dodano: 2021-02-24 16:15:02

Recenzja Patriot Viper V380 - Komfortowe słuchawki premium dla graczy

Recenzja Patriot Viper V380 - Komfortowe słuchawki premium dla graczy
24°
0

Wygodne, nieźle przemyślane, wygodne oraz jakościowy dźwięk, to wszystko razem w dobrej cenie? To wszystko zawierają recenzowane przez nas słuchawki Patriot Viper V380!

Firma Patriot ze swoją gamingową linią Viper ma zagwarantować graczom wysoką jakość, czego bardzo dobrym przykładem są słuchawki Patriot Viper V380, skierowane do segmentu Premium, oferujące jakość, komfort oraz atrakcyjną cenę. To wszystko razem zamknięte w atrakcyjnej, podświetlanej, wytrzymałej obudowie miało zagwarantować graczom świetne doznania. Czy tak się faktycznie stało? Czy jest to sprzęt zadowalający użytkowników przez wiele godzin? Odpowiedzi postaram się Wam udzielić w poniższej recenzji słuchawek Patriot Viper V380, do której gorąco zapraszam!

Prosto i… piankowo - rozpakowanie Patriot Viper V380

Słuchawki trafiają w efektownym, wypełnionym informacjami opakowaniu, wewnątrz którego… znajduje się absolutny kontrast. W środku znajdują się jedynie słuchawki, otoczone pianką, mikrofon, naklejki oraz pakiet gwarancyjno- instalacyjny. Klasyka, przy czym spakowana skutecznie oraz prosto.

Patriot_Viper_V380_recenzja_4__P 

Viper V380 od pierwszych chwil może spodobać się wielbicielom sporych modeli, które w dodatku są w stanie objąć nausznikami przestrzeń wokół słuchawek. Muszle opracowane zostały z myślą o przeciętnym, ogólnikowym kształcie ucha, pomysł ten wypada naprawdę dobrze. Gąbki i elementy obudowy ani nie zasłaniają, ani też nie przygniatają naszych uszu, co przynajmniej w moim przypadku umożliwiało zminimalizowanie jakiegokolwiek uczucia bólu czy zmęczenia tej części głowy, nawet podczas bardzo długich sesji. Kontakt jest dość mały i jest to plus, gdyż pasywnie doświadczamy izolowania nas od hałasu otoczenia. Podczas sesji z jednym z laptopów mogłem poczuć jak spora głośność chłodzenia całkowicie nie docierała do moich uszu podczas grania. Dopiero w chwili przerwy zorientowałem się jaki “odkurzacz” mam pod rękami ;)

Pałąk jest z jednej strony wytrzymały, lecz z drugiej wypełniająca środek gąbeczka jest mięciutka, w efekcie otrzymujemy komfort oraz… poczucie braku czegoś wewnątrz. Elementy te łączy się w dość prosty sposób poprzez metalowe łącznie z obiema nausznikami. Te z zewnątrz od razu charakteryzuje “dziurawy” środek obudowy, którą otacza pasek oraz logo Viper, podświetlane szerokim zakresem kolorów z barw RGB. Pomysł na design na żywo prezentuje się wyraźnie ciekawiej niż ma to miejsce na zdjęciach, a sprytnie umieszczone przyciski oraz rolka regulacji poziomu głośności doskonale się uzupełniają. Podświetlenie możemy zmieniać zarówno bezpośrednio z użyciem klawisza, jak również poprzez dedykowane oprogramowanie, obecna jest także opcja całkowitego wyłączenia go.

Producent zdecydował się zagwarantować graczom 2 metrowy przewód w oplocie z pozłacaną końcówką (USB), która podobnie do odłączanego mikrofonu dobrze spisuje się ze swojej roli. Super rozwiązaniem jest zaślepka gumowa ładnie dopasowana oraz uzupełniająca przemyślaną konstrukcję. To wszystko razem sprawia, że mięciutka gąbka stykająca się z naszymi uszami wieńczy udany projekt. 

Patriot_Viper_V380_recenzja_12__P   

Patriot_Viper_V380_recenzja_7__P 

Patriot Viper V380 - praca i rozrywka

Patriot Viper V380 to słuchawki opracowane z myślą o graniu, jednakże sporo czasu spędziłem z tym modelem podczas pracy oraz zabawy z serialami i filmami, gdzie sprzęt spisywał się należycie. Głębia dźwięku, solidny bas oraz niezłe odwzorowanie wysokich i niskich tonów spisują się świetnie, zarówno podczas dynamicznych scen akcji, jak również podczas wykładów, prezentacji, pokazów czy też wywiadów, w trakcie których możemy wyraźnie usłyszeć wszystkie dialogi oraz poszczególne wypowiedzi. Z racji rozmiaru trudne jest wygodne położenie się w nich na na przykład kanapie, ale to już specyfika, którą zwyczajnie należy mieć w pamięci.

Patriot_Viper_V380_recenzja_21__P 

Patriot Viper V380 w grach

O komforcie nieco już powiedziałem, zatem nie ma sensu się tutaj nadmiernie powtarzać. Docenić osobno warto jednak dobrze przemyślane umiejscowienie przycisków odpowiedzialnych za zmianę podświetlenia oraz wyciszenie mikrofonu i rolkę do zmiany głośności. W przypadku klawiszy jedyne czego mi brakowało to umieszczenie jakiegoś fizycznego rozróżnienia (chociażby w postaci kroki/kuleczki), za sprawą której mielibyśmy 100% pewności, czy właśnie wyciszamy mikrofon czy zmieniliśmy kolor nauszników oraz logo serii. Roleczka oferuje nam dostęp do szerokiego zakresu głośności, będącej w dodatku niezależną względem systemowych ustawień.

Dzięki fizycznej oraz cyfrowej izolacji możemy się faktycznie odciąć od otoczenia, choć rzecz jasna w przypadku sporego hałasu, nawet te dwa rozwiązania nie usuną nadmiaru dźwięku z zewnątrz. Dzięki nim jednak będziemy mogli wsłuchać się w kolejne dialogi postaci w Cyberpunku 2077 czy dziwne persony, głosy oraz istotny obecne w świecie Control

Patriot_Viper_V380_recenzja_17__P 

Za sprawą precyzji możemy cieszyć się szerokim zakresem informacji przydatnych nie tylko w przypadku dynamicznego Ghostrunnera, ale także i szalonego Fortnite’a oraz jego społeczności polującej na nas. Równie dobrze jest w Apex Legends, gdzie zarówno w budynkach, śluzach, tunelach czy też na wolnej przestrzeni otrzymujemy okazję do usłyszenia szerokiej gamy odgłosów, które w tych słuchawkach prezentują się nieźle. Przy okazji pogrywania w mniejsze tytuły, takie jak Iron Harvest, Vampire: The Masquerade - Shadows of New York czy Wasteland 3, było podobnie, choć w ich przypadku niestety nie otrzymujemy tylu dźwiękowych smakołyków. Niezmiennie jednak 53 mm przetwornik cały czas daje radę i zapewnia satysfakcjonujące doznania.

Wspomniany mikrofon oferuje nam czysty i przyjemny dźwięk, nieźle racząc sobie z wyłapywaniem naszego głosu. Także i w tym przypadku zaimplementowano system eliminowania zbędnego nam hałasu z otoczenia. W trakcie grania nikt nie miał problemu z usłyszeniem mnie, a dźwięk przekazywany był czysty i niczym nie zakłócony.

Patriot_Viper_V380_recenzja_5__P 

Recenzja Patriot Viper V380 - Słuchawki warte swojej ceny?

Wygodne słuchawki są nie tylko istotne do czerpania zadowolenia z grania, ale także dostarczają nam istotną warstwę odbioru poszczególnych gier. Viper V380 ze względu na swoją konstrukcję oraz przemyślane rozwiązania dostarcza nam bardzo dobrą i satysfakcjonującą podstawę pod bardzo dobrą zabawę. Nawet podczas długich sesji możemy z zadowoleniem z nich korzystać, a nasze uszy nie cierpią, muszle słuchawek skutecznie otaczają uszy oraz pozwalają nam się skupić na najważniejszych aspektach ulubionych gier. Mięciutkie gąbki bardzo dobrze robią swoją robotę, dzięki czemu fizycznie otrzymujemy zadowalający poziom komfortu przez wiele godzin.

Pod względem dźwięku również nie można specjalnie na nic narzekać. Podstawowo, otrzymujemy sprzęt z głębokim dźwiękiem, skutecznym izolowaniem otoczenia, szerokim zakresem pokrycia palety dźwięków oraz precyzyjnym systemem 7.1, dzięki któremu rywalizacja w wielu grach staje się jeszcze przyjemniejsza i precyzyjniejsza, co bez dwóch zdań docenią fani sieciowej rywalizacji. Patriot bardzo dobrze zoptymalizował swoje urządzenie, oferując graczom przemyślaną oraz dobrze zoptymalizowaną oraz zbalansowaną propozycję, dostępną za adekwatną, wręcz atrakcyjną cenowo propozycję.

Dziękujemy producentowi za udostępnienie Patriot Viper V380 do testów!

Strona producenta

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Komentarze (0):
Reklama