DualSense - Co wiemy o padzie PlayStation 5? Nowości, zmiany, funkcje, cena, możliwości, stacja ładująca...

lubiegrac publicystyka DualSense - Co wiemy o padzie PlayStation 5? Nowości, zmiany
DualSense - Co wiemy o padzie PlayStation 5? Nowości, zmiany, funkcje, cena, możliwości, stacja ładująca...Tamer Adas | 30 maja 2020, 12:49

DualSense to nazwa kontrolera do PlayStation 5, który oficjalnie kontynuuje rozwój serii DualShock. Co oferuje? Jakie zmiany? Co wprowadza? Nowe funkcje.
 
Wczorajszy pokaz kontrolera DualSense okazał się wielkim zaskoczeniem, choć gdy spojrzymy na strategię marketingu Sony to nie mamy tutaj do czynienia z szokiem. To nie pierwszy raz jak Sony coś podrzuca przed Inside Xbox... nie, dzisiaj nie rozwinę tego tematu, choć odnotowuję to po tym wcześniejszym wykładzie Marka Cerny… ;)
 
Krótki pokaz odbył się poprzez prezentacje kilku grafik oraz niezbyt długiego wpisu, za którym poszły dopiero kolejne. Niemniej dowiedzieliśmy się czegoś więcej, choć nie było to tak spektakularne jak demonstracja kontrolera DualShock 4. To jednak kwestia obecnego wokół nas koronawirusam ale to już wszyscy wiemy.
 
dualsense_3

Co nowego wprowadza DualSense względem serii DualShock?

Największą nowością wokół której zdecydowano się na stworzenie zupełnie nowego urządzenia ze świeżą nazwą było postawienie na haptyczne wibracje. Nie zabrakło także wprowadzenia adaptacyjnych triggerów (L2 i R2) przekładających się na nieco inne doświadczenia.
 
Technologia ta zagwarantuje graczom odmienne doświadczenia bazujące na aktualnych wydarzeniach w grze, za co odpowiadać będą twórcy. Rozgrywka będzie się z nami komunikować także w taki sposób, co najlepiej udowadniać będą gry wyścigowe, gdzie poczujemy inne doświadczenia w zależności od podłoża - asfaltu, żwiru, młoda czy śniegu.

Nowe L/R 1 i 2

W związku z tym elementem zdecydowano się także na przemodelowanie przycisków L1/R1 oraz L2/R2, które odpowiednio powiększyły się i zostały jeszcze lepiej sprofilowane.
 
Pod względem wizualnym od razu w oczy rzuca się odejść do dotychczasowej formy, chodząc w ogólnikowe wyoblenia niczym u konkurencji w postaci kontrolera do Xbox Series X. To jednak nic przy rewolucji w formie bazowego postawienia na dwa, a nie jak dotychczas jeden kolor. Postawiono na biały, któremu od środka, od dołu frontu towarzyszą czarne wstawki. W tym miejscu warto wspomnieć o jednej "wadzie" aż się prosi o nadanie logo PlayStation kontrastowej barwy....
 
PS5_adowarka_2_

Co z mikrofonem? Znajdzie się w padzie!

Kontroler DualSense doczekał się wbudowanego mikrofonu, dzięki czemu od teraz bez względu na słuchawki będziemy się mogli wygodnie komunikować ze znajomymi. Dostępny pod wspomnianym logiem mini przycisk z pewnością służy do wyciszenia mikrofonu.
 
[AKTUALIZACJA - 11.04.20 r.] Sony oficjalnie potwierdziło, że pad będzie posiadać inteligentny system śledzenia głosu gracza, dzięki czemu nawet w przypadku kilkuosobowych sesji lub w "dużym" pokoju system będzie śledzić nasze wypowiedzi, jednocześnie zagłuszając otoczenie. Więcej informacji o śledzeniu głosu gracza w DualSense znajdziecie w dedykowanym wpisie.
 

Przycisk Share? Nadszedł czas na następcę - Create….

Sony zdecydowało się zmienić przycisk "Share", który obecnie ma nosić nazwę "Create" za czym mają pójść także nowe funkcje, dzięki którym będziemy mogli skuteczniej dzielić się treścią z gier. Być może będzie to dostęp do możliwości szybkiego zrobienia screenshota, nagrania fragmentu wideo czy może także gif-a. To nie zostało ogłoszone, ponieważ szczegóły mamy poznać bliżej premiery konsoli.
 
Panel dotykowy został zmodyfikowany w taki sposób, abyśmy się mogli cieszyć z łatwiejszego dostępu do niego oraz wygodniejszej obsługi, w dodatku wokół niego obecny jest dedykowane podświetlanie.
 
Z grafiki dostrzec także możemy złącze USB-C, a co za nim idzie spodziewać się możemy wyraźnie szybszego procesu ładowania, co w przypadku słabej baterii DualShocka 4 będzie wielkim wzmocnieniem. Skoro już mowa o akumulatorze to ten ponownie pojawi się u Sony i tym razem ma oferować nam sporą pojemność, dzięki czemu spodziewać się mamy naprawdę długich sesji bez konieczności poszukiwania końcówki przewodu. Ponadto udało się ją umieścić w lżejszej obudowie!
 
ujęcia-pada

Czy DualSense będzie dostępny w kolorze czarnym?

Sony przy okazji zapowiedzi prezentacji gier na PlayStation 5 oficjalnie na pojedynczych grafikach wskazał na zestaw przebitek ukazujących zarówno czarny jak i biały wariant nowego pada.

[Aktualizacja - czerwiec 2020] Za sprawą wyglądu DualSense możemy wywnioskować, że gogle PlayStation VR 2 doczekają się zupełnie nowych kontrolerów bazujących na odmiennej technologii.

[Aktualizacja - maj 2021] Sony oficjalnie zdecydowało się ujawnić czarny oraz czerwony wariant DualSense'a, stawiając na zupełnie nową stylistykę wizualną.

DualSense_Black-30521

DualSense_Red-30521 

Ładowanie DualSense? USB-C i stacja ładująca!

Podczas The Future of Gaming, Sony zaprezentowało specjalną stację ładującą, która nie tylko efektownie się prezentuje, ale także dostarcza graczom niezwykle dużą przydatność.
 
Nie zapominajmy także o złączu USB-C, dzięki któremu będziemy mogli naszego pada błyskawicznie ładować.
 

Czy DS będzie posiadać przyciski na dole?

Podczas specjalnego wydarzenia przy okazji Summer Game Festival 2020 ujrzeliśmy kontroler także od dołu, gdzie dość szybko ujrzeliśmy, że kontroler podstawo NIE POSIADA dodatkowych przycisków u dołu.

Unboxing DualSense

Poniżej możecie ujrzeć unboxing z kontrolera DualSense, poprzez który ujrzymy jak umieszczono pada w pakiecie z konsolą PlayStation 5, zachowując przy tym wszystkim oczywiście fakt, że możemy go swobodnie zakupić osobno.
 

Wymiary DualSense

Nowy kontroler nie tylko na papierze dysponuje wyraźnie większym rozmiarem i wagą, wobec czego w rękach znajdziemy Dual Sense w wymiarze ok. 160 mm x 66 mm x 106 mm (wyłączając wystające części) (szerokość x wysokość x głębokość) z wagą ok. 280 g.

Cena DualSense?

Póki co niestety nie poznaliśmy oficjalnej ceny nowego pada, jednakże spoglądając na jego charakterystykę raczej nie możemy się spodziewać podobnego poziomu do DualShocka. W wielu sklepach znaleźć możemy kontroler DualSense w cenie rozpoczynającej się od 319 złotych.
 
Wszystkie informacje o PlayStation 5 znajdziecie w tym miejscu. 
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

123
Tagi: DualSense, pad,
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners