dodano: 2020-09-01 16:00:01

Sherlock Holmes: Chapter One z nowym zwiastunem filmowym. Twórcy opowiadają o walce, nowych miejscach i dziwnych zbrodniach

aktualności news Sherlock Holmes: Chapter One z nowym zwiastunem filmowym
Sherlock Holmes: Chapter One z nowym zwiastunem filmowym. Twórcy opowiadają o walce, nowych miejscach i dziwnych zbrodniach
21°
0

Sherlock Holmes: Chapter One przygodowa gra Grogwares na nowym zwiastunie, ze szczegółami dotyczącymi świata gry, walki, nowych miejsc i dziwnych zbrodni. 
 
Premiera nowego Sherlocka, będącego prequelem przygodowych detektywistycznych opowieści, Sherlock Holmes: Chapter One przewidziana jest na przyszły rok. Tymczasem jej twórca oraz wydawca, studio Frogwares, przedstawia nowy filmowym zwiastun, w którym przybliża graczom niepublikowane do tej pory informacje. Dotyczą one świata gry, przedstawiają sposoby walki, nowe miejsca, które będziemy odwiedzać oraz dziwaczne zbrodnie.  
 
Przeczytaj również: Sherlock Holmes Chapter One, detektywistyczny thriller traktowany jak prequel serii z nowymi szczegółami
 
Sherlock Holmes Chapter One to przygodowa gra akcji, kolejne dzieło ukraińskiego studia, które ma na swoim koncie między innymi takie tytuły jak: Sherlock Holmes: Crimes & Punishments (Zbrodnia i Kara) czy Sherlock Holmes: The Devil's Daughter, tytuł, który skupi się na początkach detektywistycznej działalności Sherlocka, przed jego znajomością, przyjaźnią z doktorem Watsonem. 
 
Tym razem rozgrywka toczy się w miejscu związanym z przeszłością, dzieciństwem Sherlocka Holmesa, na wyspie, która, jak podkreślają twórcy jest światem przestępczości. Króluje tu nierówność społeczna i ekonomiczna, a prawo jest jedynie umowne, traktowane jako częsta sugestia. Mieszkańcy wyspy często wymierzają ją sami za zgodą lokalnej władzy. 
 
Zwiastun noszący tytuł: World of Crime, przybliża nam przedziwne zbrodnie i przestępstwa, w których przed sądem stawia się słonia i skazuje go karę śmierci przez powieszenie. Twórcy opowiedzieli też o tajemniczych drewnianych słupach, zwanych słupami zemsty, na których widnieje poświęcony nim symbol - nóż. 
 
Dzięki informacjom, nie tylko zawartym w nowym filmowym zwiastunie, ale także opowieści autorów gry, dowiadujemy się także o szacowanej długości gry, która w tej chwili przewidziana jest na około 15 godzin. Finalnie cała gra zająć ma aż 40 godzin zabawy, więc sporo. Do wykonania gracze będą mieć 5 głównych zadań i 30 pobocznych. Są to zadania przeróżnej formy i stopnia trudności, a każde z nich stanowi moralny wybór gracza. 
 
- W każdej misji głównej będziesz miał kilku podejrzanych, a to, czy znajdziesz właściwego, zależy od tego, jak dobrym jesteś detektywem. Możesz interpretować swoje wskazówki na wiele sposobów, które mogą prowadzić do różnych teorii. Niektóre z tych teorii są łatwiejsze i wygodniejsze od innych, ale nie oznacza to, że są one poprawne. Kiedy już znajdziesz swojego podejrzanego, niezależnie od tego, czy jest to właściwa osoba, będziesz miał szansę zdecydować o jego losie. Sprawiedliwość na wyspie jest trochę pokręcona, a naszym celem jest uniknięcie czarno-białej moralności, więc możliwe, że będziesz chciał stanąć po stronie sprawcy. - Antonina Melnykova, Główny Projektant Narracji
 
Zapoznaj się także z: Frogwares świętuje 20-lecie wyprzedażą swoich gier, ale i Sherlock Holmes: The Mystery of the Mummy, która jest już darmowa
 
Sherlock Holmes: Chapter One jest dalej grą przygodową detektywistyczną, ale walka w grze stanowi istotny jej element. O czym dowiadujemy się od autorów tejże produkcji. W grze znajdziemy elementy zręcznościowe, nie braknie krwi i szybkości. 
 
- Walka odbywa się tylko tam, gdzie jest to uzasadnione historią. Nie można strzelać do przypadkowych ludzi na ulicach, ponieważ uważamy, że nie pasuje to do postaci i zachęcamy do nieśmiercionośnego podejścia. Jeśli jednak znajdziesz się w walce z bronią lub nie masz wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć słabość wroga, możesz go zastrzelić i zabić. Będzie to miało pewne konsekwencje, na przykład, może to pogorszyć twoje relacje z przyjacielem Jonem, ale nie chcemy zabierać tej opcji i sprawić, że gracze poczują się zmuszeni do użycia tylko jednej stylistyki.
 
Sherlock Holmes: Chapter One  jest grą przygodową akcji, z naciskiem na grę detektywistyczną, ale walka jest nadal ważnym elementem. Sherlock jest dość zwinny, więc będziesz mógł użyć jego zręczności, aby zmienić osłonę lub uniknąć trafienia. Posiada on mały pistolet ręczny i pewne narzędzia, takie jak bomby dymne, których używa do obezwładniania wrogów. Może również wykorzystać otoczenie na swoją korzyść, na przykład wystrzeliwując słabą podporę balkonu, aby ją obezwładnić.  - Yaroslav Martyniuk, projektant gry
 
Ważnym elementem rozgrywki jest także personalizacja, o której dowiadujemy się od twórcy tejże produkcji, jednego z głównych jej projektantów. Jednym z dodatkowych czynności, które będziemy w grze wykonywać, będzie ulepszanie rodzinnej posiadłości Sherlocka
 
 
- Choć opuszczony i zbiegły, Sherlock ma swoją własną posiadłość na wyspie, bo tam spędził dzieciństwo. Będziesz mógł odbudować i urządzić rezydencję według własnego uznania, z towarami od lokalnych kupców. Ponadto, niektóre pokoje w rezydencji staną się dostępne dopiero później, co pomoże zdradzić tajemnice Sherlocka i jego rodziny.
 
- Możesz też kupić lub znaleźć stroje dla Sherlocka w całej grze. Niektóre z nich będą kosmetyczne, zmieniając wygląd Sherlocka, podczas gdy inne będą wymagane do wykonania zadań.  -Yaroslav Martyniuk, główny projektant funkcji gry.
 
Twórcy przybliżyli także plany dotyczące gry, która jest teraz w fazie prealfa. Kolejne informacje, może nawet zwiastun dotyczący zadań detektywistycznych twórcy planują udostępnić około grudnia lub stycznia przyszłego roku. Studio Frogwares, które tworzy i wydaje swój nowy tytuł całkowicie samodzielnie, zamierzają także promować ją tuż po wydaniu.  
 
Premiera gry w wersji na komputery osobiste PC, PlayStation 4, Pro, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X w 2021 roku.
 
Karta na Steam
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: Informacja Prasowa

Galeria:

1
2
3
4
5

Komentarze (0):
Reklama