Disney świętuje stulecie urodzin powrotem kultowych animacji do kin. W październiku czeka nas uczta w świecie Disneya

lubiegrac newsy filmowe Disney świętuje stulecie urodzin powrotem kultowych animacji
Disney świętuje stulecie urodzin powrotem kultowych animacji do kin. W październiku czeka nas uczta w świecie DisneyaAgata Dudek | 1 września 2023, 22:40

Disney świętuje stulecie urodzin powrotem kultowych animacji do kin. W październiku czeka nas uczta w świecie Disneya. Kiedy i jakie animacje zobaczymy? 

Firma Disney od jakiegoś czasu hucznie świętuje setne urodziny. Robi to nie tylko w formie podcastów, wydarzeń i koncertów, ale także w kinach. Świętować na dużą skalę na wielkim ekranie będziemy w październiku, wraz z powrotem do kin kultowych animacji Disneya.

Zapoznaj się także: Worldless, platformowa turowa metroidvania zostanie wydana w październiku. Jest dokładna data i nowy zwiastun 

Urodziny to nie tylko czas do odbierania prezentów, ale także okazja do świętowania i pokazywanie siebie od jak najlepszej strony. Setne urodziny Disneya będziemy mogli świętować na salach kinowych, podczas ponownych seansów docenionych, wręcz kultowych już animacji. Jakie filmy zadebiutują ponownie w kinach? Na jaki dzień ustalony ich premiery? 

Disney - setne urodziny świętuje powrotem animacji do kin

Sto lat minęło! Ten piękny wiek osiągnęła firmy Disney, która zasłynęła oczywiście z filmów animowanych, na jakie całymi rodzinami chodziły pokolenia ludzi z całego świata. Kultowe produkcje animowane, których Disney ma w portfolio naprawdę sporo, w pewnej części, powrócą do kin, przy okazji świętowania okrągłego jubileuszu. Disney zaprosi polskich widzów do kin, już w październiku, na ponowne pokazy znanych, i lubianych filmów animowanych.

Na liście kilka tytułów, które będziemy mogli oglądać od pierwszego tygodnia października, znalazły się kultowe już produkcje z lat 90-tych, ale także tytuły animowane dużo młodsze, na które wybieraliśmy się do kin nie aż tak dawno. Będzie zarówno kolorowo, i animowano pięknie. Nie zabraknie wzruszeń i muzyki, który nieodłącznie towarzyszy animacją od Disneya. 

Disney - jakie filmy animowane ponownie na wielkim ekranie?

Jak wspominaliśmy październik w kinach zarezerwowany jest dla animacji od studia Disney. Podczas jesiennych kinowych sensów będziemy mogli obejrzeć aż osiem animacji od wspomnianej firmy, obejmujących różne lata i kawałek historii Disneya. Jakie animacje obejrzymy? Oto lista:

Przeczytaj także: Platforma Disney+ tknie koszty i kasuje nakręcony już serial Kroniki Spiderwick, rezygnuje także z Nautilusa

Piękna i Bestia

Animacja, która miała swoją premierę w 1991 roku, oparta na popularnej baśni, przedstawiająca historię Belli, pięknej i dobrej młodej kobiety, która pewnego dnia trafia do zamku księcia, który przez swoje czyny został zamieniony w Bestię. Wraz z nim odmianie ulegli wszyscy mieszkańcy zamku. Tylko miłość może sprawić, by Bestia ponownie stał się księciem. Film można oglądać także na Disney+.

Król lew 

Kultowa animowany opowieść z roku 1994, której akcja rozgrywa się na afrykańskim lądzie, a bohaterem jest mały lew, imieniem Simba, który targany wyrzutami sumienia po śmierci swojego taty, oddala się się. Na wygnaniu spotyka przyjaciół, Timona i Pumbę, z którymi zamieszkuje. Po latach spotyka dawną przyjaciółkę, od której dowiaduje się, że królestwu zagraża upadek. Postanawia wrócić. Animacja dostępna także na Disney+.

