Agata Dudek | 12 października 2021, 18:00
Swoją premierę ma niezwykły projekt, stworzona przez Tomasza Rożeka "Akademia Polskich Superbohaterów". Jej wynikiem jest gra karciana oraz książka.
Superbohaterowie, postaci znane z komiksów, seriali, filmów, czy to fabularnych, czy też animowanych. Wszyscy dobrze ich znamy. Ale czy znamy także naszych, rodzimych superbohaterów? Czy w ogóle takich mamy? Tomasz Rożek i Fundacja Nauka. To lubię, udowadnia, że tak.
Dowodem na istnienie naszych, rodzimych obdarzonych wielkimi mocami bohaterów jest projekt, który jakiś czas temu wymyślił Tomasz Rożek, nazywając go Akademią Polskich Superbohaterów. W tym niezwykłym miejscu, pomysłodawca projektu, chciałby przybliżać postaci najbardziej znanych polskich naukowców. W tym celu powstała książka oraz gra karciana zatytułowana Akademia Superbohaterów, w której w rolach głównych najbardziej znani, najbardziej doceniani naukowcy - Polacy.
Książkę przedstawiającą nasze superpostaci, widzicie powyżej. Wśród nich wspomniani naukowcy, którzy zwyczajnie nie tylko pomagają nam lepiej i łatwiej żyć, konstruując samoloty, okręty podwodne, ale także pojazdy, które badają inne planety. Są wśród nich naukowcy, którzy tworzyli nowoczesną medycynę, w tym antybiotyki i szczepionki. Są naukowi superbohaterowie, dzięki którym mamy mosty, drogi, poznaliśmy wiele nowych miejsc na geograficznej mapie. Mają także swój udział w komputerach, bez których obecnie nie wyobrażamy sobie życia. Więcej o książce przeczytacie w tym miejscu.
Książka, ale i inny projekt, gra karciana przedstawiają nazwiska znanych Polek i Polaków, zmieniających naszą rzeczywistość w znacznym stopniu. Na kartach książki, znaleźli się znani fizycy, podróżnicy i odkrywcy, biolodzy, matematycy czy konstruktorzy. Wszyscy oni zmienili bieg naszej historii, spowodowali, że świat jaki znamy, wygląda tak, a nie inaczej.
Oprócz książki w ramach projektu stworzonego przez Tomasza Rożka, powstała także gra karciana - Akademia Superbohaterów. W tej karciance przeznaczonej dla dzieci, ale nie tylko, nasze młodsze pokolenie będzie mogło poznać wiele istotnych, czasami nieznanych faktów z życia i działalności naukowej naszych rodzimych superbohaterów.
Talia składa się z 30 kart, na której znajdują się wizerunki polskich naukowców, lata, w których żyli, odkrycia jakich dokonali, ale i także wiele ciekawostek z ich życia. Dzięki grze, ale i towarzyszącej jej książce, będziemy mieli okazję poznać biografię znanych polskich naukowców, ale i fakty z ich życia, i odkrycia, które nie do końca z nimi kojarzymy.
Dowiemy się, że to właśnie Polak jest twórcą najwyżej położonej trasy kolejowej na świecie. Że to zasługa naszego rodaka i jego wkład pozwoliły na tak szybki rozwój elektroniki. Że kamizelka kuloodporna to także pomysł Polaka. Gra przeznaczona jest zarówno dla dzieci, tych młodszych czy tych starszych, ale z powodzeniem mogą w rozgrywce uczestniczyć także całe rodziny.
Przeczytaj również: FoxGame prezentuje dwie nowości gier planszowych: Escape Room: Ucieczka z Alcatraz oraz Kryminalne zagadki: Upiór w muzeum
Gra zawiera ilustracje wykonane przez Marka Oleksickiego, który narysował każdą z postaci właśnie w superbohaterskim stylu. Superbohaterska moc każdego z nich, to chęć zgłębiania nauki i poznawania świata. To cel i dążenie do jego realizacji. Na każdej karcie znajdziemy nie tylko daną postać, jej opis i osiągnięcia czy ciekawostki, ale także atrybuty danej postaci, na przykład przyrządy astronomiczne, naczynia laboratoryjne i wiele innych.
Rozgrywka przewidziana jest na 2-4 graczy. Osoba, która trzyma kartę w ręku, zadaje innym graczom pytanie, dotyczące postaci i jednej z informacji znajdującej się na trzymanej przez nią karcie. Gracz, który najszybciej odpowie na zadanie pytanie, zdobywa punkty. Więcej o grze tutaj.
Całkowity dochód ze sprzedaży kart przeznaczony będzie na rozwój fundacyjnych projektów i granty dla młodych, zdolnych uczniów z zacięciem naukowym.
Książka dostępna w przedsprzedaży w sklepie internetowym Fundacji Nauka. To Lubię
Fundacja Nauka. To lubię - kup książkę i grę karcianą
Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!
źródło: Fundacja Nauka. To lubię
Komentarze [0]:Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu