dodano: 2022-08-05 18:30:01
PCNSHPSXBOX

South of the Circle, narracyjna przygodówka rozgrywająca się w czasie zimnej wojny zadebiutowała

aktualności news South of the Circle, narracyjna przygodówka rozgrywająca się w czasie zimnej wojny zadebiutowała
South of the Circle, narracyjna przygodówka rozgrywająca się w czasie zimnej wojny zadebiutowała
12°
0

South of the Circle, narracyjna przygodówka rozgrywająca się w czasie zimnej wojny, autorstwa State of Play i 11 bit studios zadebiutowała. 

Po swojej premierze jest już emocjonalna, narracyjna przygodówka w malowanym stylu, w kinowej wersji, będącą dramatem, rozgrywającym się w czasach zimnej wojny. Gra nosi tytuł South of the Circle i już możemy ją ogrywać. Jest i nowy jej zwiastun. 

Zapoznaj się także z: Darmowe dodatki Ghost Town i Season One do Chernobylite! Właściciele PlayStation oraz Xboxa mogą już je pobrać

O grze South of the Circle od State of Play i 11 bit studios, mieliśmy okazję już wspominać. Dziś możemy ogłosić, że gra jest już po swoim debiucie, zarówno na komputerach osobistych, na Steam i GOG, ale także na konsolach, również nowej generacji. Dzięki temu możemy przenieść się w latach 60-te, w czas trwania zimnej wojny, by zanurzyć się w dramatyczną opowieść w narracyjnym stylu. W grze położony nacisk na wybory i obietnice, jakie składamy i jakie kształtują nasze dalsze życie.

W grze, w której wcielamy się w Petera, nauczyciela akademickiego z Cambridge, który roztrząsa swą przeszłość, przemierzając zaśnieżone tereny, wędrując po jego umyśle i poznając to, jak siły polityczne wpłynęły na niego i jego miłość do Klary, znalazła się gwiazdorska obsada głosowa. O tej już także wspominaliśmy we wcześniejszych artykułach. Trzeba także odnotować, że gra została stworzona przez studio, która ma na swoim koncie nagrodę BAFTA.

Przeczytaj również: Premiery gier przygodowych sierpień 2022. Spokojny letni miesiąc z klasykami gatunku

 Fascynuje mnie surrealistyczne piękno Antarktydy, szczególnie w latach 60., ze względu na ówczesną nisko rozwiniętą technologię - mówi dyrektor kreatywny studia, Luke Whittaker. Mieliśmy w rodzinie przyjaciela, który wtedy tam był, a wszystkie jego zdjęcia były niesamowicie inspirujące. Opowiedział nam wiele historii, a niektóre z nich trafiły do gry. W grze badamy co dzieje się z osobą, gdy zostaje zabrana ze wszystkich struktur, w których znajduje się w codziennym życiu. Kim jesteśmy, gdy jesteśmy oddzieleni od politycznych i społecznych konstrukcji? To był świetny sposób na zbadanie czyjegoś umysłu, ponieważ kiedy jesteś w takim otoczeniu i odosobnieniu, co ci oprócz niego pozostaje

Gra zadebiutowała na Xbox Series SXbox Series X, Xbox One, komputery osobiste, Nintendo Switch oraz PlayStation 4 i PlayStation 5. Jej premiera miała miejsce 3 sierpnia 2022 roku. 

Kup grę na Steam

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


źródło: Informacja prasowa

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Komentarze (0):
Reklama