Vaiana: Skarb oceanu

Animowana produkcja przygodowa, z roku 2016, której bohaterką jest córka przywódcy plemienia, tytułowa Vaiana, która pewnego dnia postanawia spełnić swoje przeznaczenie i uratować wyspę, której grozi zagłada. Dziewczynie na ocenie towarzyszy niegdyś potężny półbóg imieniem Maui. Film dostępny na Disney+.

Wielka Szóstka

Animacja łącząca komedię, akcję i sci-fi, film z roku 2014, który opowiada historię młodego, dziecięcego geniusza. Hiro Hamada jest twórcą robota, zwanego Baymax, wielkiego, nieporadnego, ale o dobrym sercu. Oboje stają się członkami misji ratującej miasto San Fransokyo przez wielkim niebezpieczeństwem. Chłopcu i robotowi towarzyszy także dziewczyna i reszta paczki, zwanej Wielką Szóstką. Film dostępny na Disney+.

Zaplątani

Animacja z roku 2010, dla której inspiracją stała się baśń o Roszpunce. To właśnie ona, długowłosa dziewczyna, obdarzona niezwykłymi włosami, które uzdrawiają i dają młodość, mieszkająca w wieży, gdzie ukrywana jest przed światem, przez matkę, pragnie poznać świat. Okazję do tego staje się spotkanie z uroczym awanturnikiem, o imieniu Flynn. Animacja do obejrzenia również na Disney+. 

Przeczytaj też: Disney+ zdrożeje, także w Polsce. Znamy datę i cennik. Zmiany wprowadzone zostaną szybciej niż się spodziewaliśmy

Zwierzogród

Komediowa animacja przygodowa, film z roku 2016, który, jak w z tytułu wynika rozgrywa się w świecie zwierząt. Bohaterem opowieści jest Nick Bajer, pewny niezwykle cwany lis, który życie wiedzie na drobnych przestępstwach oraz Judy Hops, pierwszy królik policjant. Pewnego dnia ci jakże różni bohaterzy muszą połączyć siły, by zająć się rozwiązaniem pewnej kryminalnej zagadki. Animację obejrzycie także na Disney+. 

Nasze magiczne Encanto

Nasze magiczne Encanto, historia niezwykłej rodziny Madrigal mieszkającej w miejscu, gdzie magia wpływa na ludzi i każde dziecko tam urodzone, ma moc uzdrawiania, ale nie Mirabel. Dziewczyna nie posiada magicznych mocy, ale kiedy maja krainy Encanto jest zagrożona, tylko ona może ja uratować. Film obejrzymy na Disney+. 

Kraina lodu

Animacja, która osiągnęła wielki kinowy sukces, familijny musical przygodowy, który przedstawia historię dwóch sióstr. Film miał swoja premierę w 2013 roku i opowiada o księżniczce Elsie, obdarzonej wyjątkowym, ale trudnym darem zmieniania świata w zimę, tworzenia losu i śniegu. Pewnego dnia ucieka do swej lodowej krainy. Śladem Elsy podąża jej siostra Anna, której w podróży towarzyszy Kristoff, jego renifer oraz bałwan Olaf. Film do obejrzenia na Disney+.

Disney - kinowe daty premier powracających animacji

Na filmowe, animowane produkcje będziemy mogli wybrać się do kin w nadchodzącym miesiącu, począwszy od 7 października 2023 roku, skończywszy na 29 października 2023 roku. Oto dokładne daty kinowych premier!

  • Piękna i Bestia – w kinach 7 października
  • Król lew – w kinach 8 października
  • Vaiana: Skarb oceanu – w kinach 14 października
  • Wielka Szóstka – w kinach 15 października
  • Zaplątani – w kinach 21 października
  • Zwierzogród – w kinach 22 października
  • Nasze magiczne Encanto – w kinach 28 października
  • Kraina lodu – w kinach 29 października

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Zdjęcie: Disney.pl

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners