dodano: 2021-09-08 10:00:01

Szybko! Wesoło! Ubongo! czyli specjalna wersja „Ubongo 3D” dla dzieci

Autor: slk
Szybko! Wesoło! Ubongo! czyli specjalna wersja „Ubongo 3D” dla dzieci
0

„Ubongo" to ciesząca się ogromną popularnością seria gier rodzinno-imprezowych, która stale rozrasta się o kolejne pozycje w serii. Po klasycznym „Ubongo", trójwymiarowym „Ubongo 3D", ekstremalnie trudnym „Ubongo Extreme", „Ubongo Trigo" z kafelkami o trójkątnych kształtach czy idealnej na wycieczkę czy wakacyjny wyjazd grze karcianej „Ubongo" do kolekcji układanek dołącza „Ubongo 3D Junior" – propozycja dla młodszych graczy. 

Czytaj również: Frostpunkt - gra planszowa sukcesem na Kickstarterze

Zadaniem uczestników jest zapełnienie trójwymiarowymi klockami wzór zaznaczony na wylosowanej karcie. Kolejny krok to ustawienie z pozostałych klocków możliwie najmniejszej wieży. Gdy czas minie, gracze mierzą linijką w kształcie żyrafy swą wieżę i otrzymują punkty w zależności od jej wysokości. Zwycięża osoba, która po kilku rundach posiada najwięcej punktów. 

Czytaj również: Plażing. Parawany w dłoń - gra planszowa

W przypadku „Ubongo 3D Junior" zasady rozgrywki zostały są tak uproszczone, że w grze uczestniczyć mogą nawet pięciolatki. Twórcy przygotowali plansze o czterech poziomach trudności. W zabawie uczestniczyć może 2-6 osób. Zabawa trwa 20 minut. W zestawie znajdziemy 50 plansz ze 100 różnymi zadaniami, 32 klocki, 120 klejnotów, woreczek, żyrafa z podstawkami oraz klepsydra. 

„Ubongo" to jedna z najpopularniejszych wydanych w Polsce serii gier. Nowy tytuł z serii dostępny będzie w księgarniach internetowych i stacjonarnych. Już teraz zamówić go można w księgarni egmont.pl


Komentarze (0):
Reklama
Reklama
Najnowsze recenzje