dodano: 2018-05-22 12:00:02
PCPS4PS4 PROXBOX

Resident Evil 7 na Nintendo Switch w nietypowej formie

Resident Evil 7 na Nintendo Switch w nietypowej formie
12°
3

Capcom zapowiedział wydanie Resident Evil 7 na Nintendo Switch, w nietypowej formie. Oto produkcja ukaże się w „chmurze”.
 
Wersja instalacyjna waży około 45 MB, a jej koszt to 2000 jenów czyli około 65 zł. Niestety chętni gracze nie będą w tym wypadku mieli produkcji na stałe, ale będą musieli zapłacić za dostęp do niej i do DLC na 180 dni. Na razie usługa dostępna jest jedynie w Japonii, gdzie można ściągnąć najpierw demo, a pełny dostęp wykupić po kwadransie rozgrywki. Usługa wystartuje już 24 maja.
 
Wielkość nie oznacza, że gra jest okrojona czy wycięte elementy, bo całość mieści się w chmurze, a użytkownicy dostają w zamian pełnoprawny i ociekający krwią port gry. Jestem ciekaw czy eksperyment Capcomu wypali. Jeżeli stanie się sukcesem być może firma zdecyduje się właśnie na taką sprzedaż gier na Nintendo Switch w oparciu o Cloud Version.
 
To rodzi także pewne problemy ponieważ można się spodziewać, że część graczy zostanie po prostu pozbawione rozrywki np. w podróży (jeszcze istnieje sporo biały plam z zasięgiem Wi-Fi i sieci komórkowych) i z limitowanym dostępem do internetu. Wydaje mi się, że w Japonii z tym raczej nie będzie. Tym niemniej jeśli coś pójdzie nie tak to seria Resident Evil może pożegnać się z Nintendo Switch.   
 

Komentarze (0):
avatar TOM3K
dodano: 2018-05-26 09:40:12

Switch czy inne konsole nigdy nie będą w kręgu mojego zainteresowania. To profanacja komputera!

avatar PanDamian
dodano: 2018-05-22 15:02:05

Skoro na Switchu, to na pewno w nietypowej formie ;).

avatar lubie bigos
dodano: 2018-05-22 12:49:08

"Tym niemniej jeśli coś pójdzie nie tak to seria Resident Evil może pożegnać się z Nintendo Switch. " Raczej nie, to jest seria, która zawsze znajdzie ujście. Nawet jak nie było 5 i 6, to i tak były były Revelations czy inne Umbrella Chronicles. W sumie ciekawe, to czy ten cloud wyjdzie poza Japonię.

Reklama
Reklama