23°
0
dodano: 2020-01-19 18:00:02
PCPS4PS4 PRO

Recenzja Mutazione, zmutowana mydlana opera z ciekawym przekazem

Autor: agusia16
Mutazione, niezależna wizualna powieść duńskiego studia Die Gute Fabrik stawia na opowieść z przesłaniem. Co chce przekazać? O tym w naszej recenzji! 
 
Mydlana opera, nastawiona na narracją opowieść pełną dramy, psychologiczne przesłanie, trochę ogrodnictwa i ciekawy rysunkowy klimat, takie w skrócie jest Mutazione. Gra niezależnego studia Die Gute Fabrik nie wymaga od gracza umysłowego wysiłku, nie stawia na zadania logiczne, a nawet nie przedmiotowe, z wyjątkiem zbierania nasion. Ta gra daje przyjemność słuchania, rozmów, zagłębiając się w ludzkie problemy zmutowanych, odizolowanych od społeczności ludzi. 
 
Mutazione, zmutowana, niezależna przygodowa telenowela z datą premiery
 
Istotą fabularnej rozgrywki, jak na klasyczną visual novel w klimacie mydlanej opery przystało, jest dialog. Gadania w grze jest naprawdę dużo. To poprzez dyskusje Kai gracz poznaje problemy dręczące mieszkańców. Twórcy zgłębili między innymi problem odizolowania, odrzucenia i inności. Poprzez opowieść w bardzo wyrazisty i niezwykle emocjonalny sposób pokazali jak ciężko może być osobie, która wyróżnia się swoim wyglądem, a nie jest pięknością.
 
Jak widzicie w Mutazione twórcy bardzo zgrabnie zaznaczyli problemy natury delikatnej, ludzkiej i egzystencjonalnej. Co jeszcze ciekawe, interesującego nieco mniej znajdziecie w tej nietuzinkowej rozgrywce przygodowej, o tym w recenzji, do której serdecznie Was zapraszam. 
 
Mutazione - recenzja
 
Miłej lektury! 
 
Mutazione dostępna jest na komputery osobiste PC - Steam i GOG.com oraz na konsolach PlayStation 4 oraz Pro.
 
Karta gry na GOG.com
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Komentarze (0):
Reklama
Reklama