dodano: 2018-10-01 12:00:02
PCXBOX

Studio Mojang zapowiada Minecraft Dungeons

Autor: nocarz
Studio Mojang zapowiada Minecraft Dungeons
12°
1

Minecraft to fenomen na skalę światową, który doczekał się wielu fanowskich modów i rozszerzeń. Twórcy zdecydowali się na wydanie najnowszej odsłony Minecraft Dungeons, który jest wzorowany na popularnym gatunku dungeon crawler. 
 
Jak zapewne wiecie dungeon crawler to gatunek, w którym gracze udają się na eksplorację niebezpiecznych i tajemniczych lochów, podziemi. Teraz też będzie tak możliwość w Minecrafcie, a ponadto zwiedzać będziemy w kooperacji z innymi graczami. Decyzja studia Mojang jest następstwem tworzenia przez fanów podobnych modów, a teraz wreszcie produkcja doczeka się oficjalnej interpretacji.
 
Minecraft Dungeons ma być samodzielną produkcją, a jej premiera została zaplanowana na 2019 rok. Autorzy potwierdzili na razie tylko wersję pecetową, a jako, że podstawka ukazała się praktycznie na wszystkie możliwe platformy tak i ta odsłona doczeka się innych portów. To jest zapewne tylko kwestia czasu. Oprócz pierwszej platformy, niewiele wiadomo.
 
Zadaniem graczy będzie ocalanie wioski przed bandytą, który zwie się Arch-Illager. Ten diabli pomiot jest dowódcą potężnej armii potworów. Nasi bohaterowie zwiedzać zatem będą lochy, bagna i kaniony, a wszystkie te miejsca usiane będą pułapkami i różnymi niemilcami. Ta wersja Minecraft ma być szybką gra akcji więc możecie zapomnieć o jakichkolwiek statystykach.
 
Nie będzie też ich ulepszania, a jedyny rozwój postaci będzie możliwy poprzez odnajdywanie lepszego ekwipunku i uzbrojenia. Twórcy mają tez zamiar tak opracować grę aby samotni gracze jak i grający z przyjaciółmi (maksymalnie 4 osoby w drużynie) szybko się nie zanudzili. Miejmy nadzieję, że studiu Mojang pójdzie lepiej niż innym próbującym połączyć Minecrafta z elementami RPG jak np. Trove czy Cube World.  
 
Oficjalna strona gry
 

Komentarze (1):
avatar TOM3K
dodano: 2018-10-02 13:25:34

Moje dzieci uwielbiaja Minecraft co jest fajna prosta gra ale jak rozbudowana. Masakra.

Reklama
Reklama