Civil War, nowy film reżysera "Ex Machina" ze światowym debiutem na South By Southwest Festival. Jest zwiastun!

lubiegrac newsy filmowe Civil War, nowy film reżysera "Ex Machina" ze światowym
Civil War, nowy film reżyseraAgata Dudek | 27 lutego 2024, 23:00

Kolejna produkcja od studia A24 i nowy mocno i niepodobno do niczego innego film reżysera Ex Machine zbliża się do swojej premiery. Dramat akcji o tytule Civil War został pokazany na oficjalnym zwiastunie. Otrzymał także kinową datę premiery. Wiemy także gdzie, przed premierą w kinach będzie miał swój debiut. nastąpi to na  SXSW (South By Southwest Festival), już w marcu tego roku.

Civil War to jak już wspomnieliśmy kolejne dzieło reżysera, scenarzysty i pisarza, nominowanego do Oscara Alexa Garlanda. Film swoją światową premierę będzie miał wcześniej niż kinową, bo już w marcu tego roku. Claudette Godfrey, programerka festiwalu, stwierdziła, że „nie wyobraża sobie lepszego miejsca” na debiut Civil War. Film jest najdroższą produkcją A24, jak do tej pory. Budżet to ponad 70 milionów dolarów. 

Zapoznaj się również z: Płyty główne MSI już z obsługą do 256 GB pamięci RAM na platformach Intela 600 i 700 oraz AMD AM5

O czym jest Civil War?

Fabuła Civil War, filmu określanego jako dramat akcji, rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, podczas wojny domowej Stanach Zjednoczonych. Fotografka wojenna wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu. Tam znajduje się centrum dramatycznych wydarzeń.

Civil War Alexa Garlanda to wspaniały, zapadający w pamięć i mocny film, niepodobny do niczego, co będzie można zobaczyć w tym roku w kinie. To całkowicie wciągające doświadczenie, które umiejętnie łączy wielkie widowisko z intymnym zrozumieniem osobistych przeżyć bohaterów ożywionych przez gwiazdorską obsadę – powiedziała Godfrey. Kiedy ukazały się napisy końcowe filmu, wszyscy spojrzeliśmy na siebie w lekkim szoku, wiedząc doskonale, że Alex i A24 stworzyli kolejne arcydzieło. Nie możemy się doczekać, aż świat odkryje to wizjonerskie dzieło i nie możemy sobie wyobrazić lepszego miejsca do tego niż SXSW.

Obsada Civil War

W obsadzie Civil War znaleźli się: Kirsten Dunst (Psie pazury, Na pokuszenie), Cailee Spaeny (Priscilla), Stephen McKinley Henderson (Diuna), Jesse Plemons (Psie pazury), Wagner Moura (Narcos) i Nick Offerman (Devs, The Last of Us). 

Reżyserem filmu jest nominowany do Oscara Alex Garland. Jest on reżyserem wspomnianego już Ex Machina, filmu Netflix Anihilacja czy horroru Men. Jest również twórcą serialu science-fiction Devs i autorem scenariusza  do filmu 28 dni później w reżyserii Danny’ego Boyle’a. Oprócz filmów jest także pisarzem. Jego pierwsza powieść „The Beach” („Niebiańska plaża”) została zekranizowana przez Danny'ego Boyle'a z Leonardo DiCaprio w roli głównej. 

Film tworzony jest przez studio A24 (Hazbin Hotel, Mów do mnie, Odwieczna córka, Bodies Bodies Bodies). Dystrybutorami Civil WarBest Film i Monolith Films. Best Film odpowiada za dystrybucję kinową filmu. 

Przeczytaj też: Serialowy Harry Potter od platformy Max ze wstępną, zaskakująco szybką premierą

Kiedy zadebiutuje Civil War?

Civil War zadebiutuje w kinach 12 kwietnia 2024 roku. Swoją światową premierę będzie miał jednak wcześniej, bo już w marcu na SXSW (South By Southwest Festival). 

Zwiastun Civil War

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners