dodano: 2018-09-06 12:00:06
PC

The Settlers na nowym materiale wideo - Co nowego usłyszeć można?

Autor: nocarz
Gra: The Settlers
Tagi: pc,the settlers,nvidia,blue byte,ubisoft
The Settlers na nowym materiale wideo - Co nowego usłyszeć można?
13°
2

W tym roku marka The Settlers obchodzi swoje 25-lecie. Podczas tegorocznego Gamescomu została zapowiedziana kolejna odsłona serii. To jednak nie tylko następna część ale Blue Byte chce wskrzesić trochę już przykurzoną strategię.
 
Produkcja zapowiada się dość interesująco i zaczynam wierzyć, że może się udać. Chciałbym jak nowe pokolenie zagrywa się w właśnie takie gry. Warto także zwrócić uwagę na nowe materiały związane z The Settlers. Tym razem materiał taki został opublikowany na kanale YouTube firmy Nvidii.
 
Wideo nie jest zbyt długie ale wystarczy żeby zobaczyć elementy interfejsu i dowiedzieć się, że produkcja powstaje na bazie silnika Snowdrop. Tego samego, który został stworzony na potrzeby Tom Clancy's The Division. Silnik ten będzie nam dane także zobaczyć w Tom Clancy's The Division 2 oraz Starlink: Battle for Atlas.
 
Jak możecie przypuszczać, nowy silnik daje niebywałą okazję aby The Settlers zaoferowało bardzo wysoki poziom detali, przypuszczalnie wyższy niż jaki do tej pory widzieliście. Produkcja jak na razie jest w fazie pre-alfa, ale i tak widać , że autorom może się udać. Można też zobaczyć, że rozgrywka prezentuje się świetnie także w sferze graficznej.
 
Jak twierdzą twórcy gra ma pozostać wierna tradycjom marki. Jeżeli zatem obietnice te zostaną spełnione możemy otrzymać w przyszłym roku niesamowitą strategię z bardzo rozbudowanymi elementami ekonomicznymi, a przy okazji nie zabraknie także wielkich bitew. Ponadto gracze będą mogli zastosować inne metody, które doprowadza do zwycięstwa, niż zwykła i zazwyczaj krwawa wojna.
 
Przykładem takich poczynań mogą być turnieje rycerskie, w których wezmą udział wybrańcy wrogich sobie nacji, a wygrana zapewni przychylność osadników przeciwnika.
 
Dobra wiadomość to ta, że The Settlers powstaje z myślą o pecetach, a premiera ma odbyć się na jesień przyszłego roku. Chciałbym jeszcze przypomnieć, że z okazji 25-lecia marki, do sprzedaży trafi zestaw siedmiu do tej pory wydanych części The Settlers.  
 
 

Komentarze (2):
avatar TOM3K
dodano: 2018-09-25 15:50:56

Cóż. Fajny to był tytuła ale kilka lat temu. Teraz to odgrzewany kotlet niestety :/

avatar Mariusz
dodano: 2018-09-06 20:19:39

Dopiero pre-alfa, w bardzo fajnym stylu to tworzą. Na ten moment wszystko mi się podoba, o takich Settlersach marzyłem, oby czas słabych odsłon przeminął.

Reklama
Reklama