Tamer Adas | 6 czerwca 2022, 10:10
Już za dwa dni oficjalnie rozpocznie się Data Gaming na Giełdzie VIII, kolejna edycja znanej konferencji, której głównym tegorocznym tematem są przejścia oraz inwestycje zagranicznych firm w polskie podmioty z segmentu produkcji i wydawania gier.
Znane i cenione wydarzenie rozpocznie się już za dwa dni, oferując w swoich ramach szereg interesujących prelekcji, wystąpień oraz konferencji. Tegoroczna edycja skupi się na tematach fuzji, przejść oraz inwestycji zagranicznego kapitału w szereg polskich firm z branży gier. Przeanalizowane zostaną szanse oraz zagrożenia tego typu działań, próbując ocenić zachodzący od pewnego czasu trend.
Ostatnie miesiące są pełne zmian oraz sporych ruchów na całym świecie, co odczuwalne jest również w Polsce, gdzie cały czas liczne międzynarodowe podmioty poszukują przestrzeni oraz podmiotów do zainwestowania w nie swoich środków. Z pewnością nie jest to koniec działań, które, miejmy nadzieję, zachowają odpowiedni balans oraz zaoferują wszystkim jeszcze lepsze gry oraz warunki pracy.
W ramach inicjatywy zdecydowano się zawrzeć cały pakiet inwestorskich czatów, wystąpień oraz zapowiedzi możliwych planów na debiut na parkietach GPW w najbliższych tygodniach, miesiącach czy latach.
Przeczytaj również:
Świat gamedevu zmienia się na naszych oczach. Gigantyczne przejęcia, których byliśmy świadkami na przestrzeni ostatnich miesięcy, mogą być sygnałem w którą stronę będzie podążał rynek. Ciekawe czy ten trend zawita na stałe również do nas. Nad Wisłą mamy kapitalnych twórców gier i studia, dla których konsolidacja może być szansą na rozwinięcie skrzydeł. Z drugiej strony mieliśmy już w historii kilka przykładów na to, jak zabójcze dla mniejszych spółek bywają przejęcia. Pokazuje to, że konsolidacja to nie droga dla każdego. Chcemy o tym rozmawiać - komentuje Tomasz Muchalski, prezes Strict Minds.
Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie początku 2022, ale głośnych wykupów mieliśmy zdecydowanie więcej. Wielki kapitał - chiński, choć nie tylko - łakomi się także na polskie spółki; czy jednak powinniśmy myśleć o transakcjach M&A w kategoriach szans, czy może zagrożeń? Podczas konferencji finałowej "Gamingu na giełdzie" zapytamy o to zarówno przedstawicieli biznesu, jak i samych twórców - komentuje Mateusz Witczak, redaktor naczelny polskigamedev.pl.
Polskie studia odniosły sukcesy na skalę globalną. Już od kilku lat dokonują akwizycji i to nie tylko w Polsce. CD Projekt kupił studio w Kanadzie, Ten Square Games zainwestował we Włoszech, a People Can Fly w USA. Z drugiej strony osiągnięcia polskich twórców budzą zainteresowanie globalnych graczy, czego świetnym przykładem są zakupy Tencentu z minionego półrocza. Obserwowane aktualnie spadki kursów i trudności w finansowaniu projektów będą sprzyjać akwizycjom. Tematów do dyskusji na pewno nie zabraknie - komentuje Łukasz Konopko, prezes StockWatch.pl
Już co dziesiąta spółka notowana na warszawskiej giełdzie działa w branży gamingowej. Choć ostatnie miesiące nie są łatwym czasem dla tego segmentu rynku, w mojej ocenie jest to pewnego rodzaju test jakości. Spółki, które poradzą sobie w tym trudnym czasie, znacząco wzmocnią swoją pozycję i przyciągną uwagę inwestorów, a przy okazji pokażą wielkość i potencjał całej branży - komentuje Dariusz Mejszutowicz, Wicedyrektor Działu Rynku Pierwotnego na GPW.
Data Gaming na Giełdzie VIII odbędzie się w terminie 8 - 9 czerwca 2022 roku w sieci.
Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!
źródło: Informacja prasowa
Komentarze [0]:Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu