dodano: 2019-06-25 19:40:04

Solasta: Crown of the Magister - Cyfrowe mistrzostwo planszowego RPG?

Autor: AnoX
Solasta: Crown of the Magister - Cyfrowe mistrzostwo planszowego RPG?
18°
0

Solasta: Crown of the Magister to nowa taktyczna gra PRG studia Tactical Adventures. Z założenia ma to być najlepszy papierowy RPG w cyfrowej formie.
 
Bardzo dobrych klasycznych gier RPG nigdy nie jest mało, zatem tym bardziej warto się zainteresować odpowiednimi tytułami. Solasta: Crown of the Magister ma ambicję stać się właśnie taką grą.
 
Produkcja zabierze nas do tytułowych królestw Solasta, które mają problemy wynikające z pojawiania się i atakowania potworów. W ramach wertykalnej formy będziemy przemierzać światy wraz ze swoim czteroosobowym zespołem dzielnych wojowników ze swoją historią oraz unikatowością umiejętności.
 
Tactical Adventures chce dostarczyć nam wierne doświadczenie planszowych RPG, przy okazji serwując nam mechanizmy związane ze światłem, które będzie zarówno oświetlać drogę jak również i przydatne będą do walki z pewnymi wrogami.
 
Papierowa odsłona Cyberpunka niebawem trafi do sprzedaży
 
Solasta: Crown of the Magister niebawem zagości na platformie Kickstarter, dzięki czemu będziemy mogli wesprzeć studio, w międzyczasie oferując nam także okazję do zobaczenia ładnego zwiastuna animowanego.
 
– Tactical Adventures to niewielki zespól miłośników gier stołowych, zafasynowanych gatunkami Pen&Paper oraz D&D od ponad 30 lat – mówi Mathieu Girard, założyciel studia i dyrektor kreatywny Solasta: Crown of the Magister. – Od zawsze marzyliśmy o tym, aby stworzyć własną grę. Zebraliśmy najlepsze funkcje naszych ulubionych tytułow i tak rozpoczęliśmy pracę nad Solasta. Wiele elementów zostało udoskonalonych, wiele też dodanych, jak np. znaczenie światła, wertykalność, przygoda drużynowa i rzucanie kostką. Korzystamy z zasad gier stołowych, które zbudowały pomost pomiędzy gatunkiem Pen&Paper i grami wideo. -
 
Solasta: Crown of the Magister nie ma daty premiery, gra pojawi się na Kickstarze już wkrótce.
 
 

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama