dodano: 2020-12-11 17:00:01

Recenzja monitora Predator XB273U - Model, który na żywo robi piorunujące wrażenie!

Autor: AnoX
Recenzja monitora Predator XB273U - Model, który na żywo robi piorunujące wrażenie!
17°
0

Nie oceniaj książki po okładce i monitora nie skazuj po zdjęciach. Czy ta zasada się sprawdza? Odpowiedź znajdziecie w recenzji monitora Predator XB273U!
 
Monitor od dawna nie jest czymś co ogranicza się jedynie do kwestii wyświetlania obrazu, to już w zasadzie całe, inteligentne platformy oferujące szereg dodatkowych opcji, które będziemy mogli wykorzystać podczas wielu wyzwań, a takich, szczególnie obecnie nie brakuje. W związku z tym bardziej uwagę zwraca się na detale, bezkompromisowe podejście, ciekawe pomysły oraz rozwiązania, które mogą nas przekonać do siebie. Takie właśnie zawarto w Predator XB273U, recenzowanej właśnie przez nas propozycji, mogącej zaoferować nam wiele znakomitej zabawy, dostępnej w naprawdę mocnych parametrach. Co zatem czeka nas w wielkiej przygodzie z tym modelem?
 
 

Pierwsze wrażenie…? Wow, ależ kocur!

Przyznam się szczerze, że gdy po raz pierwszy ujrzałem ten model pomyślałem sobie… że jest brzydki, że ten pasek nie pasuje, że to podświetlenie jedynie odbiera mu urok…. W rzeczywistości jednak oba elementy wypadają fenomenalnie wręcz! Już przy okazji odpakowania poczułem się zaskoczony, ponieważ sprzęt zmieścił się w bardzo małym kartonie, mieszczącym w sobie absolutnie wszystko co jest nam potrzebne, jednocześnie zachowując przy tym sporo miejsca na przyjemne skrycie licznego okablowania, dodatków czy estetycznej i przydatnej instrukcji. Wszystko zostało spakowane bardzo bezpiecznie oraz elegancko, od początku sygnalizując nam, że nie jest to przypadkowe urządzenie.
 
 
Po wyciągnięciu całości od razu czujemy, że jest to sprzęt dla graczy, że został on dla nich zoptymalizowany, tak aby  dostarczyć wiele radości oraz satysfakcji, jednocześnie zachowując przy tym wszystkim sporo stylu, niespodzianek, zaskoczeń oraz solidności. Z jednej strony wszystko było dopracowane, z drugiej jednak muszę zauważyć, że jest to drugi model acera z bocznym hub-em, który trafił w moje ręce, był w pełni nowy i… delikatnie miał obudowę z tym miejscu niedomkniętą obudowę. Przestrzeń nie była spora, jednakże bez dwóch zdań nie powinna się zadziać i w dodatku może spowodować u wielu graczy niepokój o gwarancję. Dociśnięcie odbywa się błyskawicznie, prosto, ale jednocześnie naturalnie będzie budzić u wielu sporą niepewność o poprawne wykonanie tego zabiegu.
 
IMG_20201208_195809_P

Mocny, świecący się akcent...

Gdy wszystko wygląda oraz funkcjonuje jak należy, prezentuje się wręcz zjawiskowo, pomysł z wypukłym paskiem w jaśniejszym kolorze bawi znakomicie, błyszczące logo producenta prezentuje się świetnie, lekkie światełko doskonale robi swoją robotę, a podświetlenie spisuje się należy, jednocześnie nie odbierając wszystkiemu elegancji. Zazwyczaj tego typu element nie wydaje się pasować, w tym wypadku jest jednak inaczej. Element ten zaimplementowano atrakcyjnie, dzięki czemu całość wygląda atrakcyjnie oraz spisuje się przyjemnie w trakcie poruszającej się ferii kolorów. Front robi jednak największe wrażenie ze względu na sporą, niemalże bezramkową formę wyświetlacza 27 calowego w rozdzielczości QHD (2560 x 1440 px) w klasycznej proporcjach 16:9. Tak, istnieje zauważalny czarny pasek, niemniej w trakcie użytkowania o nim zapominamy. Całość i tak prezentuje się naprawdę efektownie, nowocześnie oraz atrakcyjnie. Minimalizm robi tu robotę, a dolne wykończenie może odstawać jedynie ze względu na podświetlenie, jest to jednak kwestia indywidualna.
 
Baza wykonana została z wysokiej klasy aluminium, zapewniającego nam wytrzymałość oraz stabilność, nawet podczas naszych najbardziej szalonych reakcji oraz działań odbywających się przy okazji grania. Delikatny, czerwony akcent doskonale się spisuje i wypełnia cały pomysł. Do tego dochodzi także zmieszany tył. Z jednej strony klasycznie matowy, zaginający się u szczytu ramienia, z drugiej oczywiście dysponujący błyszczącą górą, uzupełnioną o efekt szczotkowania, spisujących się po raz kolejny bardzo dobrze z ciemniejszym logiem marki acer. Z lewej strony znalazło się miejsce na przyciski do obsługi, z prawej hub USB, natomiast sprytnie z tyłu ukryto wnękę ze złączami na poszczególne przewody. To wszystko razem łączy się w przemyślaną, znaną, cenioną i w dalszym ciągu bardzo dobrze spisującą się całość, która na pewno nie zawiedzie Was podczas wielu sesji, to po prostu kawałek świetnie wykonanej pracy. Inżynierzy zadbali o zapewnienie godnie prezentującego się urządzenia, które może być niezwykle efektownym centrum naszego stanowiska.
 
IMG_20201208_195832_P

Nie tylko do grania?

Cała linia Predator skierowana jest do graczy i chyba o tym nie trzeba nikogo nie przekonywać, niemniej od dłuższego czasu producenci dbają o zwiększenie się uniwersalności. Nie inaczej było w przypadku tego modelu, starającego się zapewnić odpowiednią ochronę wzroku z szeroki kątami widzenia (178 stopni), redukcją światła niebieskiego oraz negatywnym wpływem migotania (Niemigoczący). Wszystkie te rozwiązania razem spisują się świetnie, choć oczywiście chwilę zajmie nam dobranie odpowiedniego poziomu jasności w pasującym do naszego trybu pracy.
 
Monitor równie dobrze poradził sobie z serialami czy filmami, przede wszystkim jest to kwestia zaimplementowanych, niezłych głośników 4 W, które jednak nie zastąpią słuchawek czy wsparcia dla HDR-u 400, dzięki któremu wielu tego typu treści prezentowało się wyraźnie lepiej, zapewniając nam sporo przyjemności. Z resztą acer zadbał również o dodanie nawet trybu dla osób zajmujących się obróbką graficzną, nastawiając się na spełnienie potrzeb tej grupy.
 

Monitor Predator XB273U w grach - Tak, zdecydowanie daje radę!

Dysponując tego typu ekranem od początku może być pewni, że czekają nas znakomite doznania, sprawdzające efekty wydajności naszych podzespołów. W ramach wyższej niż Full HD rozdzielczości możemy liczyć na dostrzegalnie większą ilość szczegółów, możliwość dostrzeżenia jeszcze większej ilości detali zawartych w teksturach, szerokiej gamy jeszcze mocniej eksponujących się efektów wizualnych. Jasność na poziomie 400 cd/m² ze współczynnikiem kontrastu 1000:1 robi swoją robotę zapewniając graczom naprawdę szeroką paletę dostrzegalnych barw, odcieni, przejść pomiędzy nimi, jednocześnie wspierając wspomniany HDR a wraz z przydatnymi, opracowanymi wcześniej profilami oferuje nam możliwość świetnego przygotowania wyświetlacza. 
 
Bardzo dobra szybkość odświeżania zapewnia nam możliwość bliższego przyjrzenia się zdecydowanie większej ilości generowanych klatek na sekundę, które są bardzo dobrze zsynchronizowane z kartą graficzną, opierając się zarówno o Adaptive-Sync oraz G-Sync Compatible. Płynność bez dwóch zdań stanowi istotną rolę oraz zasięg i możliwości, przekładające się krok po kroku na małe przewagi, chociażby w takich wieloosobowych hitach jak Fortnite, Call of Duty Warzone czy w Apex Legends. Zalety tejże synchronizacji docenić możemy również w przypadku Ghostrunnera, gdzie każda klatka może zdecydować o naszym sukcesie czy porażce, podczas kolejnej ryzykownej akcji. Podobnie sprawa ma się z wciąż solidnie trzymającym się Quake Champions, gdzie 165 Hz to podstawa!
 
IMG_20201208_202439_P
 
Warto zajrzeć także do nieco niższego segmentu, gdzie chociażby w przypadku takiego West of Dead doskonale dostrzec możemy jak dobrze funkcjonuje kontrast oraz zakres od najjaśniejszych, aż do najciemniejszych miejsc w wielu etapach. Świetnie na takim wyświetlaczu wypada także Telltale Batman Shadows Edition ze swoim wyjątkowym, niemalże w pełni czarno-białym stylem wizualnym. Niepozorna Noita ze swoimi licznymi pixelami fizycznymi przekłada się na ferie dynamicznie zmieniających się barw, doskonale wypadających kolorów. Wiele zyskują także zdecydowanie spokojniejsze propozycje, takie jak chociażby Vampire: The Masquerade - Shadows of New York, gdzie z mroku wyłaniają się delikatne wykończenia, piękne pojedyncze linie czy zwieńczenia rysunków, które jeszcze mocniej kierują nas z wyobraźnią do tytułowego Nowego Jorku.
 
Zanim zawiesimy słuchawki na znajdującej się z tyłu rączce, nie sposób nie wspomnieć o aktualnym hicie w postaci Cyberpunk 2077, zapewniającym nam w przypadku takiego monitora oraz dobrej karty graficznej, doskonale, wciągające doznania podkreślające to jak realistycznie odwzorowano wyjątkowe miasto jakim jest Night City, ze swoim licznymi neonami, miejscówkami wypełnionymi brudem, zniszczeniem, przeszłością oraz brutalną i bezkompromisową teraźniejszością, utrzymaną w gęstym klimacie cyberpunkowym, mocniejszym momentami od Blade Runnerów, nieco kryjących w sobie zgniliznę oraz zniszczenie.
 
IMG_20201208_202446_P

Recenzja monitora Predator XB273U - Elegancja, gamingowy charakter oraz świetny pakiet doznań!

Od pierwszych chwil w rękach Predator XB273U budził u mnie spory szacunek oraz uznanie wynikające zarówno pod względem designu, efektownego wykorzystania odważnej, eleganckiej i zarazem mocno gamingowej obudowy, z drugiej jednak od odpaleniu monitora byłem pewien, że czekają mnie liczne, satysfakcjonujące doznania wynikające z bardzo dobrej rozdzielczości, znakomitej szybkości, świetnie funkcjonującej matrycy oraz szerokiego jej wsparcia systemowego, które podobnie jak przyjemne podświetlenie zapewniają atrakcyjny obraz podczas wielu, wielu sesji z ulubionymi tytułami. Jeżeli zdecydujecie się na zakup tego modelu to możecie być pewni, że będziecie z niego zadowoleni. Nie jest to tani zakup, ale jest to na tyle świetnie wykonany monitor z niezłymi parametrami, że będziecie usatysfakcjonowani jego działaniem zarówno w grach jak i podczas pracy czy konsumpcji innych mediów.

Dziękujemy Acerowi za udostępnienie modelu Predator XB273U do testów!

 
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Komentarze (0):
Reklama
Reklama