Disney+, platforma uległa drobnej zmianie, wprowadziła nowe kolory i zmieniła intro. O czym to świadczy?

lubiegrac newsy filmowe Disney+, platforma uległa drobnej zmianie, wprowadziła
Disney+, platforma uległa drobnej zmianie, wprowadziła nowe kolory i zmieniła intro. O czym to świadczy?Agata Dudek | 1 kwietnia 2024, 08:10

Zmiany na platformach streamingowych to już nasza codzienność. Widzowie liczyć mogą na transformacje większego lub mniejszego kalibru. Taka mniejsza, ale widoczna zmiana nastąpiła na platformie Disney+. Serwis należący do giganta w świecie filmu, a w szczególności animacji, zmienił nieco swój wygląd. Dotyczy to kolorów oraz intra, które towarzyszy oryginalnym produkcją Disneya. 

Zmiany w świecie SVOD to już nic nadzwyczajnego. Jedną z nich jakiś czas temu (i nie jest to prima aprilis) wprowadziła platforma od Disney. Nie jest to jakaś spektakularna zmiana, bo dotyczy kolorów i intra, ale była ona nieodzowna, bowiem wiązała się z przejęciem przez korporację platformy Hulu. Zmianę można zobaczyć na przygotowanym przez Disney+ wideo. Co dla nas to oznacza?

Przeczytaj również: American Horror Story Delicate - Part 2, dwunasty sezon antologicznego horroru na zwiastunie części drugiej

Disney+ - zmiana koloru i intro

W listopadzie zeszłego roku informowaliśmy Was o zakupie Hulu przez Disney'a. Amerykańska platforma zostanie wcielona do Disney+, który to serwis będzie pokazywał także filmy i seriale tegoż serwisu. Wprawdzie mamy już do czynienia od dawna z wieloma treściami Hulu, ale do tej pory serwisy nie tworzyły widocznej całości. 

Teraz wyraźnie się to zmieniło, w sposób wizualny. Otóż platforma Disney+ zmieniła własne logo i kolorystykę. Z niebieskości, do jakiej nas serwis przyzwyczaił, stała się zielona, a właściwie morska. Zmiana ta jest związana właśnie z połączeniem usług i zapowiedzianą przez Boba Igera obsługą dwóch serwisów jako jednej aplikacji. Ma ona odzwierciedlać jedność, poprzez połączenie koloru niebieskiego, od Disneya i zielonego, jakim charakteryzowało się Hulu. Zmianie uległa nie tylko sfera wizualna, ale zmieniono także intro, które wyświetlane jest przed emisją oryginalnych produkcji, filmów czy serialu.

Zmianie uległ także motyw muzyczny w nowej zajawce, który został skomponowany przez kompozytora Ludwiga Göranssona, który ma na swoim koncie dwa Oscary, między innymi za muzykę do filmu Oppenheimer, który możemy obejrzeć na SkyShowtime oraz do kinowego hitu Czarna Pantera

Disney+ - co zmiana oznacza dla polskich użytkowników platformy? 

Dla polskich użytkowników nie jest to zmiana znacząca. Miała ona na celu przygotować widzów na wprowadzenie kontroli rodzicielskiej, gdyż w jednym serwisie znajdować się będą zarówno treści dla dzieci, czyli animacje i filmy familijne oraz zawartość przeznaczona dla dorosłego widza. W rodzimej wersji treści dla bardziej dorosłych graczy znajdują się od dawna w zakładce Star. 

Przeczytaj także: Max ma oficjalną datę startu w Polsce. HBO Max zmieni się w Max w czerwcu. Co zaoferuje?

Zakładka Hulu pojawiła się w serwisie w Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju nie jest dostępna. Polscy widzowie nie szczególnie odczują połączenie Disney+ z Hulu, a przynajmniej zmianę z tym związaną. Jednak kolorystyka i nowe intro dotyczy Disney+ na całym świecie i po testach próbnych została właśnie oficjalnie wprowadzona. 

Disney+ w odmienionym stylu na zwiastunie 

Zmianę kolorystyki Disney+, nowy wygląd logu i oficjalne połączenie Disney+ oraz Hulu zapowiada zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners