Cyberpunk 2077 sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzach! CD Projekt RED poinformowało o tym w mediach społecznościowych

lubiegrac giełda Cyberpunk 2077 sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzach
Cyberpunk 2077 sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzach! CD Projekt RED poinformowało o tym w mediach społecznościowychMaciej Gaffke | 29 września 2022, 12:20

Cyberpunk 2077 zyskał tak dużą popularność w ostatnim czasie, że udało się przekroczyć 20 milionów sprzedanych egzemplarzy. Twórcy gry poinformowali o tym niedawno w mediach społecznościowych. Aktualnie opracowywany jest dodatek Phantom Liberty.

Po prawie dwóch latach od premiery Cyberpunka 2077, sprzedano 20 milionów sztuk tej produkcji. Trzeba wspomnieć, że tuż po debiucie gra była mocno krytykowana, głównie przez sporą liczbę błędów podczas rozgrywki. Jednak udało się przezwyciężyć te trudności i CD Projekt RED może cieszyć się z sukcesu. 

Cyberpunk 2077 trafił na szczyt sprzedaży w Steam i pobił rekord Wiedźmina pod względem jednocześnie aktywnych graczy. Co spowodowało taki skok popularności tego tytułu? Pierwszym czynnikiem na pewno była premiera anime Cyberpunk 2077: Edgerunners, które zadebiutowało na Netflixie 13 września. Chwilę po emisji dało się zauważyć zwiększoną sprzedaż gry na Steamie.

Kolejnym powodem jest zapowiedź dodatku Phantom Liberty. Gracze otrzymają w nim dostęp do zupełnie nowej części Night City. Według dostępnych wiadomości od CD Projekt RED, DLC pojawi się w przyszłym roku, nie wiadomo tylko, kiedy dokładnie.

Twórcy nie kryją radości ze wzrostu sprzedaży gry, szczególnie po kiepskim debiucie. Dlatego oficjalnie ogłosili, że udało się przekroczyć 20 milionów sprzedanych sztuk. Wszystko wskazuje na to, że Cyberpunk 2077 otrzymało nowe życie, które powinno trwać jak najdłużej. 

Popularny znów Cyberpunk 2077 zadebiutował prawie 2 lata temu: 10 grudnia 2020 roku na komputerach osobistych, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S i w usłudze Google Stadia. 

Studio CD Projekt RED (w ramach grupy CD Projekt) to jest największą spółką na Giełdzie Papierów Wartościowych w najwyższym segmencie WIG20. Spółka notowana jest także w ramach indexu WIG.GAMES.

 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners