Czy faktycznie Thorgal i Nocny Wędrowiec powstaną szybko?

lubiegrac giełda Czy faktycznie Thorgal i Nocny Wędrowiec powstaną szybko?
Czy faktycznie Thorgal i Nocny Wędrowiec powstaną szybko?Tamer Adas | 1 kwietnia 2024, 07:15

Jakie są szanse na to, że Thorgal i Nocny Wędrowiec powstaną szybko? Czy realne debiuty mają szansę odbyć się w przeciągu kilku najbliższych lat? Co wywiad z Marcina Grzegórskiego zdradza na temat przebiegu prac deweloperów nad oczekiwanymi grami wideo?

Mighty Koi będzie się powiększać, ale...

Przy okazji ostatnich zapowiedzi Mighty Koi otrzymaliśmy informację o 100-osobowym składzie studia. Za sprawą wywiadu dla Strefy Inwestorów dowiedzieliśmy się, że te ogłoszenia nie są aż tak optymistyczne... Jak się okazuje nad Thorgalem w chwili obecnej pracy około 15-20 osób, co jak na zapowiadane ambicje nie jest imponujące.

Jasne, skład będzie powiększany, ale gdy okazuje się już teraz, że pierwsza przytoczona informacja odnosi się w sporej mierze do wewnętrznego działu animacji Mroya Studio oraz do postawionego sobie rozmiaru docelowego, można mieć spore obawy o termin debiutu.

Deweloperzy przełamią trend?

Gdy spojrzymy na przytaczane na papierze informacje możemy zakładać, że są pewne podstawy odnośnie planowanej premiery jeszcze w ramach obecnej generacji konsol, która zgodnie ze wskazywanymi przez Microsoft dokumentów ma potrwać do 2028 roku. Teoretycznie może zostać zastosowany model współpracy z licznymi zewnętrznymi zespołami, co miało miejsce między innymi przy cyklu Lords of the Fallen.

Autorzy zapewniają, że pragną wykorzystać sztuczną inteligencję oraz rozwiązania, które stosowała spółka 4Gate (przekształcona we właśnie Mighty Koi), a także z narzędzi, które opracowano poprzez zrealizowanie projektu, współfinansowanego poprzez środki unijne. To właśnie te aspekty mogą przemawiać za tym, że produkcja może potrwać krócej, niż niektórzy zakładają.

Zapoznaj się także z: Creepy Jar omówiło system budowania bazy w StarRupture! Na co mogą liczyć fani gier survival?

Czy Nocny Wędrowca i Thorgal powstaną szybko?

Teoretycznie przynajmniej jeden z tytułów ma pewne szanse ukazać się w ciągu kilku lat, ale dotychczasowe materiały oraz informacje zdają się mimo wszystko kontrastować z ambitnymi zapowiedziami. Na chwilę obecną warto podejść z dystansem, gdyż poza sporym zainteresowaniem, nie możemy powiedzieć, że dostrzegalne są solidne podstawy pod szybki debiut.

Dopóki nie ujrzymy materiałów z rozgrywki, nie powinniśmy się spodziewać zbyt szybkiego debiutu, gdyż jak pokazuje przykład konkurencji, która na takim etapie potrafiła ostatecznie wydać swój tytuł dopiero po kilku latach.

Thorgal i Nocny Wędrowca nie mają obecnie dat premier.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners