dodano: 2020-05-04 21:05:02

Rocat Jumpurr polskiego studia Mousetrap Games wspiera terapię ADHD

Autor: AnoX
Rocat Jumpurr polskiego studia Mousetrap Games wspiera terapię ADHD
35°
0

Rocat Jumpurr to nadchodząca gra studia Mousetrap Games, która dostępna będzie na platformie Mightier, wspierając terapie ADHD i ograniczenia agresji.
 
Wrocławskie studio spokojnie pracuje nad swoją nową grą, która będzie pierwszym tytułem z Polski oraz siódmym z Europy, który będzie dostępny także na platformie Mightier wspierającej dzieci w nauce kontroli nad własnymi emocjami.
 
Po przeprowadzonych przez firmę badaniach udało się stworzyć specjalny algorytm oraz opaską monitorującą tętno - Mighty Band, dzięki której możliwe będzie zapewnianie komunikatów oraz reakcji uspokajających połączonych wraz z możliwościami przeprowadzania ćwiczeń nad budową pamięci ciała.
 
Xbox Game Pass - Czym jest? Co oferuje? Jakie warianty? Ultimate? PC?
 
Mightier jest szczególnie przydatny dla rodzin mających w planach wykorzystanie dodatkowego narzędzia do pracy przy okazji terapii ADHD, w czym pakiet monitor pracy serca, dedykowany tablet, konsultacje z ekspertem oraz dedykowany plan, okazują się niezwykle dużą pomocą.
 
Funkcjonalność dostarcza młodemu graczowi zachęca go do uspokojenia się co widoczne jest poprzez czerwoną sferę, która doprowadzania w razie braku kontroli do zatrzymania i zablokowania gry do czasu ustabilizowania się poziomu tętna.
 
Mousetrap Games niebawem przejdzie etap testowania gry także z myślą o tej platformie oraz jej specyfice, tak aby zagwarantować najmłodszym najwyżej jakości zabawę oraz doświadczenie skutecznie wspierające ich terapię.
 
- Gram z moimi dziećmi, widzę więc jak wiele nowych umiejętności rozwijają grając. Tym bardziej cieszę się, że polski gamdev pomoże wielu dzieciom na świecie w nauce kontrolowania swoich emocji, jestem pewien, że pokochają Rocata - mówi Edward Mężyk, Prezes Mousetrap Games.
 
Edward Mężyk_Premium Fund SA Mousetrap Games_fot- Alicja Sikora (1)
Edward Mężyk Premium Fund SA (spółka matka studia Mousetrap Games) - fot. Alicja Sikora
 
 
- Mightier to terapia przez zabawę, a to jest najważniejsze. Daje mojemu synowi narzędzia, aby zobaczył swoje nadmierne podekscytowanie i motywuje go do powrotu do równowagi. To świetna lekcja, a mi otwiera drzwi do rozmowy o sytuacjach, kiedy czuje się zestresowany i sfrustrowany w prawdziwym życiu - mówi Beth, mama siedmioletniego chłopca, który uczestniczył w programie.
 
- Gry są obecnie dla dzieci ich naturalnym środowiskiem. Dlatego już od dawna badacze badają możliwości ich zastosowania w terapii zaburzeń. To paradoksalne, bo dla wielu dorosłych są uosobieniem zła, które wciąga ich dzieci do obcego świata. Znamy już zastosowanie gier w terapii np. choroby  Alzheimera, w leczeniu lęków np. fobii społecznej, czy wsparcie socjalizacji. Dlatego jestem przekonana, że to kolejny ruch w dobrym kierunku - mówi Dorota Minta, psycholog, psychoterapeuta. - Oczywiście, wykorzystanie gier w pracy z dziećmi nie może być "domowym" eksperymentem, ale zawsze, jak i w tym przypadku, poprzedzone solidnymi badaniami naukowymi. Dzięki temu można zaplanować proces terapii dla każdego dziecka. Ważne, żeby decyzja zastosowania tego systemu była zawsze skonsultowana z terapeutą dziecka, ale też nie stanowiła jedynej formy terapii, a była zintegrowanym elementem kompleksowej strategii. Mam nadzieję, że Mightier będzie też za jakiś czas dostępny dla polskich dzieci. Takie mądre wykorzystanie gier zapewne pomaga dzieciom z zaburzeniami przetrwać trudy izolacji spowodowanej pandemią - dodaje ekspertka.
 
Twórca Mightier, Trevor Stricker dostrzegł Rocat Jumpurr na PG Connect w Londynie. Zapytany o to, dlaczego wybrał produkcję Mousetrap Games odpowiedział: - Szalona zabawa z kotkami i rakietami? Jak mogłem nie skorzystać z okazji?! W Mightier poszukujemy angażujących, trzymających w napięciu gier z prostymi mechanizmami - Rocat ma to wszystko. -
 
Rocat Jumpurr ukaże się jesienią 2020 roku na urządzeniach mobilnych.
 
Spółka Premium Fund S.A. obecna jest na NewConnect.
 

Mightier | How It Works from Sasha Turkovich on Vimeo.


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama