dodano: 2022-08-05 08:00:01

Wrobiony, mroczny polski thriller z elementami kryminału, z Piotrem Adamczykiem na zwiastunie

aktualności newsy filmowe Wrobiony, mroczny polski thriller z elementami kryminału, z Piotrem Adamczykiem na zwiastunie
Wrobiony, mroczny polski thriller z elementami kryminału, z Piotrem Adamczykiem na zwiastunie
17°
0

Wrobiony, mroczny polski thriller z elementami kryminału, z Piotrem Adamczykiem na zwiastunie. Premiera filmu już na dniach. W kinach film od 19 sierpnia.

Dawno nie pisaliśmy o żadnym polskim filmie, ale dziś chcemy Wam przybliżyć opowieść, która łączy w sobie klasyczną kryminalną historię, z trzymającym w napięciu, nieco mrocznym thrillerem. Film zapowiada się dość dobrze, w roli głównej zobaczymy w nim Piotra Adamczyka, a jego tytuł brzmi Wrobiony

Zapoznaj się również z: Resident Evil: Project W już wkrótce pojawi się w Dead by Daylight!

O czym jest Wrobiony?

Wrobiony to kolejna polska produkcja, jaka będzie miała swoją kinową premierą i to już nie długo. Kryminalny thriller, choć był kręcony we Wrocławiu, to także we Włoszech. Większość scen w filmie rozgrywa się w miasteczku Porto Ercole. Bohaterem opowieść jest historyk sztuki imieniem Dominik. Pewnego dnia udaje się do Toskanii, by zająć się badaniem ostatnich miesięcy życia włoskiego malarza Caravaggia.

W mieście gdzie zmarł i został pochowany malarz, Dominik ma zająć się zbieraniem informacji o nim i jego śmierci, która nastąpiła w wieku zaledwie 38 lat. Wkrótce sprawy mocno się komplikują, kiedy to rzeczywistość zaczyna mieszać się z fałszem. Nasz bohater poszukuje szczególnie informacji o jednym z obrazów artysty „Maria Magdalena w ekstazie”. W tym pomaga mu spotkany we Włoszech ksiądz, ojciec Paolo. 

Wrobiony - plakat 

Okazuje się niebawem, że dziełem sztuki interesuje się także włoska mafia, a na drodze zarówno Dominika, jak i ojca Paolo staje tajemnicza Sylvia, o której tak naprawdę niewiele wiadomo. Niebawem okazuje się, że poszukiwania mają znacznie szerszy i niezwykle niebezpieczny finał. 

Obsada Wrobiony

W obsadzie filmy Wrobiony, w głównej roli historyka sztuki zobaczymy Piotra Adamczyka, którego możemy oglądać w serialu od Marvela i Disneya Hawkeye, ale także w kryminale W jak morderstwo czy serialu Nocne niebo dostępnym na Amazon Prime Video. Towarzyszą mu Luca Calvani w roli ojca Paolo oraz Alessandra Mastronardi  w roli Silvii.

Przeczytaj również: Jan Zizka (Medieval), widowiskowy czeski dramat historyczny w hollywoodzkiej obsadzie pokazany na zwiastunie

W pozostałych rolach: Torsten Voges, Gedeon Burkhard, Daniel Olbrychski, Fabio Troiano, Nathalie Rapti Gomez oraz Steven Berkoff.

Reżyserem i autorem scenariusza filmu jest Piotr Śmigasiewicz

Kiedy zadebiutuje Wrobiony?

Premiera filmu Wrobiony została przewidziana w kinach na 19 sierpnia 2022 roku. 

Zwiastun Wrobiony

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!


Komentarze (0):
Reklama