dodano: 2020-06-29 09:10:01

Zapowiedzi programowe SundanceTV na lipiec 2020. W nich cykl dokumentalny Na przekór losowi oraz filmowe premiery

Autor: agusia16
Zapowiedzi programowe SundanceTV na lipiec 2020. W nich cykl dokumentalny Na przekór losowi oraz filmowe premiery
0

Zapowiedzi programowe SundanceTV na lipiec 2020. W nich cykl dokumentalny z prawdziwymi historiami zatytyłowany Na przekór losowi oraz filmowe premiery. 
 
Lipiec tuż za rogiem, więc pora na kolejne zapowiedzi programowe. Dziś prezentujemy Wam część lipcowej oferty od kanału SundanceTV przygotowaną właśnie na nadchodzący lipiec. W niej filmy przedstawiające prawdziwe historie oraz filmowe premiery.
 
Zapowiedzi programowe AMC na lipiec 2020, w tym premiera drugiego sezonu NOS4A2, kontynuacja Creephow oraz Fantastyczne Niedziele
 
Zaczynamy od wspomnianych filmów, które przybliżą Wam prawdziwe historie o wytrwałości, odwadze i niesłabnącej nadziei na lepsze jutro. Kolejne filmy dokumentalne pojawiać się będą w każdą środę o godzinie 22:00
 
Cykl zaczyna się już 1 lipca filmem Toomelah z roku 2011 w reżyserii Ivana Sena. Występują: Daniel Conners, Michael Conners, Daneeka Conners, Christopher Edwards.
 
Historia przenosi nas do odległej społeczności Aborygenów, gdzie  Daniel, dziesięcioletnie dziecko ma dość nietypowe marzenie, chce zostać „gangsterem”, chce, bo taki przykład daje mu środowisko w jakim żyje. Opuszcza szkołę, wdaje się w bójki, rozprowadza narkotyki, pracując dla miejscowe szefa gangu, Ludena. Gdy ten i jego banda zostaje aresztowana, Daniel ponownie zostaje sam. Będzie próbował podjąć mądre decyzje, by wyjść na prostą, by zapewnić sobie lepszą przyszłość. 
 
 Toomelah_ 
 
8 lipca swoją premierę na kanale SundanceTV będzie mieć Ghosts z roku 2006 w reżyserii Nicka Broomfielda. Występują: Ai Qin Lin, Man Qin Wei, Yong Aing Zhai, Zhan Yu. W postać Ai Qin, głównej bohaterki filmu oraz innych bohaterów wcielili się byli nielegalni imigranci z Chin, którzy przy realizacji filmu czerpali ze swoich doświadczeń, dzięki czemu udało im się stworzyć prawdziwe i głębokie kreacje. 
 
Jest to film oparty na prawdziwej historii Ai Qin, młodej Chinki pochodzącej z Fujian, które emigruje zarobkowo do Wielkiej Brytanii, by tam zarobić pieniądze na utrzymanie siebie i swojego syna. Pożycza pieniądze by zapłacić gangowi Snakehead, który przemyca ją do Anglii. Tam staje się jedną w trzech milionów imigrantów, pracujących w żywności, budownictwie czy przemyśle hotelarskim. W poszukiwaniu lepszego zajęcia, które pozwoli jej na spłatę długów, Ai Qin
zatrudnia się przy nocnym zbieraniu skorupiaków w zatoce Morecambe. Tam 5 lutego 2004 roku dochodzi tam do tragedii. Podczas przypływu utonęło 23 nielegalnych imigrantów z Chin. 
 
 Ghosts 
 
15 lipca zadebiutuje  z roku 2012 film Alias Ruby Blade w reżyserii Alexa Meilliera. Występują: Kirsty Sword Gusmão, Xanana Gusmão, José Ramos Horta.
 
Jest to historia miłości i rewolucji, przedstawiająca burzliwe narodziny nowego narodu – Timoru Wschodniego. Bohaterką opowieści jest Kirsty Sword, młoda australijska aktywistka, aspirująca dokumentalistka, która w Dżakarcie dołączyła do ruchu oporu Timorczyków przeciwko Indonezji i działała w podziemiu pod kryptonimem Ruby Blade. Kirsty w ruchu oporu poznaje Kayema Rala „Xanana” Gusmão, przebywającego wtedy w więzieniu. Został tam osadzony za swoją działalność rewolucyjną. Dzięki wymianie korespondencji, tych dwoje łączy miłość. 
 
Alias_Ryby_Blade  
 
22 lipca na kanale SundanceTV zadebiutuje film Another Country z roku 2015 w reżyserii Molly Reynolds. Występują: David Gulpilil.
 
Jest to historia znanego australijskiego aktora, Aborygena Davida Gulpililiego opowiadającego historię tytułowego „innego kraju”, Australii wyniszczonej przez  europejskich kolonizatorów. Dokument mówi o spustoszeniu spowodowanym nałożeniem nowej kultury na starą oraz wielu innych, z tym związanych problemach.
 
 Another_Country 
 
Cykl kończymy 29 lipca filmem Soufra z roku 2018 w reżyserii Thomasa Morgana. Producentem wykonawczym filmu jest Susan Sarandon. Występują: Mariam Shaar.
 
Dokument opowiada inspirującą historię nieustraszonej społeczniczki i bizneswoman, Mariam Shaar uchodźczyni, która całe swoje życie spędziła w obozie dla uchodźców Burj El Barajneh, położonym na południe od Bejrutu w Libanie. Kobieta zakłada tam odnoszącą sukcesy firmę cateringową „Soufra”, po czym rozszerza ją o food-trucki. Wraz z nią w jej biznesie pomagają kobiety uchodźcy, mieszkanki tego samego obozu, biorąc przyszłość we własne ręce. Prowadząc ten kwitnący interes, Mariam przełamuje bariery i łączy Syryjki, Irakijki, Palestynki i Libanki we wspólnej pracy, z której tworzą się także piękne przyjaźnie.
 
Zapowiedzi_programowe_SundanceTV_  
 
W lipca na kanale SundanceTV zadebiutują także nowości filmowe, a wśród nich zaczynając od 5 lipca o godzinach 22:00 filmy: Upstream Color, Anchor and Hope, Ugryź mnie!, Memphis
 
Swoją premierę będzie mieć także serial On the spot: Tribles, z premierami w czwartki o 22:00. Serial dokumentalny trwać będzie do 16 lipca.  
 
Start na kanale SundanceTV już 1 lipca.
 

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze (0):
Reklama
Reklama