Creulla, materiał specjalny z nowym zwiastunen i piosenką Call me Cruella w wykonaniu Florence + The Machine

lubiegrac news Creulla, materiał specjalny z nowym zwiastunen i piosenką
Creulla, materiał specjalny z nowym zwiastunen i piosenką Call me Cruella w wykonaniu Florence + The MachineAgata Dudek | 14 maja 2021, 08:15

Creulla, materiał specjalny z nowym zwiastunen i piosenką Call me Cruella w wykonaniu Florence + The Machine. Premiera kinowa filmu przewidziana na 28 maja.

Disney zaprezentował materiał specjalny z nadchodzącego do kina, które już za chwilę ponownie się otwierają, filmu Cruella, opartego na popularnej animacji swojego autorstwa. Materiał ten to zwiastun, w którym usłyszymy piosenkę Call me Cruella wykonaną przez Florence WelchFlorence + The Machine, artystkę nominowaną do nagrody Grammy, mającą na swoim koncie cztery albumy studyjne, w tym Lungs uznany w Wielkiej Brytanii za album roku. Florence jest teraz znana także jako aktorka. Zadebiutowała w sztuce teatralnej Dzień trzeci realizowanej dla HBO i Sky Atlantic.

Autorem do muzyki go Cruelli jest dwukrotnie nominowany do Oscara i nagrodzony nagrodą EMMY kompozytor i pianista Nicholas Britell, mający na swoim koncie muzykę do takich produkcji jak: Gdyby ulica Beale umiała mówić, Vice, Moonlight, Big Short oraz Król. Na swoim koncie ma także prace nad muzyką do produkcji telewizyjnych, takich jak: The Underground Railroad Barry Jenkinsa oraz serialu HBO Sukcesja, za który zdobył nagrodę Emmy za najlepszy muzyczny temat przewodni. Aktualnie pracuje nad muzyką do trzeciego sezonu Sukcesji oraz Don't Look Up Adama McKaya.

Cruella to jak już wspomnieliśmy produkcja oparta na popularnej animacji, w której przenosimy się w lata 70-te ubiegłego wieku i wcielamy w buntowniczkę, obserwując jej początki, zanim stała się znaną wszystkim Cruellą de Mon. 

O filmie Cruella mieliśmy już okazję wspominać, więc przypominamy tylko, że przenosimy się do Londynu, w czasach rewolucji modowej, by poznać historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, pragnącej za wszelką cenę zostać sławną dzięki swoim projektom modowym. Zaprzyjaźniona z parą młodych złodziei żyje na londyńskich ulicach. Pewnego dnia zostaje zauważona przez baronową von Hellman, legendę mody. Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, której efektem są narodziny żądnej zemsty Cruelli.

Przeczytaj również: Cruella, film Disneya na nowym zwiastunie. Emma Stone jako legendarnej Cruelli de Mon w maju w kinach

Film Disneya Cruella wyreżyserował Craig Gillespie (Ja, Tonya) na podstawie scenariusza autorstwa Dany Fox i Tony'ego McNamary, opowiadania Aline Brosh McKenna oraz Kelly Marcel i Steve Zissis. Wyprodukowali go Andrew Gunn (Zakręcony piątek), Marc Platt (Mary Poppins Returns) i Kristin Burr (Christopher Robin), a producentami wykonawczymi byli Emma Stone, Michelle Wright, Jared LeBoff i Glenn Close. Dwukrotna zdobywczyni Oscara projektantka kostiumów Jenny Beavan (Mad Max: Na drodze gniewu, Pokój z widokiem) tworzy kostiumy.

W obsadzie:  Emma Stone jako Cruella, Paul Walter Hauser jako Horacy, Joel Fry w roli Jaspera i Emma Thompson jako Baranowa. Poza tym: Emily Beecham i Mark Strong.

Jedne z pierwszych piosenek, które nauczyłam się śpiewać to piosenki Disneya. I to najczęściej filmowi antagoniści dostawali najlepsze numery. Dlatego współpraca przy komponowaniu i wykonanie piosenki do „Cruelli" było spełnieniem dziecięcych marzeń. Jestem bardzo wdzięczna Nicholasowi Brittellowi i Disneyowi za ogromną swobodę artystyczną i za powierzenie mi pięknego szaleństwa Cruelli - powiedziała Florence.

Jestem wielkim fanem Florence, więc współpraca z nią była prawdziwą przyjemnością. Dzięki tej piosence i w ogóle muzyce skomponowanej do „Cruelli" chcieliśmy uchwycić surową rockową estetykę Londynu lat '60 i '70. Nagrywaliśmy wszystko na analogowej taśmie używając starego sprzętu w londyńskich studiach Abbey Road i AIR Studios łącząc partie orkiestrowe z elektrycznymi gitarami, basami, organami, klawiszami i bębnami - mówi Nicholas Britell.

Premiera filmu w kinach 28 maja 2021 roku. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners