dodano: 2020-10-29 21:05:01

Recenzja JBL Club One - Dobre słuchawki także dla gracza?

Recenzja JBL Club One - Dobre słuchawki także dla gracza?
30°
0

Słuchawki JBL Club One to nie są typowe słuchawki dla graczy, ale to ten model JBL wybrano dla nas do testów jako kontr oferta dla serii Quantum która jest zdecydowanie dedykowana graczom.

Słuchawki dla graczy?

Dla kogo są przeznaczone słuchawki JBL Club One? Wspomniany model to wysokiej klasy słuchawki dla osób ceniących sobie dźwięk o bardzo dobrej jakości oraz takich, którzy spędzają swój czas w ruchu. Gdy otworzyłem pudełko od JBL Club One to od razu pomyślałem “słuchawki do samolotu” i za bardzo się nie pomyliłem.

Do tematu mobilności sprzętu oraz jego wykonania wrócę za chwilę. Teraz chciałbym się skupić na temacie dlaczego gracz mógłby wybrać ten sprzęt dla siebie, nawet jeżeli nie jest to propozycja z oznaczeniem “for players”.

Mam wrażenie, że profil gracza bardzo się zmienił w ostatnich latach, nie dość, że Ci młodzi gracze, którzy zaczynali 20 lat temu zabawę z grami, dziś są ojcami i matkami, którzy cenią sobie wygodę i swobodę, stać ich na odrobinę luksusu, a po drugie dostępność usług strumieniowych zmienia cały świat i teraz każdy użytkownik elektroniki ma nieograniczony dostęp do streamowania muzyki czy też filmów. I tu słuchawki jak najbardziej się przydają i to one dostarczają dużą część emocji z materiałów "z chmury" do odbiorcy. Dlatego uważam, że wyżej wymienione powody mogą kierować dzisiejszego dojrzałego gracza na sprzęt z wyższej półki. A trzeba od razu zaznaczyć że JBL Club One na pewno do takiego grona należy zaliczyć.

Drogie słuchawki czy warto?

Dlaczego moim zdaniem warto wydać prawie 1500 złotych na słuchawki tego typu? JBL Club One są przede wszystkim bardzo wygodne, ich konstrukcja i waga powodują to że leżą wręcz idealnie na mojej głowie, muszle bardzo dokładnie przylegają do moich uszu, ale ich nie miażdżą, co jest naprawdę wyczynem trudnym do osiągnięcia. Bardzo rzadko spotykam się z tym, aby słuchawki posiadały odpowiedni kompromis, a dzięki temu mogę ich używać zdecydowanie dłużej. Drugim aspektem jest fakt podłączania ich połączeniem bluetooth do wszystkiego, bez najmniejszych problemów, po prostu "klik, klik" i działa. Przetestowałem to na kilku urządzeniach i nigdy nie spotkałem się z jakimkolwiek problemem.

Następnym ważnym argumentem jest fakt, że słuchawki potrafią wytrzymać 45 godzin bez ładowania co jest mega, bo tutaj nawet jak zapomnimy się z ładowanie po całonocnym graniu to mamy spory zapas baterii i możemy słuchawki spokojnie podłączyć podczas dnia, ale o tym aspekcie napisze jeszcze trochę niżej.

Ostatnią zaletą słuchawek jest oczywiście Adaptive Noise Cancelling genialny system, który dynamicznie reaguje na otoczenie i tak jak w domu możemy co najwyżej wyciszyć biegające dzieci to na zewnątrz na spacerach spokojnie można się delektować muzyką w różnych środowiskach bez znacznego wpływu odgłosów zewnętrznych.

Oczywiście największą zaletą samych słuchawek jest dźwięk, który jednym zdaniem opisując jest "dźwiękiem który niesie emocje". Słuchawki JBL Club One dostarczają cudownych, wręcz niesamowitych doznań. Trudno mi tu pisać o przetwornikach, wysokich czy niskich tonach, bo nie jestem specjalistą w tej materii, ale mogę opisać Wam swoje wrażenia. Po pierwszej minucie korzystania ze słuchawek JBL Club One napisałem do przedstawiciela JBL, że zostają one u mnie, od razu się zakochałem. Dźwięk był dopełniony, kompletny i wyrazisty. Porównując do moich słuchawek od SteelSeries dźwięk z JBL był wielokrotnie mocniejszy i niosący emocje. Teraz moje słuchawki wydają się pod względem dźwięku płaskie i niekompletne. Chodź zdaje sobie sprawę, że każdy odczucia co do dźwięku ma inne, to jestem przekonany że pewne poziomy udźwiękowienia są tak odczuwalne dla każdego, że wypadku używania Club One każdy odczuje różnice na plus.

Minusy JBL Club One

Ale żeby nie było za słodko produkt oceniamy pod względem graczy i naszych przyzwyczajeń to teraz parę wad czy też minusów, które udało mi się zauważyć. Po pierwsze słuchawki nie mają wbudowanego mikrofonu. Dostajemy go jednak na kablu i możemy wpiąć go do słuchawek, ale też do komputera więc nie jako przypinamy się do komputera a chyba nie o to chodzi w słuchawkach bezprzewodowych. Nawet nie patrząc na graczy to przy konsumpcji dzisiejszych mediów przez telefon byłoby jednak wskazane aby mikrofon był już w słuchawkach a nie jako przystawka.

Drugi minus choć nie do końca musi on tak bardzo przeszkadzać to fakt, że podczas ładowania słuchawki nie mogą być używane. Co w momencie całkowitego rozładowania może drażnić, ale ładują się one na tyle szybko, że nie stanowi to wielkie uciążliwości.

Więcej upierdliwości nie znalazłem w tych słuchawkach, ale wiem że na te dwie powyżej gracze zwrócą uwagę.

Dodatkowo warto skierować swoją uwagę także na załączone twarde etui podróżne, co dla osób podróżujących jest bardzo praktycznym dodatkiem, słuchawki składają się w taki sposób aby zajmować jak najmniej miejsca, a ich waga nie jest porażająca, wynosi niecałe 400 gram. Oczywiście w pudełku znajdziemy komplet kabli, które możemy podłączyć do słuchawek z dwóch stron, co też stanowi o tym że słuchawki JBL Club One są przemyślane pod kątem wygody użytkownika. Według dokumentacja słuchawki też współpracują z asystentami głosowymi, takimi jak Google czy Amazon, ale tego nie testowałem więc się nie wypowiadam.

Podsumowanie recenzji słuchawek JBL Club One

Czy poleciłbym te słuchawki graczom? Trudna decyzja ponieważ nie są one dedykowanym sprzętem dla nas graczy i brakuje im mikrofonu, co dla niektórych graczy którzy dużo grają w gry wieloosobowe może być duża wadą. Te znów dla tych co kochają tytuły dla pojedynczego gracza, a później szybko wybiec z domu przełączając się na muzykę mogą być idealne. Dodatkowo cena 1499 złotych to dość wysoka cena, choć sprzęt jest tego warty, dlatego decyzję zostawiam Wam, musicie być mocno przekonani do zakupu sprzętu w tej kwocie i znać swoje potrzeby, bo są to niezwykłe słuchawki z pięknym dźwiękiem, ale też swoimi ograniczeniami.

 

Aktualne najniższe ceny możecie sprawdzić na CENEO pod tym linkiem KUP TERAZ

 


Tagi: JBL, słuchawki,
Komentarze (0):
Reklama
Reklama