dodano: 2019-05-23 18:05:01
PC

Współpraca Punch Punk Games z twórcą komiksu, zaowocuje grą Moonshine

Autor: agusia16
Współpraca Punch Punk Games z twórcą komiksu, zaowocuje grą Moonshine
0

Współpraca Punch Punk Games z twórcą komiksu, autorem Batmana i 100 Naboi, zaowocuje przygodową grą akcji,  zatytułowaną Moonshine. Taka wiadomość obiegła właśnie świat gier.
 
Komiksy to chętnie wykorzystywane w produkcjach wideo, medium literackie. Tym razem grę z gatunku przygodówek z elementami akcji przygotuje dla graczy rodzime studio Punch Punk Games, które ma już w swojej kolekcji dobrze przyjętą przez graczy oraz recenzentów przygodówkę Apocalipsis. Pracując obecnie także nad przygodówką w konwencji thrillera, opowiadającą historię jednego z najbardziej znanych morderców, This is Zodiak Speaking, deweloper nie zwalnia, ruszając z kolejnym growym projektem.
 
Tym razem będzie to tytuł, który powstanie dzięki współpracy z autorami komiksów, ukazujących się nakładem Image Comics, duetem Brian Azzarello i Eduardo Risso. Polscy czytelnicy znają ów komiks, wydany przez Mucha Comics w roku 2018 pod nazwą Księżycówka. Wspomniana gra, opowie odrębną historię, w którą uwikłani zostaną bohaterowie oryginału. Scenariusz Moonshine powstaje w ścisłej współpracy z Brianem Azzarello. 
 
Moonshine_
 
Moonshine określana jako obrazkowa nowela, opowiadać będzie historię rozgrywającą się w czasach prohibicji, nielegalnego handlu alkoholem i organizacji przestępczych czyli gangsterów. Oprócz rzeczywistej opowieści na pograniczy gangsterskiego noir, w grze nie zabraknie wątków paranormalnych, w tym przypadku nadprzyrodzonej klątwy, która objawia się w blasku księżyca. 
 
- Nasza współpraca zaczęła się dość spontanicznie, kiedy koleżanka wysłała na moją prośbę pudełkową wersję naszej gry „Apocalipsis” Brianowi. Scenarzyście spodobało się, że w Punku staramy się robić rzeczy unikalne wizualnie i artystyczne. Jest też fanem Behemotha, którego lider, Nergal, był narratorem w naszej grze. Brian widzi w nas nie tylko twórców gier, ale także artystów. Bardzo zajarał się także naszym drugim projektem, grą o legendarnym seryjnym zabójcy Zodiaku, “This Is the Zodiac Speaking", która jest w trakcie developmentu - mówi Krzysztof Grudziński, Dyrektor Kreatywny i Reżyser studia Punch Punk Games.
 
- Cieszymy się i czujemy się wyróżnieni tym, że jako pierwsi Polacy będziemy mogli przenieść komiks tak legendarnego twórcy do świata gier. – dodaje Grudziński.
 
Więcej na temat gry i pierwsze efekty współpracy zobaczymy w czwartym kwartale tego roku. 
 
Odwiedź stronę Punch Punk Games

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama