dodano: 2021-01-06 23:05:01

Seria Souls - Jak fenomen rozpoczął się od Demon's Souls? Kolejność gier, historia, dodatki, poboczne odsłony?

Autor: AnoX
Seria Souls - Jak fenomen rozpoczął się od Demon's Souls? Kolejność gier, historia, dodatki,  poboczne odsłony?
21°
0

Seria Souls to jedna z ciekawszych historii w branży gier, w której mały projekt gdzieś z Japonii nagle przeradza się w światowy fenomen!

Nim nastał złoty okres...

Niezależna ekipa z dalekiej Japonii przez długi czas zajmowała się produkcją małych tytułów, które na przestrzeni lat zdecydowanie odstają od ostatnich gier takich jak Bloodbrone czy Sekiro Shadow Die Twice. Niemniej to były pewne fundamenty, przeradzające się krok po kroku w przyszły sukces, którego wiele ekip mogłoby zwyczajnie pozazdrościć.

Najlepiej obrazuje to rok 1994, gdy gracze mogli się zapoznać z debiutanckim tytułem studia, czyli z King's Field, które doczekało się dwóch kolejnych odsłon, po których po raz pierwszy zapoznać się można było z Armored Core. W zasadzie do 2005 roku From zajmuje się głównie mechami z przerwami na nieco inne marki. 

Ważnym momentem stało się Tenchu Dark Secret, będące naprawdę świeżą propozycją w 2006 roku, przy okazji będącej na swój sposób przed zasadniczą rozgrywką...

Zapoznaj się także z: Sony wypuszcza kolejną dawkę promocji w PlayStation Store! Co tym razem możemy zakupić taniej na PS4 i PS5?

From Software, sukces który rodził się latami...

Studio From Software a rynku obecne jest od dłuższego czasu, a jednak to dopiero Demon's Souls stało się dla twórców trampoliną, po której fenomen rozniósł się na cały świat, świat który otworzyło Dark Souls. To właśnie od 2009 roku, gdy ekskluzywnie na PlayStation 3 zadebiutowały "Dusze Demona" rozpoczął się fenomen, który zmienił gatunek gier RPG. To był początek dla nowego podgatunku, nowego modelu zabawy, który dopiero teraz ostatecznie się ukształtował. Zestaw pomysłów i udanych decyzji ostatecznie złożył się w unikalny miks, rozwijający się wraz z kontynuacjami oraz konkurencyjnymi propozycjami.

Po latach poszukiwać w końcu From udało się uzyskać formułę, w której zarówno twórcy jak i gracze odnaleźli się idealnie, zapewniając sobie krok po kroku 

Seria Souls - Lista gier, daty wydania, platformy docelowe

Czy przed serią Souls jest przyszłość?

Deweloperzy, na czele z Hidetaką Miyazaki zarzekali się, że nie ma szans, aby cykl doczekał się kontynuacji. Ten rozdział historii From Software ma być już za nimi, choć plotki wspominają o tym, że Elden Ring ma być w swoich założeniach łudząco podobnym do Soulsów tytułem.

Do tej chwili nie doczekaliśmy się żadnego sequela czy odsłon pobocznych, jedyne rozwinięcia marki odbywały się poprzez dodatki fabularne, jednakże do dziś są to jedne tego typu kroki. Duch i charakter pomysłów przechodzi jednak po dziś dzień przez wiele innych tytułów....


Komentarze (0):
Reklama
Reklama