dodano: 2020-04-04 18:00:01

Przygodówki anulowane #1 - The Devil's Men i A Vampyre Story 2

Autor: agusia16
Przygodówki anulowane #1 - The Devil's Men i A Vampyre Story 2
14°
0

Ruszamy ze smutnym dla wielu fanów przygodówek cyklem, "Przygodówki anulowane", w którym dziś The Devil's Men i A Vampyre Story 2. W te gry nie zagramy!
 
Na łamach naszego serwisu zapoczątkowany został cykl przygodówek, których wydanie stoi pod znakiem zapytania, więc pora na takie, które niestety, ku rozpaczy wielu fanów tegoż fabularnego gatunku, nigdy nie powstaną, a ich produkcja została zawieszona, a nawet anulowana. Oto dwa przygodowe tytuły z nowego cyklu: "Przygodówki anulowane"
 
Recenzja A Vampyre Story, klasyczna opowieść w wampirzym stylu
 
Zacznę od  klasycznej przygodówki "wskaż i kliknij" w rysunkowej, ręcznie malowanej formie, która była tworzona przez niemieckie studio Daedalic Entertainmen, zatytułowanej The Devil's Men. Była, ale po kilku latach tworzenie, po cichu i dla wielu graczy zaskakująco, została anulowana. Deweloper tłumaczył swoją decyzją zmianą polityki firmy, która stopniowo odchodziła od klasycznych point and clicków stawiając na gry, które łączyły przygodę z akcją, zahaczając także o te stawiające na decyzje graczy, wszystko w bardziej narracyjnej, dość prostej rozgrywce. 
 
The_Davils_Man_3   
 
Decyzja o anulowaniu przepięknej graficznie przygodówki, rozgrywającej się w steampunkowej wiktoriańskiej Anglii roku 1871, w której jako Adelaide Spektor, 20-letnia kobieta, porzucona przez ojca, stawiamy czoła przeciwnościom losu i rzeczywistości życia na ulicy, bratając się z miejscowym półświatkiem, strasznie zasmuciła miłośników klasycznych przygodówek, z których studio słynęło.
 
 The_Davils_Man_2 
 
Niedługo później powstała strona jednocząca tych, którzy zbierając głosy graczy chcieli wystosować petycję do Daedalic, by ten zezwolił na umieszczenie gry, która ogłoszona została w roku 2014, a po czterech latach rozwoju anulowana, w kampanii społecznej, która pozwoliłaby na dokończenie produkcji. Tym bardziej, że po latach tworzenie mogła być już na zaawansowanym poziomie tworzenie. Temat ucichł, choć strona petycji jest dalej aktywna klik
 
 The_Davils_Man_1 
 
Kolejnym tytułem, którego zapowiedź podgrzała graczy, była kontynuacja przygodowej produkcji Autumn Moon Entertainment A Vampyre Story, która miała być dalszą częścią przygód wampirzej śpiewaczki Mony i jej wiernego przyjaciela, nietoperza Froderyka.
 
A_Vampire_2_1
 
Zakończenie części pierwszej sugerowało, że kolejna odsłona przygodówki powstać musi. Niestety wieści o A Vampyre Story 2: A Bat's Tale nagle przestały przychodzić, o grze zrobiło się cicho, by wkrótce sieć obiegła wiadomość, iż gra nie doczeka się kontynuacji, a jej twórca Bill Tiller ogłosił jej zawieszenie, sugerując nawet anulowanie. Na taką decyzję złożyło się wiele czynników, także finansowe, ale nie tylko. 
 
 A_Vampire_2 
 
I tak fani trwali w przeświadczeniu, iż nie poznają dalszej historii Mony, w tym ręcznie malowanym, klasycznym point and clicku, stawiającym na humor, szczególnie widocznym między wspomnianym nietoperzem, a Moną, się nie doczekają. Co jakiś czas twórca jakby odżywa, pojawiają się w sieci iż gra nie jest do końca stracona, ale jak naprawdę jest z grą i czy kiedykolwiek doczekamy się jej kontynuacji, tego żaden miłośnik przygodówek, niestety nie jest pewny. 
 
O kolejnych anulowanych przygodówkach dowiecie się niebawem. 
 
Strona Daedalic Entertainment

Komentarze (0):
Reklama
Reklama