Oficjalnie AMD udostępniło otwarty kod FSR 3.0! Technologia trafi do kolejnych gier

lubiegrac newsy hardware Oficjalnie AMD udostępniło otwarty kod FSR 3.0! Technologia trafi do kolejnych gier
Oficjalnie AMD udostępniło otwarty kod FSR 3.0! Technologia trafi do kolejnych gierTamer Adas | 19 grudnia 2023, 07:10

Oficjalnie korporacja AMD zdecydowała się udostępnić otwarty kod FSR 3.0! Technologia staje się znacznie bardziej otwarta dla deweloperów, a liczba wspierających ją gier już teraz wzrosła.

"Czerwoni" zdecydowali się oficjalnie wprowadzić na GPUOpen otwarty kod AMD FidelityyFX Super Resolution w wersji 3.0, dzięki czemu wszyscy zainteresowani autorzy oraz zespoły deweloperskie mogą łatwo wprowadzić to rozwiązanie do swoich gier.

Przeczytaj również z: Powoli nadciąga AMD FidelityFX Super Resolution 3.0 (FSR 3) wraz z kolejnymi nowościami usprawniającymi działanie

Obecnie pobrać lub wprowadzić w formie pluginu można FSR-a 3.0 w ramach silnik Unreal Engine 5, korzystając z między innymi optymalizacji VRR-a oraz pakiety opcji FreeSyncowych.

AMD na swojej stronie udostępniły instrukcję jak można sprawnie zaimplementować technologię, która od minionego piątku jest dostępna nie tylko w Avatar Frontiers of Pandora, ale także w Like a Dragon Gaiden The Man Who Erased His Name. 

Przeprowadzane są obecnie prace, aby "Trójka" zagościła w niedalekiej przyszłości także do takich gier jak Farming Simulator 22, Cyberpunk 2077, Starfield, Warhammer 40,000: Darktide czy Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners