11°
0
dodano: 2020-01-12 12:05:01
ANDIOSPCNSHPS4

Recenzja Mosaic, przygodowa psychologiczna podróż z dreszczykiem

Autor: agusia16
Mosaic, przygodowa gra w klimacie psychologicznego thrillera, stworzona przez niezależne Krillbite Studio i Raw Fury opisana w naszej recenzji. 
 
Surrealistyczny świat wielkomiejskiej rzeczywistości, osamotnienia, alienacji i odrzucenia. Nuda i monotonia korporacyjnej codzienności i lęki skrywana gdzieś głęboko w duszy pewnego męskiego protagonisty. Oto zarys fabularny przygodowej gry w lekkim klimacie grozy, produkcji stworzonej przez niezależne Krillbite Studio, które ma na swoim koncie już przygodowy horror Among the Sleep
 
Surrealistyczne Mosaic w styczniu zadebiutuje także na konsolach
 
Mosaic, którego recenzję dla Was przygotowaliśmy to gra, które nie ma za zadanie straszyć, przerażać czy mrocznie zaskakiwać. Tym razem Krillbite Studio zdecydowało się swoim dziełem postawić graczom pytanie o sens ludzkiego istnienia. Twórcy pokusili się o poruszenie trudnego i jakże współczesnego problemu nie radzenia sobie jednostki ludzkiej w aktualnym, trudnym świecie "wyścigu szczurów".
 
Zagłębiając się w Mosaic możecie odnieść wrażenie jakbyście wkroczyli nie do tej bajki co potrzeba, równocześnie poczujecie się tu bardzo znajomo. Mam wrażenie, że co niektórzy odczują bliskość z postacią, utożsamiając się z jej nędznym, smutnym, monotonnym i....pustym życiem. Nie bez powodu wspomniałam iż Mosaic z Among the Sleep nie ma nic wspólnego, gdyż opisywana przez mnie produkcja nie ma na celu straszyć, nawet o tym nie myśli (choć mroczności trudno jej odmówić). Tytuł ma nas pobudzać psychologiczno - filozoficznie. Ma dać wielu z nas chwilę na zastanowienie się nad swoim życiem. Być odpowiedzią i pytaniem jednocześnie, tajemnicą i prawdą, surrealizmem i niestety ludzką rzeczywistością.
 
Ten fragment recenzji w dość skondensowany sposób przedstawia Wam jakie jest właściwie Mosaic. Jeśli chcecie dowiedzieć się co jeszcze miałam do powiedzenia na temat tej charakterystycznej, specyficznej produkcji, to zajrzycie na stronę.
 

Mosaic - recenzja

 
Miłej lektury!
 
Kup grę na GOG.com
 

Komentarze (0):
Reklama
Reklama