dodano: 2020-06-01 23:15:01

Recenzja Trust GXT 414 Zamak - Niezłe, kompaktowe oraz wygodne słuchawki z wieloma zaletami i jedną wadą...

Autor: AnoX
Recenzja Trust GXT 414 Zamak - Niezłe, kompaktowe oraz wygodne słuchawki z wieloma zaletami i jedną wadą...
19°
1

Kompaktowy rozmiar, wygodna gąbka, spora uniwersalność i jakość? Te kwestie porusza nasza recenzja Trust GXT 414 Zamak, do której Was zapraszamy!
 
Dzięki uprzejmości firmy Trust miałem ostatnio przyjemność sprawdzić klawiaturę Trust GXT 865 Asta, która dostarczyła mi sporo przyjemności z wielu sesji. Tym razem na nasz warsztat wpadają także słuchawki Trust GXT 414 Zamak, model mogący zaskoczyć graczy na wiele sposobów, a mowa tutaj o propozycji, która może spisać się doskonale nie tylko przy komputerach osobistych, ale także przy konsolach PlayStation 4, Xbox One Nintendo Switch, a także przy urządzeniach mobilnych pokroju tabletów oraz smartfonów! 
 
Zapraszamy Was również do innej recenzji słuchawek tego producenta - Recenzja Trust GXT 435 Ironn 7.1

Prosto i konkretnie!

Trust Gaming zdecydował się postawić na klasyczne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia sprzętu, który dostarcza nam nieźle spakowany sprzęt, który wewnątrz ładnie się prezentuje. Z boku znajdziemy wszystkie przewody, mikrofon, dokument gwarancyjny oraz krótką instrukcję ukazującą nam jak poprawnie podłączyć model do poszczególnych, wspomnianych platform.
 
Wszystko rozłożono w taki sposób, aby móc cieszyć się nie tylko z ładnego wyeksponowania urządzenia, ale także i sporego bezpieczeństwa, ponieważ wszystko zostało odpowiednio rozłożone. W razie potrzeby całość będziemy mogli bez problemu schować w kompaktowym opakowaniu, dzięki czemu w razie częstych zmian miejsca, nie zabraknie nam przestrzeni w plecaku czy samochodzie.
 
Trust_GXT_414_Zamak_recka_9_

Ładny design i sporo... przydatnych rozwiązań!

Słuchawki od początku zyskały moją sympatię pod względem wizualnym, ponieważ w ramach kompaktowego rozmiaru, zagwarantowany mamy odpowiedni zestaw wygodnych gąbek, dzięki którym będziemy się mogli cieszyć sporą ilością długich sesji, bez żadnych problemów. Ponadto odnotować należy, że nauszników niestety nie jesteśmy w stanie obrócić, w zamian jednak postawiono na szerokie żebra, dzięki którym całość nie tylko dobrze przylega do głowy, ale także gwarantuje nam dobre dostosowanie się do rozmiaru głowy. Przy tym wszystkim możliwość zmiany rozmiaru jest nie tylko intuicyjna oraz łatwa, ale także dostarcza nam od razu pewność, że wszystko trzyma się należycie i pewnie, o czym świadczą także chociażby widoczne śruby utrzymujące całość w ryzach.
 
Zaimplementowane gąbki łączą w sobie kompaktowy rozmiar z wysokim poziomem miękkości oraz wytrzymałością, dzięki którym będziemy się mogli cieszyć z wielu długich sesji z komfortem, dzięki którym będziemy w stanie delektować się ulubionymi grami czy filmami oraz serialami, przy których możemy zapomnieć o tym, że mamy coś na głowie, a przecież mowa tutaj także o delikatnym wygłuszaniu otoczenia.
 

Muzyka, transmisje czy rozmowy, z tym wszystkim Zamak sobie dobrze radzi...

W ostatnich dniach słuchawki z mikrofonem stały się wyjątkowo cennym sprzętem, o czym wielu z nas miało okazję się przekonać. Podczas słuchania muzyki nieco niezadowolony byłem z najwyższych i najniższych tonów, nie mających odpowiedniego wykonania, a jak dodamy do tego także niemalże brak bassu, to niestety nie sposób delektować się mocą poszczególnych utworów. Szkoda, że wiele z nich wypada niemalże tak samo....
 
Tego problemu nie ma podczas odsłuchiwania transmisji sportowych, nagrań, podcastów czy oglądania filmów, gdyż podczas każdej z tych czynności otrzymujemy dobre wykonanie i efekty, dostarczające wszystkim satysfakcjonujące doznania oraz poziom oferujący to co trzeba.
 
Odłączany mikrofon spisuje się solidnie w swojej roli, dostarcza przejrzysty i czysty dźwięk, który nawet wobec znajdującego się z tyłu hałasu wypada dobrze. Nie ma rewelacji, ale jest to co potrzeba. Zawodowi e-sportowcy poszukują czegoś innego, ale nasze domowe potrzeby, zostaną w pełni zagospodarowane.
 
 

 

Uniwersalność w cenie i z tłumaczeniem

Producent już na etapie wspomnianego kartonu informuje nas, że będziemy mieli do czynienia ze sprzętem radzącym sobie z wieloma urządzeniami. Aby użytkownik nie miał żadnych wątpliwości z czego skorzystać, może znaleźć małą, ale bardzo przejrzystą instrukcję co i jak powinien podłączyć, aby móc się cieszyć z wysokiej jakości. Rozwiązano to bardzo dobrze i z pewnością wielu posiadaczy, nie mających dużego doświadczenia czy wiedzy, będzie wdzięcznych Trust Gaming za ten prosty, ale i bardzo cenny gest.
 
Trust_GXT_414_Zamak_recka_6_

Jak Trust GXT 414 Zamak spisuje się w grach?

Z Zamak oczywiście najwięcej czasu spędziłem podczas grania, gdzie urządzenie wypadło bardzo dobrze, co nie powinno dziwić, ponieważ mamy tutaj do czynienia z solidnym 53 milimetrowym przetwornikiem, dostarczającym precyzyjny i czysty dźwięk, choć nie możemy zapomnieć również o tym, że niestety nie mamy styczność z wielowymiarowym spektrum odgłosów docierających do naszych uszu. 
 
Jeżeli jesteście fanami muzyki w ramach to nie będziecie do końca zadowoleni, ponieważ nie uświadczymy w tym modelu odpowiedniego balansu oraz utrzymania poziomu dźwięku, przez co niestety słuchawki wypadają odmiennie w zależności od specyfiki gry.
 
Bardzo dużo zyskają fani strzelanek wieloosobowych oraz fani tytułów Battle Royale, choć pamiętać także należy o fakcie braku wsparcia chociażby dla dźwięku przestrzennego 7.1. Bez tego i tak jest nieźle, a wykonanie sprawiło, ze zawsze byłem w stanie określić gdzie kryją się rywale. Pomimo tego typu dodatku i tak można było cieszyć się ze sporej dokładności i jasności przekazu.
 
Trust_GXT_414_Zamak_recka_12_

Podsumowanie recenzji Trust GXT 414 Zamak - Bardzo dobry i uniwersalny sprzęt z jedną wadą?

Generalnie przez długi, długi czas czułem wielką przyjemność z użytkowania z Trust GXT 414 Zamak, aż do momentu, gdy po kilku dniach poczułem jednak ból związany z długim użytkowaniem. Być może jest to po prostu mój własny przypadek, jednakże po nim nie byłem w stanie w pełni cieszyć się z kolejnych minut. Niemej gdy wszystko się ustabilizowało, mogłem ze spokojem kontynuować swoje sesje z ulubionymi tytułami, transmisjami oraz rozmowami, w których słuchawki spisują się bardzo, bardzo dobrze. 
 
Nawet pomimo tego nieprzyjemnego zdarzenia, mogę pozytywnie ocenić ten model ze względu na jego kompaktowy rozmiar, miękkie i wygodne gąbki, trwałe choć nieco zmiękczone wykończenie, staranne wykonanie oraz wytrzymałe materiały, dzięki którym będzie można prze długi czas cieszyć się odpowiednim stanem fizycznym, który wspierany będzie przez solidną jakość.
 
Jeżeli zdecydujecie się na ten model ze względu na jego jakość, uniwersalność oraz wykonanie to nie poczujecie się zawiedzeni, choć trzeba mieć tutaj również pewien dystans, gdyż oferowany dźwięk niestety nieco zawodzi, spoglądając na pozostałe elementy składowe.

Dziękujemy firmie Trust za udostępnienie słuchawek Trust GXT 414 Zamak do testów!

 
Strona producenta
 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2020-06-03 13:04:49

Ale chińszczyzna masakra, aż nie da sie na nie patrzec i dlatego tez szkoda czasu o nich czytac. MArketowe to malo powiedziane.

Reklama
Reklama