Gracze Elden Ring wciąż są narażeni na ataki hakerów i problemy podczas gry

lubiegrac sponsorowany Gracze Elden Ring wciąż są narażeni na ataki hakerów i problemy podczas gry
Gracze Elden Ring wciąż są narażeni na ataki hakerów i problemy podczas gry



redakcja | 25 kwietnia 2022, 22:00

Świętowanie sukcesu Elden Ring i ogromna popularność gry wśród graczy z całego świata to nie wszystkie rewelacje, o jakich słyszymy w kontekście najnowszej produkcji FromSoftware. Informacje o atakach hakerskich i problemach z grą Elden Ring elektryzują graczy, często narażając ich na nieprzyjemne doświadczenia z gry. W tym artykule przyjrzymy się jednym z najpopularniejszych problemów i błędów, z jakimi borykali się lub wciąż borykają się fani Elden Ring.

Ataki Malcolma Reynoldsa

Malcolm Reynolds to jeden z tych niesławnych hakerów, który bez ustanku atakuje graczy korzystających z produktów FromSoftware. Teraz na jego celowniku znalazła się gra Elden Ring, a on sam hakuje graczy dla samej przyjemności i dość wątpliwego celu.

Jego zdaniem, działania, których podejmuje się w grze Elden Ring, mają zwrócić uwagę FromSoftware na niedoskonałości ich oprogramowania i konieczność wdrożenia zmian, celem zapobiegania oszustwom. Wszystkie swoje dokonania Reynolds regularnie filmuje i umieszcza w serwisie YouTube nie stroniąc od niewybrednych żartów kosztem graczy.

Na czym polegają ataki Reynoldsa na graczy Elden Ring? Przede wszystkim najeżdża on światy i zabija graczy zhakowanymi zaklęciami, które są nie do pokonania. Ponadto, dodaje do ekwipunku swoich ofiar niedozwolone przedmioty. W momencie, gdy jego ofiara wraca do gry, Elden Ring jest w stanie wykryć te nielegalne przedmioty i nałożyć miękki ban.

Gracze Elden Ring dzielą się wskazówkami na temat tego, co zrobić w momencie, gdy haker zaatakuje bohatera w grze. Jednym z rozwiązań ma być popełnienie samobójstwa (aby uniknąć śmierci z ręki Reynoldsa) lub zamknięcie gry.

Negatywny efekt luki w Dark Souls

Na początku 2022 roku pojawiły się informacje o tym, że w grze Elden Ring mogą pojawić się problemy wynikające z wykrycia luki w zabezpieczeniach w serii Dark Souls i późniejszego przejścia całej serii w tygodniowy tryb offline na komputerach PC. Luka, którą wykryto w grach mogła pomagać hakerom w zdalnym przejmowaniu kontroli nad ich komputerami.

W związku z tym, że gra Elden Ring korzysta z tego samego kodu sieciowego, istnieje zagrożenie, że i tutaj może pojawić się ten sam problem. Pomimo tego, że w grze Elden Ring wykorzystywany jest mechanizm EasyAntiCheat to nie stanowi on bariery nie do przejścia dla doświadczonych hakerów.

Wystarczy, że przebije się on przez tę warstwę zabezpieczeń, aby uzyskać dostęp do wszelkich luk w grze. Niedawno wyszły także na jaw informacje, że FromSoftware zdawało sobie sprawę z błędów w grze Dark Souls III już w 2019 roku, jednak do tej pory nie naprawiono większości z nich.

Niekończące się pętle śmierci

Jednym z poważnych błędów, który udało się naprawić w grze Elden Ring na PC, było więzienie graczy przez hakerów i umieszczanie ich w niekończących się pętlach śmierci. Ten błąd pojawiał się w trybie gry multiplayer, a gracze mogli teleportować się do innych miejsc na mapie o nieprawidłowych współrzędnych. Niewielu graczom udawało się wydostać z pętli śmierci, a wielu z tych, którzy tego dokonali tracili wiele godzin rozgrywki i nie mogli zdobywać doświadczenia z gry.

Błąd z niekończącymi się pętlami śmierci był na tyle poważny, że wielu graczom odradzano wręcz granie w Elden Ring w trybie online. Pod koniec marca 2022 pojawiła się jednak informacja o wdrożeniu poprawki w ramach aktualizacji, która rozwiązała nie tylko ten problem, ale również inne nieco mniej dokuczliwe, jak ten, który uniemożliwiał aktywację Endure Ash of War i ukończenie zadań Nepheli Loux oraz powodował śmierć graczy w momencie, gdy pojawili się w pobliżu Bestial Sanctum.

Podnoszenie zhakowanej bielizny

Hakerzy często przenoszą sprawdzone triki z innych gier FromSoftware do nowych produkcji. W tym przypadku wykorzystali pomysł, który wcześniej sprawdził się w Dark Souls III.

Podczas gry Elden Ring, gracze odwiedzający inne światy mogą upuścić niektóre ze swoich przedmiotów. W niektórych przypadkach mogą być to ulepszenia, a w innych - zhakowana bielizna, od której lepiej trzymać się z daleka. W tym przypadku mowa jest o tzw. Deathbed Smalls, czyli elementach, które są do zdobycia tylko za pomocą specjalnego moda. Jeśli gracz podniesie taki przedmiot, jego konto może zostać zbanowane na serwerach gry multiplayer.

W efekcie graczy będzie mógł grać w tym trybie wyłącznie z innymi zhakowanymi graczami. Społeczność graczy Elden Ring szybko podłapała ten temat i w sieci pojawiło się wiele ostrzeżeń, aby nie podnosić “podejrzanych majtek”. Z drugiej strony nie brakuje graczy, którzy celowo ich poszukują. Po podniesieniu zhakowanego przedmiotu wyjście z kłopotów może być trudne. Można jednak spróbować usunąć zapisane dane postaci i rozpocząć grę od nowa.

Bezpieczeństwo w grze i poza nią

Gracze są narażeni na ataki hakerów z najróżniejszych stron. Niektórym z nich trudno jest zapobiec, natomiast przed innymi można się dużo łatwiej zabezpieczyć, zachowując podstawowe zasady ochrony swojej aktywności w sieci. Od najprostszych kroków, takich jak ochrona haseł, niekorzystanie z niesprawdzonych witryn internetowych bez szyfrowania oraz nieklikanie podejrzanych linków po korzystanie z zaawansowanego oprogramowania antywirusowego, anti-malware czy wirtualnej sieci prywatnej.

Sposobem na ukrycie swojej aktywności adresu IP i uzyskanie dostępu do szerszych zasobów i większej ilości serwerów jest wspomniana już wirtualna sieć prywatna. Dostępny jest szeroki wybór oprogramowania VPN dla Windows 10, Mac OS i innych systemów operacyjnych, w tym Android i iOS.

Gracze wykorzystujący VPN na co dzień mogą także lepiej chronić się przed atakami DDoS. Niektórzy gracze mogą obawiać się spadku wydajności połączenie podczas korzystania z wirtualnej sieci prywatnej. Najlepsze oprogramowania VPN, w tym wersje płatne premium zapewniają tę samą szybkość co posiadane połączenie internetowe, zapewniając nieprzerwaną rozgrywkę w bezpiecznym środowisku.

Pozostałe problemy z Elden Ring

Lista dotychczas opublikowanych błędów jest dość długa, jednak można do niej dopisać także inne problemy. Są wśród nich problemy z wydajnością (w tym powolna rozgrywka, zbyt duża czułość myszy, zacinająca się liczba klatek na sekundę), wieloosobowym trybem gry, oraz zapisywaniem w chmurze Steam.

Niedługo po premierze Elden Ring pojawiły się komunikaty o problemie z zapisem podczas grania w grę na Steam. Problem został już naprawiony, jednak gracze przed pewien czas musieli podejmować dodatkowe kroki podczas zapisu lub nie będąc ich świadomi, tracili godziny lub dni rozgrywki. Podobnie, jak w przypadku wszystkich ważnych danych, i tutaj zaleca się graczom PC tworzenie kopii zapasowych zapisanych gier. Na szczęście regularnie są publikowane łatki od FromSoftware, które posiadają poprawki błędów, ulepszenia zaklęć i broni oraz dodatkowe elementy rozgrywki.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: współpraca

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners