dodano: 2021-10-02 18:00:01
PC

Steam Festiwal Next, wersje demonstracyjne gier przygodowych. Co możemy sprawdzić podczas festiwalu?

Steam Festiwal Next, wersje demonstracyjne gier przygodowych. Co możemy sprawdzić podczas festiwalu?
15°
0

Na platformie Steam przez najlepsze kilka dni trwa festiwal gier, zwany Steam Festiwal Next, na którym sprawdzamy wersje demonstracyjne, także przygodówek.

Po raz kolejny na Steam ruszył festiwal gier, zatytułowany Steam Festiwal Next, na którym możemy sprawdzić mnóstwo produkcji przygodowych, z każdego możliwego gatunku. Wśród propozycji z nadchodzących tytułów, znajdziecie także mnóstwo przygodówek. Dziś postaraliśmy się wybrać dla Was te według nas najciekawsze, takie, które mogą czymś zainteresować i zaciekawić. To co wybierzecie zależy oczywiście jedynie od Was, bo lista jest naprawdę duża i nie sposób wymienić tu wszystkich gier. Oto część tytułów, z gatunku przygodowego, a także z jego podgatunków, które goszczą na obecnie trwającym festiwalu. 

Zaczynamy od przygodowej gry komediowej w stylu retro, autorstwa Untold Tales oraz Studio Voyager i IguanaBee, o tytule What Lies in the Multiverse, w której wcielamy się w pewnego uzdolnionego chłopca, który pewnego odkrywa u siebie umiejętność przenoszenia się między wymiarami. Razem z ekscentrycznym i tajemniczym Everettem, rozpoczynają śledztwo, które prowadzi ich na pewną wyspę.

Premiera na PC oraz konsolach PS4, Switch i Xbox One planowana jest na początek 2022 roku.

Druga gra, którą chcemy Wam zaproponować to nie klasyczna przygodówka, a przygodowa gra platformowa, której autorami jest Chaosmonger Studio, mające na swoim koncie grę ENCODYA, dla której szczegółowy poradnik/solucję, znajdziecie na stronie. Ich druga gra, która nosi tytuł CLUNKY HERO to wykonany w równie uroczym, rysunkowym stylu tytuł, w którym wcielamy się w mężczyznę o imieniu Rufus, który z wiadrem na głowie i szczotką w ręku, rusza na ratunek swojej ukochanej. 

Gra nie ma swojej daty premiery. Zadebiutuje na platformach PC, mac oraz Linux na Steam oraz GOG.com. 

Kolejna gra to Torn Away, podobnie jak poprzednia mieszająca gatunki, przygodę z elementami platformowymi i dramatyczną fabułą. Gra została stworzona przez studio Perelesoq, a jej akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. Kierujemy losami dziesięcioletniej dziewczynki o imieniu Asya, który traci swój rodzinny dom i zostaje przetransportowana do obozu pracy. Udaje się jej z niego uciec, a my musimy pomóc jej wrócić do domu. 

Gra zadebiutuje dopiero w roku 2022, na komputerach osobistych PC, na Steam, i GOG.com. Na razie nie znamy dokładniejszej daty premiery. 

Na trwającym festiwalu można już także wersję demonstracyjną horroru Martha Is Dead stworzonego przez studia LKA i Wired Productions, w którym poznajemy tragiczne losy kobiety, która musi radzić sobie ze śmiercią swojej siostry bliźniaczki, tytułowej Marty. Akcja gry rozgrywa się również podczas wojny.

Gra zadebiutuje w roku 2021 na komputery osobiste PC, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5.

Kolejna gra, jaka można sprawdzić teraz w wersji demonstracyjnej to tytuł przygodowo-platformowy i logiczny zarazem, dzieło Wondernaut Studio i Untold Tales, o tytule Aspire: Ina's Tale, w której to grze wcielamy się w tytułową Inę, dziewczynę uwięzioną w wiecznym letargu, z którego nagle się budzi. Zamknięta z innymi duszami w mrocznej wieży, musi się z niej wydostać, przy okazji pomagając innym. 

Gra dostępna w dystrybucji cyfrowej na Steam, w wersji na PC, Xbox One i Nintendo Switch. Nie ma jeszcze daty premiery. 

Klasyczną rozgrywkę w stylu "wskaż i kliknij", ale w robocim stylu, prezentuje Life of Delta, przygodówka  Airo Games, wydana dzięki Daedalic Entertainment, w której przenosimy się do postapokaliptycznego świata, w którym jako Delta, mały robot serwisowy ruszamy w bardzo niebezpieczną podróż, by ratować swoich bliskich. 

Gra nie ma jeszcze daty premiery, zadebiutuje na komputerach osobistych PC, Nintendo Switch, Playstation 4, Playstation 4 Pro, Xbox.

Kolejna gra to przygodowa produkcja akcji przenosząca nas do świata fantasy, stworzona przez niezależnego twórcę, Dmitria Batova. Gra nosi tytuł The Little Brave i jest to tytuł w stylu metroidvania, o małym bohaterem o imieniu Keely, który postanowił ruszyć w niebezpieczną podróż, podczas której odkrywa tajemnice starożytnych legend, zdobywa odwagę oraz siłę.

Przeczytaj również: Premiery przygodowe październik 2021, miesiąc w którym nie będziecie się nudzić

Gra zadebiutuje w 2022 roku na komputerach osobistych na PC oraz itch.io. 

Wersję demonstracyjną przygodówki rozgrywającej się na kartach książki, w komediowym klimacie sci-fi, proponuje również studio RobotPumpkin Games, w grze o tytule Plan B from Outer Space: A Bavarian Odyssey. Wcielamy się w niej w kosmitę, który wskutek awarii i rozbicia swego pojazdu kosmicznego, spada na Ziemię, trafiając wprost na gościnną niemiecką Bawarię. 

Gra zadebiutuje na platformach PC na Steam, iOS oraz Android 28 października 2021 roku.

Dokładną datę premiery, ma także kolejna klasyczna przygodówka typu "wskaż i kliknij", o tytule Mechanic 8230, która została stworzona przez niezależne studio Nudiventra. Przenosimy się w niej do zniszczonego świata, w którym wcielamy się w mechanika. Pomagamy mu odnaleźć  przyjaciela robota RO-2 i odkryć tajemnice rzeczywistości, w której się znajduje. 

Gra dostępna w wersji na komputery osobiste PC od 4 stycznia 2022 roku. 

W retro stylu została stworzona kolejna gra, którą możecie przetestować na trwającym przez kilka dni festiwalu. Tym razem jest to gra Chinatown Detective Agency, autorstwa studia General Interactive Co. Poznajemy w niej członków agencji detektywistycznej, korzystamy z badań rzeczywistego świata, by rozwikłać zagadkę, której podłożem jest globalny spisek. 

Gra zadebiutuje na Nintendo Switch, PC, Xbox One, Mac prawdopodobniej latem 2022 roku. 

Klimatyczną rozgrywkę oferuje graczom przygodówka NeJ, która została stworzona przez niezależnego twórcę, Bena Lega. W tej ręcznie rysowanej grze, w ciekawym czarno-białym stylu, wcielając się w tytułową NeJ, będziemy starali się opanować swój wewnętrzny mrok, by bronić pewnego słodkiego szczeniaczka. 

Przeczytaj również: 8874, przygodowa gra z elementami platformowymi, dzieło warszawskiego Art Games Studio

Przygodówka będzie dostępna w wersji na komputery osobiste PC, Mac oraz Linux w drugim kwartale 2022 roku. 

Wcześniej, bo już pod koniec października swoją premierę będzie miała przygodówka w klikacie psychologicznego horroru, w styli point & click, zatytułowana Saint Kotar, której wersja demonstracyjna, noszący tytuł Saint Kotar: The Yellow Mask, jest dalej do sprawdzenia. W grze przenosimy się do dotkniętego mrokiem górskiego miasteczka Sveti Kotar, by wcielając się w dwie grywalne postaci, dwóch mężczyzn, spróbować odnaleźć zaginionego krewnego.

Gra zadebiutuje na komputerach osobistych PC na Steam, Epic Games Store i GOG.com 28 października 2021 roku. 

Kolejna retro przygodówka, którą możecie sprawdzić podczas Steam Festiwal Next to INCANTAMENTUM, następna gra w dorobku studia Cloak and Dagger Games. Poznajemy w niej panią archeolog, Thomasinę Bateman, który rusza do odosobnionej wioski Bewlay w Anglii. Tam, w tym starożytnym i bagnistym krajobrazie czeka na nią seria dziwnych wydarzeń, z którymi będzie musiała się zmierzyć. 

Gra dostępna w wersji na komputery osobiste PC, na platformie Steam. Daty jej pojawienia się na platformie na razie nie znamy. 

I kolejna gra w podobnym stylu, z tym że nastawiona na walki, ubarwiona elementami RPG, o tytule ANNO: Mutationem, tytuł stworzony przez studio ThinkingStars. Przenosimy się w niej do cyberpunkowego świata, w którym wcielamy się w Ann: doskonale wyszkoloną bojowo samotną wilczycę na osobistej misji w gigantycznej Metropolii.

Gra dostępna będzie na komputery osobiste PC, na Steam, a także na PlayStation 4, Pro, PlayStation 5 w 2021 roku. Dokładnej daty nie znamy.

Zgoła inny rodzaj rozgrywki oferuje przygodowa gra eksploracyjna w stylu noir, stworzona przez studio Do My Best, o tytule The Bookwalker. W grze wcielamy się w bardzo wyjątkowego złodzieja, który posiadł umiejętność nurkowania w książkach. Musi użyć swojej mocy, by odszukać i ukraść bardzo słynne przedmioty, takie jak: Młot Thora i Excalibur. Musi to zrobić, aby odzyskać zdolność pisania.

Gra dostępna w wersji na komputery osobiste PC na Steam. Daty nie znamy. 

Jeśli zaś tęsknicie ze świętami i za grą w klasycznym, staroszkolnym stylu, to polecamy klasyczną, rysunkową przygodówkę o tytule Watch Over Christmas, stworzoną przez studio Liberal Points, rozgrywającą się tuż przez świętami Bożego Narodzenia. Wcielamy się w niej w chłopca, który zostaje wezwany na ratunek, by ratować Mikołaja i święta. 

Przygodówka w wersji na komputery osobiste PC, Mac i Linux, zadebiutuje w czwartym kwartale tego roku. 

Jeśli lubicie gry eksploracyjne, z nutką przetrwania, i post-apokalipsę, to polecamy sprawdzić grę Endling - Extinction is Forever, tytuł stworzony przez Herobeat Studios, wydane dzięki HandyGames, w którym wcielając się w lisicę, ostatnią matkę na Ziemi, musi przeprowadzić swoje młode, które wymagają całej jej uwagi i opieki, aby przetrwać w bezlitosnym świecie, który powoli się niszczeje. 

Przeczytaj również: Przygodowe Endling, wyniszczony świat oczami ostatniej lisiej mamy

Gra zadebiutuje na komputerach osobistych PC, a także na Nintendo Switch, PlayStation 4, Pro oraz Xbox One w 2022 roku. 

Kończymy tytułem, który jak spora część tu zaprezentowanych, miesza gatunki i jest tytuł przygodowo-platformowy, stworzony dzięki Art Games Studio. W grze 8874 wcielamy się w wycofanego chłopca, który budzi się w mglistej, pozornie opuszczonej krainie, w której nie wszystko jest tym, czym wydaje się na pierwszy rzut oka. Musimy pomóc się mu z niej wydostać. 

Gra dostępna w dystrybucji cyfrowej na Steam, w wersji na komputery osobiste PC. Data premiery jak na razie nie znana. 

Steam Festiwal Next trwa od 1 do 7 października do godziny 19-tej. 

Steam Festiwal Next


źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0):
Reklama