PC a także na konsolach PlayStation 4 i Pro.

23 maja to dzień premiery kolejnej przygodowej produkcji, Pathologic 2, dzieła studia Ice-Pick Lodge gry akcji i survivala, ale także  przygodowego horroru, remake'a Pathologic z roku 2005.

O grze, przybliżając jej fabułę i nie tylko, wspominali już Wam na stronie zarówno Darek w tym wpisie, jak i Ola, informując o nowej wersji demonstracyjnej. Fabuła gry przenosi nas do małego miasteczka dotkniętego tajemniczą zarazą, zwaną sand plague, atakującej układ nerwowy i krwionośny i powodującej, że ciała i umysły ludzi ulegają paraliżowi. Aby zapobiec chorobie i ratować ludzi, do miasteczka wysłani zostają: lekarz, Inkwizytor oraz dowódca wojskowy. Ważną rolę odrywa także dziewczyna o zdolnościach paranormalnych o imieniu Karla i chirurg amator. Cała grupa musi pokonać chorobę w zaledwie 12 dni. 

Pathologic 2 zadebiutuje w wersji na PC, a także na konsolach PlayStation 4, Pro i Xbox One. 

28 maja swój debiut będzie mieć kontynuacja Layers of Fear, studia Bloober Team, Leayers of Fear 2, która będzie mieć swoją premierę zarówno na komputerach osobistych PC, jak i na konsolach PlayStation 4 i Xbox One 1.

O grze i jej dacie premiery wspominał wam już Tamer, w tym wpisie, a także Ola, tutaj i Darek tutaj. Razem z grą przenosimy się na pokład statku, by tym razem  wcielić się w artystę, którego zadaniem jest ukończenie swojego dzieła, jakim jest film. 

Leayers of Fear 2 zadebiutuje na komputerach osobistych PC a także konsolach. 

W miesiącu maju zadebiutuje także kolejna produkcja studia Red Thread Games, twórców Dreamfall Chapters, psychologiczny thriller, którego akcja toczyć się będzie w roku 1923, zatytułowany: Draugen.

W grze, o której wspominałam Wam już w tym newsie, przenosimy się w niej do XX wieku, roku 1923, wcielając się w Edwarda Hardena, amerykańskiego podróżnika, który w malowniczym górskim miasteczku Norwegii, położonym wśród fiordów poszukuje swojej zaginionej siostry. W podróży towarzyszy mu niezależna i enigmatyczna młoda kobieta o imieniu Lessie. Razem odkrywamy tajemnicę tego miejsca, mroczne sekrety ukryte pod jego urokliwą powierzchnią.

Draugen zadebiutuje w wersji na PC na Steam i GOG.com. 

To już wszystkie premiery miesiąca maja 2019 roku. Gdy tylko pojawią się jakieś niewielkie, niezależne projekty, które zwykle zaskakują swoją premierą, oczywiście Was o tym poinformujemy. A tymczasem zachęcamy do komentowania :)


Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2019-04-30 21:27:42

Jakoś trąci to strasznie odgrzewanym kotletem i dlatego dziekuje bardzo za cos takiego.

Reklama
Reklama