Ewentualna ekskluzywność Starfielda była ostatnim motywem dla Microsoftu przed przejęciem ZeniMaxu?

lubiegrac news Ewentualna ekskluzywność Starfielda była ostatnim motywem
Ewentualna ekskluzywność Starfielda była ostatnim motywem dla Microsoftu przed przejęciem ZeniMaxu?Tamer Adas | 26 czerwca 2023, 06:05

FTC ujawnia kolejne intrygujące doniesienia, tym razem od Phila Spencera wyciągnięto intrygujące doniesienia dotyczące motywów, jakie stały przed Microsoftem pod kątem przejęcia ZeniMaxu. Jak się okazuje, działanie wykonane przez Amerykanów bazowało na... wizji tego, co mogłoby zrobić przed nimi PlayStation!

Bethesda Softworks wraz z całym ZeniMaxem została niespodziewanie zakupiona przez Microsoft, który zgodnie z wypowiedzią Phila Spencera, miał w ten sposób zareagować na to, jak sukcesywnie dochodziło do zacieśnienia się współpracy pomiędzy tę korporacją oraz PlayStation. Wyrażona opinia i wskazanie na przebieg zdarzeń sugeruje, że to Sony było motywatorem wielkiego zakupu.

O co dokładnie chodzi? Otóż po zapewnieniu ekskluzywności dla PS5 gier DEATHLOOP oraz Ghostwire Tokyo, na horyzoncie pojawiły się gry realizowane przez Bethesda Game Studios, które dla Xboxa mogłyby być również niedostępne. Nie mogąc sobie na to pozwolić, zespół Spencera zebrał się i rozmyślał jak można na to zareagować.

Po zastanowieniu się, zdecydowano się wykonać przejęcie, próbując z miejsca dynamicznie przeprowadzić transakcję, aby zagwarantować swojej platformie dostęp do jednego z najlepiej zapowiadających się gier RPG. To ostatecznie się stało, a nawet zdecydowano się postawić na strategię Jima Ryana, odcinając sprzęt konkurencji od potencjalnie mocnej propozycji.

Zapoznaj się też z:

 

Wizja odcięcia była na tyle mocna, że... ostatecznie to konkurencja ma mieć problem, a sytuacja od tej chwili stała się znacznie bardziej napięta. Co prawda konfliktu bezpośredniego nie ma, ale ewidentnie obie strony pragną ugrać dla siebie obecnie jak najwięcej. Widać to właśnie po próbie zatwierdzenia/odrzucenia zakupu Activision Blizzard.

Wraz z kolejnymi przesłuchaniami możemy wbrew pozorom odnieść wrażenie, że Bethesda nie ma tyle swobody pod skrzydłami Microsoftu Gaming, aniżeli Bungie i ich Marathon względem Sony Interactive Entertainment. To dość... dziwna sytuacja, która być może jeszcze zostanie zweryfikowana w kolejnych tygodniach oraz miesiącach. Kryzys nie ustaje, a Xbox może zechcieć "zrobić porządek" po porażce Redfalla.

Starfield ma zadebiutować 6 września 2023 roku na Xbox Series S i Xbox Series X oraz komputerach osobistych. Gra od dnia premiery będzie dostępna w abonamencie Xbox Game Pass bez dodatkowych opłat.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.gamespot.com/articles/starfield-could-have-been-a-playstation-exclusive-prompting-microsofts-zenimax-acquisition/1100-6515472/

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners