dodano: 2018-03-21 18:00:02
PCNSHPS4PS4 PROXBOX

The Siking City od Frogwares zabierze nas w świat wypełniony tajemnicą

The Siking City od Frogwares zabierze nas w świat wypełniony tajemnicą
12°
2

Lovecraft i mitologia Cthulhu powróci jeszcze w tym roku w kolejnym dziele ukraińskiego studia Frogwares, znanego z serii gier o Sherlocku Holmesie.

W Siking City, bo taki tytuł nosi nowy projekt studia Frogwares po raz kolejny zabawimy się w detektywa, którego losy śledzić mogliśmy choćby w Sherlock Holmes: The Devil's Daughter, której recenzję znajdziecie na stronie. Tym razem jednak twórcy zaoferowali graczom otwarty świat, który gracz będzie mógł eksplorować w sposób nieliniowy, rozwiązując zadania w grze w dowolnej kolejności.
 
Projekt jak wspominałam inspirowany jest twórczością pisarza grozy, H.P. Lovecrafta i po raz kolejny skupi się na mitologii Cthulhu, tym razem skrytej w mieście nękanym powodziami. Przenosimy w lata dwudzieste minionego wieku, do Oakmont Massachusetts w Nowej Anglii, które cierpi z powodu bezprecedensowych powodzi, które mają nadprzyrodzone pochodzenie. Ciągłe zagrożenie i tragiczne położenie mieszkańców, popycha ich na skraj szaleństwa. Wcielając się w prywatnego detektywa, który przybywa do owego miasteczka, postaramy się rozwikłać jego tajemnice.

Rozgrywka w The Siking City opiera się na mechanice znanej z poprzednich gier studia Frogwares, w szczególności dwóch ostatnich części Sherlocka Holmesa, czyli: Sherlock Holmes: Crimes and Punishments (Zbrodnia i Kara) i Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter. Łączy ona w sobie elementy przygodowe, detektywistyczne oraz akcji, w tym zręcznościowe. 
 
Projekt charakteryzuje się mrocznym klimatem rodem z horroru, wpisując się w styl graficzny znany z poprzednich gier ukraińskiego dewelopera.
 
The Siking City zadebiutuje w sprzedaży w tym roku. Dokładna data nie została jeszcze ogłoszona. W projekt zagrają posiadacze komputerów osobistych PC, a także konsol PlayStation 4 i Xbox One

Odwiedź stronę oficjalną


Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Komentarze (0):
avatar PanDamian
dodano: 2018-03-22 17:12:19

Moje pierwsze skojarzenie – Dishonored.

avatar TOM3K
dodano: 2018-03-22 12:17:36

Nawet ciekawy pomysł o tonącym mieście nie powiem.

Reklama
Reklama